Andamani ja Nicobari saared

Tere rahvas!

Otsisin aga ei leidnud infot Trip.ee Andamani ja Nicobari saarte kohta? Kui keegi on käinud ja tahab jagada minuga muljeid siis ootan huviga!~ Tänud:)

1
2

... lugedes netti tundub väga lahe sihtkoht olevat. Chennaist kõige praktilisem sinna lennata, lend kestab 2 tundi. Tegelikult on saared Taile lähemal kui India rannikule. Tahaks seal ära käia talvel küll, sest Chennaisse satun niikuinii!

0
0

Nicobarid peaksid olema suletud territoorium ja maailma ainus "inimeste kaitseala", kus kohalikel lastakse tõeliselt ilma igasuguse sekkumiseta olla. Sinna ei lähe ei turistid, ega isegi India ametivõimud vist eriti mitte.

Andamanid on aga turistidele avatud. Mina lendasin Kingfisheriga Chennaist Port Blairi ja sealt laevaga edasi Havelockile. Mandri-Indiaga võrreldes ikka palju rahulikum elurütm ja filosoofia neil saareelanikel.

Port Blairis antakse turistidele eraldi saarestikus viibimise luba koos põhjalike instruktsioonidega, kus tohb mis ajal olla. A la mõned saared on "off-limits" päikeseloojangust päikesetõusuni. Millegipärast oli Myanmari kodanikel keelatud teatud saartele minna (sic!) jne.

Ise tegelesin Havelockil peamiselt sukeldumisega, aga saab ka niisama rannal lebotada või motorolleriga mööda saart ringi sõita. Ei ole väga palju turiste ja üsna mõnus chillimise koht. Järgmisel korral kavatsen ka Neill Islandile minna ja lihtsalt palmi all tukkuda nädalakese ehk...

Kui lähed, tervita Helenet 'Andaman Bubbles' Dive shopist!

0
0

Kuidas majutuse leidmisega lood on?

0
0

Mina bookisin LP kaudu Havelockil Wild Orchid nimelise koha. Sellega oli veel üksjagu tüli, kuna nõudsid ettemaksu ja pidin rahvusvahelise ülekande neile tegema.

Kohale jõudes selgus aga, et resort oli üsna tühi ja vabu kohti oleks ka lihtsalt uksele koputades olnud võimalik leida (oli jaanuari keskpaik ja mitte kõrghooaeg). Koht ise oli aga väga ilus ja restoran pakkus väga häid roogasid.

Sellegipoolest soovitan öömaja ette ära bronnida. Muuseas, need resortid pakuvad kõik transfeerteenust Port Blairis lennujaamast sadamasse. Seda ei ole kindlasti mõtet võtta, sest kohapeal saab tuk-tuki või takso palju odavamalt kaubelda. Kui juhtub aega olema, siis võib lennujaamast sadamasse ka jala vantsida.

Laeva osas oli Havelockile sõitmiseks nii aeglane kui kiirem variant. Aeglast ei proovinud, aga jäi mulje, et erilist rahavõitu see ei anna ja aega kulub üksjagu rohkem. Kiirlaevad on katamaraan tüüpi ja üsna mugavad.

0
0

Jah, majutuse broneerimine on nagu mitme vaatusega ooper. Hea, kui meilile vastuse saad. Port Blairis on mul öömaja olemas nüüd, igaks juhuks. Sain mitme meili peale neilt kaardimaksevõimaluse. Mis mulje sulle Port Blair jättis? Millega veel tasuks arvestada? Kas vahetuskurss võib erineda mandri kursist? Kuidas on sääskedega? Kas peale Havelocki veel kuskil käisid? Ja huvitaks ka Chennai kohta - ehk on sul mõned head nõuanded!? Et kui seal käisid, siis mida seal ette võtta?

0
0

Väga vähe kommenteeritud teema. Ise lähen märtsis sinna. Ette hotelli ei broneeri. Eks näis. :D Lennukipiletid ostetud Calcutta-Port Blair-Chennay kokku 12046 Rs(3340 eeku). Praegu soodus "osta üks saad kaks" - www.yatra.com - nii, et saaks poole hinnaga.

