trip-krainetrip-ukraine-dark
Andke nõu, kust ja kuidas osta Kariibi mere kruiisi?

Tere!

Olen läbi lugenud kõik Kariibi mere ja Bahama kruiiside teemad, ent endiselt nõutu. Tahaksin minna Royal Caribbeaniga novembris kruiisitama, aga millised on teie kogemused, kust ja kuidas kruiisi osta?

Estraveli ja CWT kruiisikeskuse kaudu on hind kõvasti krõbedam kui Royal Caribbeani kodulehel. Seega oleks igati ratsionaalne osta kruiis ära firma enda ametlikult kodulehelt. Siin tekivad aga mõned aga-d. Esiteks on hinnad USA residentidele ja mitte USA residentidele hoopis erinevad. Loomulikult tahaks valida soodsaimat ehk USAkatele endile mõeldud kruiisi, mille hind kuvatakse USA dollarites. Aga kui mul pole välja käia USA aadressi, kas mul võib tekkida probleem originaalpiletite kättesaamisel? Kuidas Royal Caribbean piletid mulle edastab - kas tavapostiga või e-mailile vms? Või kas mul võib kruiisifirmaga tulla muid probleeme, kui ma püüan osta ameeriklastele mõeldud hinnaga, ilma et ma tegelikult oleks USA resident?

Keegi kirjutas foorumis, et ta logis Estraveli kaudu Royal Caribbeani lehele ja sooritas ostu Estraveli kui vahendusageni läbi. Sellel pole aga üldse mingit mõtet, sest kruiisi hinnale läheb siiski juurde agendi vahendustasu ja lõppkokkuvõttes maksad ikka kallima hinna.

Seega, kuidas on mõttekaim tegutseda, kui tahaksin soodsaimat hinda, aga USA aadressi pole? Ja kuidas kruiisifirmad nende kodulehelt ostetud piletid sinuni toimetavad?

Aga kas Sa võrdlend oled, mida sisaldab hind ostes kodulehelt ja mida sisaldab Estraveli/CWT pakutud hind? Hinnavahe tuleneb suuresti kohustuslikest tippidest. Kodulehel see hinnas ei sisaldu, vahendajalt ostes juba sisaldub. Laevafirmat tillitada pole mõtet, hinnavahe kasseeritakse sisse kasvõi juba laeval olles. Piletid on elektroonilised, ise prindid välja pärast.

Tänud vastuse eest!

Tegin nt võrdluse: hetkel on 4-öine Bahama kruiis kahele Royal Caribbeani kodulehel juuni lõpuni 557,6 dollarit (u 428 eurot), ilma jootrahadeta. Nagu ma aru saan, lisanduvad kohustuslikud jootrahad 12 dollari päevas inimese kohta. Kokku tuleks kruiisi maksumus koos jootrahaga umbes 518 eurot.

Estravel pakub sama kruiisi kahele koos jootrahadega 557.96 euro eest.

Seega jääb vahe ikkagi 40 eurot. Kindlasti paljude arvates pole see eriti suur hinnavõit, aga siiski, miks peaksin 40 eurot lihtsalt ära kinkima... Või oskab keegi ehk öelda, kas on veel põhjusi, miks oleks kasulikum maksta veidi rohkem, aga osta siiski turvalise Estraveli kaudu?

Kas see kodulehe hind on USA kodanike oma? Kruiisidel peab üldjuhul sisestama passide andmed ja kodakontsuse. Kui aadressiga veel saab trikitada, siis nende andmetega enam mitte. Ma võin küll eksida, pole kodulehe kaudu broneerinud.

Estravel on, nagu ise juba kirjutasid, turvaline.

Hinna osas soovitan üle kontrollida, kas see kodulehe hind ikka kõiki makse sisaldab?

