trip-krainetrip-ukraine-dark
Apartment Lodgise kaudu - täiesti värske isiklik kogemus

Tervitus,

Meil on plaanis kevadel Pariisi minna ning nii nagu eelmiselgi korral otsustasime võtta nädalaks korteri, sest eelmisel korral oli see . Seekord surfasime veits enne siin tripifoorumis ringi ja leidsime apartmendi www.lodgis.com kaudu.

Kuna ma olen just (päriselt, 2 tundi tagasi) lõpetanud edukalt, vähemalt ma loodan hetkel nii, lodgise kaudu bookimise, siis otsustasin jagada kogemust, sest see on ikka üle mõistuse keeruliseks ja ajakulukaks tehtud.

Kui keegi tahab seda kunagi tulevikus teha, siis nii läks meil seekord.

 1. valisime lehelt välja korteri, mis oli meie perioodiks saadaval, tegime ära netis bookimise, mis ütles, et booking läks edukalt ja meiega võetakse ühendust.

 2. võetigi ühendust, selleks et öelda, sorry, korter ei ole ikkagi sellel ajal saadaval, valige palun uus. Kusjuures agendi enda soovitustest enamus olid väljaspool meie soovitud piirkondi ja hinnaklassi, nii et surfasime parem ise kodukal ringi.

 3. valisime siis uue, tegime jälle kodulehelt bookimise ning seekord saime tagasiside, et korter on olemas, täitke ära infoleht, allkirjastage, saatke tagasi koos oma ID kaardi koopiaga. (Kusjuures salvestamisvõimaluseta .pdf ankeet tuli arvutisse salvestada, siis ära täita, välja printida, allkirjastada, uuesti sisse skännida ning neile tagasi saata). Lisaks sellele oli kirjas märgitud, et tuleb teha veel eraldi kindlustus "I remind you that you must provide a comprehensive residential insurance certificate. Failure to do so, could mean the rental being refused.

 4. järgmise päeva hommikul saabus kiri, et ka see korter ei ole saadaval ning must-valge id-kaardi koopia ei sobi. Palun otsige jälle uus korter.

 5. arvake ära, valisime siis juba kolmanda korteri lehelt (õnneks leidus veel valikuid). Seekord siis oli korter päriselt vaba, neile sobis ka mu juba täidetud infoleht iga elaniku vanuse, elukutse, omavahelise seose, reisi eesmärgi jms kohta ning mu värviline ID kaardi koopia. Juhhuuu!

 6. mulle saadeti rendilepingu link allkirjastamiseks ning oh seda "rõõmu", leping oli prantsuse keeles (võimalik oli alla laadida ka ingliskeelne .pdf, kuid allkirjastada sai ainult prantsuskeelset) ning lepingus mitte ühtegi muudatust teha ei saa (suhtelist rentnikuvaenulik leping). Kõige tobedamad lepingupunktid olid meie arvates, et pretensioonide puudumisel tagastatakse security deposit 8 päeva jooksul pärast võtmete tagastamist ning et saabumise ja lahkumise aega ei saa lepingus muuta. (Omanikuga tuleb saabumise ja lahkumise aeg ning ka tagatisraha kohapeal kätte saamine eraldi kokku leppida). Aga noh fine, olime juba nii kaugele jõudnud, lõime allkirja alla ning jäime ootama, et ka korteri omanik alla kirjutaks.

 7. kui korteriomanik oli alla kirjutanud saadeti mulle maksmise link. Ja muideks seekord saatis Lodgis ka SMS-i, et booking on OK, makske agenditasu ära. Maksmine pidi toimuma läbi prantsuse panga CIC Banque lingi ning võin öelda, et Swedbank VISA krediitkaardiga seda teha ei saa (suunas automaatset swedbank.se lehele ja küsis lisaks kaardi numbrile, kehtivusajale ja turvanumbrile ka kaardi parooli, mida ma kohe kindlasti välja ei andnud).

 8. SEB MasterCard toimis peaaegu probleemideta, kuigi maksekorraldust ta välja printida ei lubanud "Notre serveur n'a pas reçu de données. Our server did not receive any payment query." Tegin igaks juhuks PrintScreeni, kontrollisin netipangast ja lodgisest, et makse on kontolt maha võetud ning on ka kohale jõudnud neile. FINALLY SUCCESS!!!