Otsing andis tulemuseks: Pristine Beach resort seemed to fit us fine as it had spacious Bamboo cottages, which were comfortable, with 24 hour cold water supply, and it accommodated three of us at 500 Rs. It had a beautiful view of the beach. The staff was very friendly, and it was a perfect place for backpackers across the world.

How to Reach Havelock Island
Havelock is connected by sea and air from Port Blair, (capital of Andaman and Nicobar Islands). Ferry / Boats leave from Port Blair harbor (phoenix bay jetty) at 0600, 0630, 0700 and 1400 hrs almost every day. Boats: fast one takes 2.5 Hrs and slow one 4Hrs, through Neil Island 3.5Hrs Ticket availability: better to book in advance . Now you can book tickets one week in advance. Ticket office at Phoenix bay Harbor is open at 0830 to 1300 and 1400 to 0330 Hrs

Leidsin ligi kah.: http://www.andamanpristineresorts.com/ (kuskilt lugesin, et neilt olevat ära võetud õllemüügi luba)

Annan teada.

0
0

Soovitan võtta aega saartel viibimiseks, lausa 1 kuu,kui võimalik, ja minna kindlasti ka bussiga Põhja-Andamanile. . . . 6 = Õ või O ! Trip.ee

0
0

Kas kellelgi kogemusi viimase kahe aasta jooksul Andamani saartelt?

On mõte sinna minna järgmise aasta kevadel ja vajaksin natukene abi.

Sooviks teada palju võiks umbkaudu maksta ööbimine. Ei vaja luksust ning täiesti tavaline hütike või backpackerite hostel oleks täiesti sobiv. Kas ööbimine tasub ette broneerida või piisab kui minna uste taha ning kaubelda?

Samuti mis on hinnatase võrreldes mandri-Indiaga ja mis kohad oleks "must go".

Kuidas on Andamanidel olukord interneti kättesaadavusega?

Ette tänades, Andres

0
0

Andres,

Me käisime Andamanidel selle aasta aprillis. Uuesti sinna tuleval kevadel:)

Me bookisime majutused igaks juhuks ette, kuigi oleks võinud ka bronnimata jätta - olime seal hooaja lõpus ning vabadest tubadest puudust kindlasti ei olnud. Samas, kui minna hooajal, siis pigem ehk bronnida.

Port Blair´is olime Aashiaanaa Guesthouse´is (LP soovitus), maksime kahese ilma AC-ta toa eest 900 INRi (ca 11 eur). Havelockil olime Emerald Gecko´s ning maksime kahese bungalow eest (koos WC ja duššiga) 2200 INR öö eest. Gecko oli kallimat sorti, samas ülimalt armas - võtsime seda taotluslikult toetudes positiivsetele review´dele. Neil on ka cabin´id, mis palju odavamad, kuid meie seal viibimise ajal olid need kõik täis - miski sukeldujate grupp peatus. Kindlasti on Havelockil palju soodsamaid majutuskohti.

Port Blairis internetti natuke oli - nt guesthouse´is oli see all vastuvõtus, samuti Lalaji Bayview guesthouse´i katuserestoranis. Mõlemas oli net tasuline. Havelockil on avalik internet ainult nn sadama lähedal interikohvikus ning maksab päris palju. Geckos ei olnud ja ma ei tea, et oleks mõnes teises guesthouse´is olnud. Top-end resortides ilmselt seda probleemi pole. Muidu oli Havelockil raskusi isegi telefonileviga, seda käisin püüdmas tee ääres telefonimasti ümbruses:)

Must-go on raske nimetada. Oleneb, mida tahad teha. Port Blairis käisime Cellular Jail´is ning see oli huvitav. Muidu suhteliselt mittemidagiütlev linn. Eelmine kord ei jõudnud Ross island´ile (see väike, mis Port Blairi külje all), uuesti minnes tahaks seal ära käia - pidavat olema mahajäetud koloniaalarhitektuuriga saar, mis oli kunagi nn pealinn. Havelock on turismisaar ja peale kohalikku elu ning randasid pole seal midagi vaadata. Samas on saar väga mõnus, rahulik ning kaunis. Ja süüa saab suurepäraselt. Eelmine kord teistele saartele ei jõudnud, kevadel tahaks seda viga parandada.