Royal Caribbeani kodulehel minnes üleval paremal saab määratleda oma riigi. Ma jätan sinna alati United States, nii näitab hindu dollarites. Kui teen kogu broneerimisprotsessi läbi kuni reaalse maksmiseni, siis koos jootraha ja kõigi maksudega tuleb hind 653,60 dollarit, mis on meie rahas 488 eurot. Kusjuures passi numbrit ei küsi, küll aga küsib reisijate andmete ankeedis nationality't, milleks määrasin Estonia.

Kui valin aga juba alguses riigiks Estonia ja toimetan eurodes, siis sama protsessi läbi tehes tuleb hind maksmiseni jõudes koos jootraha ja kõigi maksudega 542,96 eurot. Ehk siis 55 eurot kallim kui USA dollarites.

Kui võtan sama kruiisi Estraveli kaudu, siis koos maksude ja jootrahadega küsitakse 557,96 eurot, CWT kruiisikeskus küsib 542,96 eurot.

Seega hinnavahe tuleb igatepidi võrreldes esimese variandiga 55-70 eurot, kuigi kõik hinnad on võrreldavad (s.t sisaldavad kõiki makse ja kohustuslikku jootraha). Seega olen jätkuvalt küsimuse ees, kas on mingil põhjusel turvalisem osta Eesti reisibüroode kaudu? Või kui osta Royal Caribbeani lehelt ise, siis kas võin südamerahus osta selle esimese variandi, s.t broneerides USA lehel ja USA dollarites?

Veidi muret tekitavad justnimelt info, mis netis levib:

Consumers need to be wary of booking cruises on U.S. sites as the shipping lines reserve the right to deny boarding at check-in if they find that travellers are not U.S. residents who booked with a U.S. agent/at the U.S. market rate.

Et kas kruiisifirma võib ka reaalselt sellises olukorras sanktsioone rakendada? Ehk on kellelgi kogemusi...

mingi tühise 50 eurose vahe pärast üritada laevafirmat petta ja riskida enda puhkuse rikkumisega? Alati ei ole koonerdamine kokkuhoid.

Küsimus on ka põhimõtteline :) Kui me siin kamba peale suudaksime kindlaks teha, et USA hinnaga kruiisi ostmine on täiesti ok, siis saaksid ju ka kõik järgmised eesti kruiisitajad tulevikus südamerahus parima hinnaga kruiise otse kruiisifirma lehelt osta ;) Milleks nuumata vahendajaid, kui kogu bronni saab tänapäeva hakkaja noor inimene ka ise netis hallata.

mis vahendaja nuumamisest sa räägid, kui ise tõid näite, et kui firma kodulehel ausalt panna oma riigiks Eesti, siis oli hind sendi pealt sama, mis CWT. Sellise kruiisi puhul on ikka põhiküsimus USAsse kohalesaamise hind, mitte see 50 euri, mis annab trikitamisega riskides kokku hoida.

Tere,meie käisime kruiisil 1,5 a tagasi ja ostsime reisi Mainor Meelise reisifirma kaudu.Olid samad hinnad,mis royali kodulehel.

Olen käinud ja arvan, et see raha kasseeritakse Sult sisse. Laevale pääsed vaid isikut tõendava dokumendi alusel, seega on kohe selge, et Sul pole USA kodakondsust. Ja süsteemne kord on neil laevadel range - alates sellest, et kaldalt ostetud rumm pannakse hoiule reisi lõpuni ja lõpetades sellega, et nägime, kui laevalt lahkumisel kutsuti kõrvale perekond, kes oli ilmselt midagi tasumata jätnud.

40-50 € on üsna korralik raha siiski, 7-10%, ma ei näe põhjust(peale eesti firmade majandusliku seisu edendamise), miks rohkem maksta. Seega mina võtaksin riski(mis antud firma puhul -Royal Caribbean) on minimaalne ja ostaksin otse. Seda, et laevatrepil keegi karjatab, et oi-eestlased-neile on teine hind, ei juhtu kindlasti mitte.

