andmeside ameerikas

Uurin teadjamatelt, et kuidas kasutate andmeside teenuseid Ameerikas kohapeal olles? Saan aru, et kui on võimalik, siis wifi, aga kui ei, et kas tasuks osta kohapealt mingi SIM kaart koos andmeside paketiga või valida Eesti firma pakutavatest partneritest parim endale? Mingeid soovitusi, mida peaks teadma antud teemal? Ameerikas on piirkonnaks peamiselt California, otsapidi ka Vegas ja Arizona.

Ostsime T-Mobile dataSIMi, 4G 2 giga mahtu = ~22 USD (s.t 20 + tax). Algul üritasime osta kaubakeskusest (Walmart, Brandsmart vm), aga seal tehti selgeks, et prepaid data SIM kaart tuleb osta otse esindusest (T-Mobile, AT&T jt), seal nad saavad selle aktiveerida võrguvaba seadme tarbeks. Hilisemaid laadimiskaarte saab osta kaubakeskustest või laadida otse krediitkaardilt. See ei pretendeeri absoluutsele tõele, aga nii meile öeldi. Millal lähete, põhimõtteliselt võin oma kaardi niisama ära anda, sinna jäi mahtu küll. Aga ei saa anda enne aprilli lõppu.

PS USA ja Eesti 4G lahendused on erinevad. Floridas (California kohta ei tea, sinna alles läheme) on HSPA+ põhine, Eestis on LTE ehk tegelikult tehniliselt 3,9G (vähemalt Telias). Meie originaaltelefonid nt Floridas üldse ei toiminud (Nokia ja Prestigio) ei interneti ega kõneteenuste osas, ostsime koha pealt BrandSmartist uue võrguvaba telefoni. Uus telefon toimis USA-s 4G võrgus ideaalselt, Eestisse tulles enam Eesti 4G-d kasutada ei saa, ainult 3,5G-d (erinev platvorm, erinevad sagedused).

Tasuta wifi ei ole seal veeranditki nii levinud kui meil Eestis, aga põhimõtteliselt saaks hakkama ka ainult Wifiga (kiirtoidukohad jm). Hotellides on Wifi sageli tasuline ja üks päev võib maksta sama palju kui nädalane või kuuajane datakaart. Kui soovite netti kasutada teel olles, nt öömajade leidmiseks käigu pealt või turismiatraktsioonide info tarbeks, siis kindlasti datakaart.

0
0

Ma kasutasin offline maps-e, nt Maps.Me ja Google Mapsi. Ilmselt taustal ta mingit infot ikka salaja laadis nii et ca 9€ mulle rändluse eest arve siiski tuli. Operaatoriks Telia ning data roaming oli kõikse aeg off. Sai suht aktiivselt seda Navi asemel kasutatud 2 nädalat, Texases.

Aga tasuta wifit juba levib veidi rohkem kui 2009. Walmart, HEB, Starbucks on need kohad kus saab tasuta wifit. Ja üldiselt suuremates kaubanduskeskustes on ka nett alati saadaval.

Kui just tööga otseselt vajalik või lihtsalt netisõltlane ei ole, siis saab täitsa hakkama, vist :)

0
0

Pisike täpsustus - LTE on siiski esimene "päris" 4G ning HSPA+ "poolkõva" 4G ehk tegelikkuses nö 3,9G.

Ehk siis HSPA+ on 3G põlvkonna viimane, kõrgeim tase ning LTE on 4G põlvkonna esimene, madalaim tase. Seetõttu on ka kiirused võrreldavad.

0
0

Siin räägib LTE kohta muud juttu ehk siis kinnitab 3,9G osa https://et.wikipedia.org/wiki/4G

0
0

Käisin aasta alguses korraks San Franciscos ja ostsin lennujaamast mingi Lycamobile'i kaardi. Ja maksin selle eest vist 80 USD. Mõistlik inimene oleks kaardi endale mõnest operaatori esindusest ostnud aga mul oli jube kiire ja oli vaja kohe lennujaamast autoga navigeerima hakata. Kaardi panin iPhone 6s-i ja ei olnud mingeid probleeme 4G võrgust data pumpamisega. Operaatorit muidugi ei mäleta. Mida uuem iPhone sul on seda enam standardeid ja sagedusi see toetab ja peaks olema probleemivaba reisitelefon.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased