trip-krainetrip-ukraine-dark
Austraalia viisa

Kas on keegi kuskil juhtunud lugema või kuulma? Nimelt raadiost kuulsin poole kõrvaga, et Austraalia ei nõua enam viisat EL kodanikelt, kas see kehtib ka eesti elanike kohta. Otsisin ajakirjandusest, aga ei leidnud selle kohta midagi.

Viisat pole tõepoolest vaja, tuleb ennast lihtsalt registreerida. Selle nimi on ETA(Electronic Travel Authority) ja seda saab teha siin: https://www.eta.immi.gov.au/ Tarvis on krediitkaarti, sest teenus maksab 20 AUD

Viisa (ETA) ise ei maksa alates 1. juulist EL kodanikele enam midagi. http://www.immi.gov.au/legislation/amendments/lc01072007_16.htm

lugesin informatsiooni nii immi.go.au kui ka eta.immi.go.au lehelt - sinna on küll märgitud see, et eu riigid saavad taotleda eta viisat, kuid samas kui vaadata maade nimekirja, mis eta alla kuuluvad, ei ole sinna märgitud eestit. kas keegi on eta-t taotlenud, et oskaks sel teemal kaasa rääkida? oleks väga tänulik igasuguse info eest.

Aga ETA viisaga ei tohi seal tööd teha ega midagi, rohkem turismi eesmärgil vist? Ses mõttesm, et kui plaanis minna sinna tööle või kolama aastaks, ei sobi ETA niikuinii.

Eesti passiga tuleb ikka e-676 viisa teha.

kas eestlased saavad siis ETA viisat w mitte. ja ma ei saanud aru sellest et vahepeal ráágiti et see ETA on tasuta , samas aga et see maksab 20 audi , kumb siis õige on?

Kuidas teie olete viisa saanud? Tahaks minna lihtsalt Austraaliasse külla, kuid info on äärmiselt segane. Välisministeeriumist juhatati poopis mingile NZ lehele.

Oskab keegi aidata?

Mida sa ronid sinna ültse?!

Läbi interneti ja ei miskit ülikeerulist. Vastus tuli 5 tunniga meilile. http://www.australianvisasdc.com/visiting/eta.html

Eesti ei ole ETA nimekirjas, samas kui mina tegin ära avalduse tavalise turistiviisa saamiseks, siis järgmiseks hommikuks oli positiivne vastus olemas. Midagi maksnud ei ole, ehk piiril nõutakse?

et teed netis viisataotluse ja ongi kõik w.siis eriti simpel ju

Eriti simpel oleks veel siis kui keegi lisaks siia selle lingi kus kohast REAALSELT see viisa ka saadi:-). Endal sama probleem -välisministeerium ajab mingit jama, Austraalia enda lehed annavad vastukäivat infot, e-kirjadele pole neil seal kombeks ilmselt vastata.

nt SEESAMA LINK, mille eelnevalt olen lisanud toimib väga edukalt, tuleb lihtsalt lugeda ja vastavalt edasi toimetada. sealt jõuab välja sellise kohani http://www.immi.gov.au/visitors/tourist/676/apply-online.htm no enam täpsemalt pole võimalik, aga keelt tuleb osata, et sinnani üldse jõuda ja sealt edasi minna... KÕIK juhised on seal kirjas, omal läbiproovitud, viisa käes, ära ka juba käidud.

tere.paljud teist on yle lainud holiday viisaga ?ja kas kysitakse ikka rahalist seisu ja muud kinnitust ka et kuhu lahete ja hotellide broneeringuid ?kuigi viisa on 6 kuuks aga lennuki pilet varem tagasi ks peab ikka olema ette naidata see 3500 euri ?tanud udupeale:)

Tahan ka ise austraaliasse minna, aga sinu link küll mind ei aita.

Sinu poolt antud textis nimelt ei tööta mõned võtmetähtsusega linkid.

http://www.immi.gov.au/visitors/tourist/976/eligibility.htm seal on näha igatahes et eesti ETA nimekirjas ei ole, niiet mis mõtet on siin segadust tekitada ja ETA infoga lehele linkida?

Unustage ära see ETA (Electronic Travel Authority) termin. Enamus Austraalia viisasid on oma olemuselt elektroonilised st et taotledes ei pea oma passi kuhugi viisakleepsu järgi saatma. Eestlane, kes tahab minna Austraaliasse turismi eesmärgil mitte kauemaks kui kolmeks kuuks korraga (viisa kehtivus on aasta, lubatud maalviimbimise aeg 3 kuud järjest), saab taotleda viisa E676. Avalduse täitmiseni jõuab sellelt lingilt (tuleb tunnistada, et inglise keele mittevaldajale võivad lingid osutuda segadusttekitavaks): http://www.immi.gov.au/e_visa/visitors-outside-tourist-visa-options.htm lihtsalt kliki "start your application" nupule.

Turistiviisa on eestlastele alates 1. juuli 2007 tasuta.

See varem mainitud 20 dollariline teenustasu ei kehti eestlastele ja on iseenesest ajast ja arust teenus, mida tasub kasutada vaid teatud rahvustel, et kiirendada turistiviisa saamise protsessi.

Minu naine tegi viisa E676. sai kätte 5 tunniga. väga mõnus. midagi ei pidanud maksma. hoidke passi info ja olemasolul kohalike tuttavate aadressid ja nimed käepärast, ka reisikaaslaste nimed ja aadressid. Lennu numbrid ka vaja.

Kas peab olema 18 täis viisa taotlemise hetkel? Nimelt saan märtsi lõpus 18 ja plaanis minna juuni alguses 3 kuuks austraaliasse üksi sugulastele külla.Kas saan viisa teha ennem, märtsi kuud?

Kellel on kogemust 6 kuulise turisti viisa taotlemisega? Maksab see 50 Eurot, aga on see ka kõik või peab veel mingeid eripabereid saatkonda saatma?(pangakonto väljavõtted, miskid arstipaberid näiteks jne)

see interneti lehekülg ei käi küll selle teema alla.. aga ma ei hakanud uut teemat ka lisama.. vaadake äkki tuleb kasuks: http://www.goworkabout.com/index.php

http://www.immi.gov.au/e_visa/visitors-outside-tourist-visa-options.htm Taotlen sellelt lehelt siis kolmekuulist turismiviisat (e676). Olen jõudnud leheküljeni, mis nõuab lennu numbrit ja saabumis - ning lahkumiskuupäeva. Kas siis tõesti on tarvis neid andmeid enne kui viisa käes. Või ongi nii, et praegu on eu kodanikele viisavabadus, tuleb ainult täita avaldus, milles küsib juba lennu informatsiooni jne. Et reisimise keeldu ei saa tulla, või kuidas. Või tohib lahtritesse midagi suvalist panna ja avaldusega edasi minna?

Kel kogemusi, palun aidake..