Muidugi, kui ostad midagi baarist ja paned toa arvele, tuleb selle eest hiljem maksta.

Sisetunde küsimus, siin on kommentaare palju, mille põhjal otsustada.

ariadne, ehk selgitad, kus see eesti firmade nuumamine on, kui eurohind kodukal ja Eesti firmast on täpselt sama, sel juhul ma igal juhul ostaksin siit.

kui ma USA lehelt ostes saan 50€ odavamalt, siis ma ostan USA lehelt, eks ole. Selg sirgelt eurooplasena rohkem maksta ei näe mõtet. Samuti on vale argument, et USA lehe kaudu ostes hiljem karistatud saad. Kui küsimus oleks toote või teenuse eetilisuses, st.kui arengumaalt midagi ostes maksan vähem, sest nad lasevad end ekspluateerida, on teine küsimus. Ja siis soovitaksin ma kindlasti valida kallim ja olla läbi selle õiglane.

See on konkreetselt USA ettevõte Ja USa teenus, mis müüb Euroopasse kallimalt. Kõik.

ariande, sa ajad ju totaalset jama. Tegu on ju laevafirma enda USA lehega ja eurohind on seal täpselt sama, mis siin vahendajatel. Muidugi võib end nimetada USA residendiks, aga siis ei tasu hiljem nutta ka, kui mingi jama on, st igaüks ise teab, millega riskib. Ahjaa, eelmises postis rääkisid mingist Eesti firmade toetamisest, nüüd siis ikka tunnistad, et nii see ei ole ja hind on sama ka firma enda kodulehel?

norsu, Eesti firma teenib selle pealt, kui eesti klient selle reisi ostab. Neil on oma vahendustasu leping USA-ga, mis annab neile sellesama %-mis antud juhul võrdub USA lehel oleva Euroopasse müügiga. Kui oleks teisiti, siis ei oleks siinsel firmal võimalust pakkumisees üldse koknureerida ju. Kui ma ei käiks kahe kontinendi vahet ning ei teaks, kus risk on suur ja kus maksad lihtsalt mugavuse eest, siis sõna ei võtaks. Ja teabki igaüks. On rahulikke riske, on suuri. Antud teema ei kuulu teise kategooriasse. Tänud täpsustamast.

ariadne, mis see sinu peppu peaks torkima, kui Eesti firma vahendamisel kasumit saab? Ma ei usu, et sa ise tasuta midagi teed, nii et miks firma peaks tasuta midagi tegema? Kuna tegemist on reisifoorumiga, siis reis on suht kallis lõbu ja selle nn prükkarisse laskmine ei ole ainult reisikulu, vaid ka moraalne ja emotsionaalne, kaotus. Nii et riski vältuses on tegemist siiski suure riskiga oma puhkus untsu keerata. Kuna tegemist on USAga, siis ei ole üldse mitte välistatud, et keegi pärast sind musta nimekirja kannab, kuna sa oled valeandmeid esitanud(loe kuidas tahad neid) ja hiljem üldse sinna maale ei lasta.

Me ostsime kunagi groupon.com-ist kruiisi, kõik toimis, hind oli kolmepäevasel (õigupoolest 3 ööd, 4 päeva) kruiisil ca 200 dollarit koos maksudega, outside cabin. Groupon on nagu meie Cherry.ee jt. "diilipakkujad". Kas sul on mingi konkreetne põhjus just RC eelistada? Norwegiani, Carnivali, Disney võib ju ka võrdlusesse võtta. Lisaks võib vaadata cruisedirect.com jpt otsingumootoreid, mis kõrvutavad erinevate kruiisifirmade sarnaseid pakkumisi - sisestad algsadama, sobivad kuupäevad ja saad vastu pika rivi erinevaid pakkumisi. Googelda discount caribbean cruise, saad palju lehekülgi, mis soodushinnaga kruiise müüvad. Muidugi mitte päris kõik neist ei ole legitiimsed, ehk siis enne kui krediitkaardi andmed sisestad, kontrolli kas või Google otsinguga vastava saidi tausta.

Käisime kruiisil 2 aastat tagasi, Royal Caribbeaniga, 7öine tripp Lääne-Kariibidel. Ostsime otse Royali lehelt, oli kõige soodsam. Tipid ei ole kohutuslikud :) Valisime alguses, et maksame tipid lõpus (mitte ette) ja lõpus neid ei maksnud lihtsalt. Seal USAS on see haige tippimine niigi nii karm,et ei näinud põhjust neid maksta (näiteks oli ette nähtud 3 dollarit päevas mingile kelnerite ülemale, kes käis 2 korda nädala jooksul õhtusöögilauas küsimas, et kas toit maitseb? Really? Ja mitte üks konn ei köhind sellest tippide maksmata jätmisest, toodi veel viimasel õhtul ümbrik ka tuppa, mille täitmata jätsime ja ei võetud üpärast midagi kaardilt maha...Niet pole see midagi nii kohtustuslik..nad ütlevad seda vaid selleks, et sa jumala eest need tipid ära maksaks.Seega ostke otse Royaly kodukalt ja ärge makske tippe ette.

Wow, see on minu jaoks täiesti uus info, et on võimalik ka tippidest pääseda. Stu, kas olete kindel, et tõepoolest on võimalik sel viisil toimides ebareaalselt suurtest USA jootrahadest pääseda? Äkki teil lihtsalt vedas ja jäite kuidagi kahe silma vahele kruiisifirmale, s.t neil ununes imekombel teie krediitkaardilt vastav summa maha võtta? Süsteem tundub lihtsalt liiga hea, et olla tõsi :)

Oleme lõpuks jäänud pidama hoopis Norwegian Cruise Line'i 7-öisele Ida-Kariibi kruiisile ja seda on odavam osta Estraveli kaudu osta kui kruiisifirma enda kodulehelt. Kruiis sai just broneeritud, ent ettemaks on veel tasumata. Nüüd mõtlen, et ehk peaks kruiisi samuti ilma jootrahadeta ostma ja üritama sama süsteemi järgida? Ega kellelgi juhuslikult NCL'iga kogemusi pole? Mida teised kruiisitajad arvavad, kas see võib läbi minna? Ma olen ise sama meelt, et USA tipid on üüratud ning nende maksmise kohustus isegi siis, kui teenindus on olnud kehv, on üsna vastumeelne.

USA-s maksavad paljude alade töötajad makse ka eeldatava jootraha pealt, kusjuures maksuametit ei huvita, kas sa tegelikult saad jootraha või mitte. Sellest ka kogu see jootrahade taga ajamine. Ma küll ei tea, kas kelnerite ülemale kehtivad samad seadused jne. Keegi USA-s tihedamalt liikuv või elav inimene oskab tõenäoliselt paremini seda öelda. Erinevates riikides on erinevad süsteemid ja sellest ka erinevad tavad. Meie teenindajad saavad kogu jootraha rahulikult tasku pista ja seega pole mõtet seda igale ettekandjale ka maksta. Seal aga lisanduvad teatud maksud alles hiljem ja kohalikud siis teavad arvestada ka, et teenindaja maksab selle hinnas mitte sisalduva teenindustasu pealt igal juhul makse ka ning selle mitte maksmine tähendaks antud juhul teenindaja jaoks seda, et ta peab omast palgast maksma tulu eest, mida ta pole teeninud. Huvitavatest maksudest on USA-s veel müügimaks, mida enamik osariike korjab tulumaksu asemel. Ja vähemalt mõnedes osariikides lisandub see maks alles kassas tasudes ning pole poes kusagil hinnasiltidel kirjas. Jällegi pole tegu õnnetute eurooplaste petmisega vaid lihtsalt kohaliku maksusüsteemi omapäraga.