Ehk siis nii see käis 7 päeva, 3 võimalikku korterit, 14 e-maili ja 2 smsi. Nüüd on vaja veel teha ainult möbleeritud korteri kindlustus Pariisis ja loota, et kohale jõudes korter ka päriselt selline on nagu piltidel, sest tühistamine ei ole valikuvariant :)

Loodetavasti on sellest jutust siin kellelegi kasu, sest ma ise tean, et teist korda ma sellist tantsu ja tralli läbi tegema kindlasti ei hakka. p

Soovitan soojalt kasutada korteri rentimiseks veebikeskkonda http://www.homelidays.com/ Seal saad läbi ilma igasuguste agentideta, registreerides end lihtsalt kasutajaks. Siis saab meeldiva korteri juures saata e-kirja otse omanikule, kes võtab siis ühendust (seni olen saanud tagasisidet vähem kui nädalaga) ja annab oma renditingimused. Reeglina saab tasuda üle PyPal'i, mis on kiireim ja odavaim moodus. Aga olen ka paar korda sattunud sellise omaniku peale, kes tahab saabumisel kogu summa sularahas saada. Deposiit on olnud nii 500 € kui ka 100 €, tagastati võtmete vastu. Ei mingeid eraldi kindlustusi. Korterid on olnud kõik väga korralikud, kenasti sisustatud ja kõik eluks vajalik (nõud, rätikud, voodipesu, televiisor, lauamängud, reisiraamatud) sees olemas. Lisaks olen ALATI saanud saabumisel omaniku koostatud lehe (või lausa mapi) soovitustega, kus süüa, kust süüa osta, millal lähikonnas toidupoed on avatud, kus on head turud jne. Ja eelmised külastajad on jätnud maha oma linnakaarte jm turistile kasulikku. Väga vähe bürokraatiat.

Kummaliselt keeruline kogemus jah. Mina tegin oma üürikorteri otsimise prantsuskeelse saidi kaudu küll, aga omanik oli Paypal-kontoga ning sealtkaudu makset tehes polnud mingit probleemi. Tõsi, leping oli prantsuse keeles-tõlkisin Google-translatoriga ja veendusin, et mingeid üübersigadusi ei nõutud. Vist(aga ei mäleta) sai pdf täidetud, käsitsi allkirjastatud, skännitud ning tagasi saadetud. See tundub olevat neil standard. Deposiit tagastati umbes 4 päeva pärast läbi Paypali.

Mina bookisin endale korteri waytostay.com kaudu. 15 minutiga oli tehtud :) Ei mingeid lisakindlustusi ega ID-kaardi koopia saatmisi. Swedbanki Deebet+ kraadiga sai ka ilusti makse tehtud. Kui kõik läheb hästi, siis järgmise aasta Rooma reisi korteri valin endale ka kindlasti sealt.

Heihoo! Oleme nüüd Pariisist tagasi ja mõtlesin, et jagan veel ka seda osa, kuidas pärast lodgisega suhtlemist läks.

 1. korteriomanik, kes rääkis väga ilusas inglise keeles, kirjutas, et seda kindlustust, mida lodgis teha käskis, pole vaja, sest tal on endal olemas väga OK kindlustus.

 2. samuti kirjutas ta, et depositi tagastamist ei pea ootama 2 nädalat nagu selles prantsuskeelses lepingus kirjas oli, vaid saab tagasi kohe lahkumisel. Kuid kohapeal nad otsustasid, et nad ei taha meie käest üldse tagatisraha.

 3. maksmine oli sularahas.

 4. ainuke pisiprobleem oli see, et omanik pidi rääkima inglise ja saksa keelt, aga madame, kes meile korterit üle andma tuli, tegelikult neid keeli ei rääkinud. Õnneks leidsime siis uue ühise keele - hispaania :D

 5. korter ise oli väga ilus ja kõik vajalik oli korteris olemas. Samuti oli korteri lähedal Monoprix ning metroopeatus.