Kindlasti osta Havelocki praamipiletid vähemalt 2 päeva ette, kui tahad hommikuse praamiga minna. Kui me läksime järgmiseks hommikuks piletit ostma, oli see ammu välja müüdud - sai ainult pealelõunastele väljumistele. Siiski on seal üks "aga" - iga hommik müüakse enne praami väljumist vabamüügis 4 piletit, mis on algselt broneeritud hädajuhtumiteks. Piletite kättesaamiseks tuleb sadamas olla ca 5 ajal hommikul (praam on kl 6 ajal). Me tulime lausa 4 paiku ja istusime leti peale. Poole 5 ajal hakkas rahvast kogunema. See, mis pärast toimub, kui lett avatakse, on puhas käsivõitlus (NB! neid pileteid saab kätte teisest letist, mitte üldisest piletikassast - esimene luukidega majake sadama territooriumil, paremat kätt). Kohalikud kasutavad kõikvõimalikke nippe, et pressida piletid välja juba enne leti avamist. Meie ajal see kellelgi ei õnnestunud. Siis aga vaatab müüjamees, kas su nägu talle meeldib või mitte ning kas ta sulle piletit müüb või mitte. Kuigi me algselt seisime õige leti juures, otsustas onkel suvaliselt teist akent avada ja sealt müüma hakkama. Võidab see, kes suudab kõige tõhusamalt enda ees olemad inimesed eemale tõugata ning oma käsi läbi trelle onkli poole kõige kaugemale välja sirutada. Viskasime oma euroopaliku viisakuse nurka ning pressisime end akna juurde, reaalselt tõmmates eemale need, kes ees olid. Lõppkokkuvõttes, me tegelikult olime leti juurde kõige varem jõudnud ja ootasime müüki ca üle tunni aja. Saimegi omale 2 piletit neist neljast, mis kokku müüki tuli.

Aga muidu on Andamanid ägedad. Lennupiletid soovitan varakult broneerida, hinnad muutuvad pidevalt ja mitte just odavamaks. Me lendasime SpiceJetiga, mis oli täiesti korralik ja pakkus ka soodsaimat hinda.

Tagasi Havelockilt tulime Port Blair´i vesilennukiga, mis maksis koos pagasiga vist mingi 60 eur (võin üle kontrollida) ja oli vahva kogemus.

4
0

Suured tänud info eest!

Kas märtsi keskpaik-lõpp on veel hooaeg või kisub off-seasoniks?

Kas sul endal piletid olemas? Hetkel pakub Etihad soodsaid pileteid Port Blairi. (viimase otsa sõidab vist Chennaist siiski Air India.

0
0

Märtsi keskpaik-lõpp peaks veel hooaeg olema, off-season´iks peaks üle minema aprilli lõpu poole (aprilli II pool). Eelmine kord olimegi just aprilli lõpus seal.

Meil on Etihadi piletid Indiasse, kuid mitte Andamanidele. Andamanidele võtame siselennu. Oleme kokku 20p, st ca nädala Andamanidel, muul ajal reisime ringi Rajastanis ja vaatab, kuhu veel jõuab.

Millal Sul endal minek? Me lendame Brüsselist 15.3 ja tagasi 6.aprillil (FRA-sse).

0
0

Mul pole veel pileteid, aga eeldatavalt olen Andamanidel kuskil alates 16.03 ning 1-2 nädalat. Vaatasin, et hetkel Chennaist edasi-tagasi piletid Andamanidele kuskil 120usd. On see mõistlik hind või saab ka soodsamalt?

0
0

See on päris hea hind, ma kahtlen, kas odavamaks läheb.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased