Austraaliasse

Mis haigus Ida Euroopas (eestlasi) elavaid inimesi vaevab. Teil on ikka veel mingid kommunismi aegsed syndroomid. Kas need on vanematelt päritud? Äsja keegi soovis tasuta ööbida kusagil Galapagose saartel ja nyyd teie tahate peaegu ilma rahata reisida. Jah Ida Euroopas voib-olla vöib veel ilma rahata ringi liikuda. Ilmselt möni leedukas vöi poolakas viskab teid ära kuna oled saatuse kaaslane.
Parim variant on, kui keerad kella 20 aastat tagasi ja lähed lauta lypsjaks. Lypsad nii, e piim lendab ja enne kokkuostu lahjendad veega. Peatselt oled eeskujulik töötaja, kuna sinu lehmad lypsavad väga palju. Ja arva, mis saad selle eest? Tasuta tuusiku kusagile sanatooriumisse. Jah, tasuta! Lennuki piletid, kolm korda sooja (pool sooja) toitu peaaegu iga päev ning igasuguseid protsetuure. Ja mis koige tähtsam, sa pole yksi. Teid on vähemalt 40 lypsjat teistest lauttadest. ...vöi kogud ausa tööga raha ja reisid sinna kuhu soovid.

Lääne-Euroopas pole hääletamine populaarne. Seal suhtutakse võhivõõrasse hääletajasse kui kerjusesse, kes pole enda eest suuteline maksma. Või siis nagu röövlisse, kes püüab autoomanikul naha üle kõrvade tõmmata. Selgituseks: 1000,- krooni eest saab Euroopas 3-4 ööd hostelis ööbida, või siis 4-5 päeva poe toidu peal ära elada. Mõlemat seda lõbu korraga selle summa eest saab vaid 2-3 päeva nautida.

Kahvel, sa oled idioot või väga kibestunud inimene. Mis sul viga on? Valutab kuskilt? Kõiki inimesi ei huvita, mis nendest arvatakse, vaid huvitavad seiklused ja uued kogemused. Noortel inimestel ei ole tihti raha võtta reisimiseks. Et las inimene istub siis parem kodus, kui raha ei ole? Keda kotib, mida mingi "eurooplane" arvab? Ja ma olen kindel, et 90% inimestest ei pea noori hääletajaid kerjuseks, kui nad lähemalt tuttavaks saavad. Aga ei, sul vaja kohe tatti pritsida... Hale vennike oled. Tahaks silma vaadata sellisele. Kujutan ette, et oled suurtes sisemistes kompleksides vaevlev äbarik.

Päikeseloojangu/tõusu otsija! Tundub et ole ennast ära kaotanud. Ilmselt jäi sul kool pooleli ja otsid nüüd sisepõlemisega mootorit, et Australias oma elus tehtud lollused unustada. Kuhu iganes sa ka ei läheks, sinu vari kaasneb sinuga. Pead andeks andma oma vaesele lapsepõlvele, vanematele ja sõpradele, alles siis võid minna puhta südamega. Ja koolita ennast enne kui lähed Austraaliasse. Vastasel korral liitud nende tuhandete madalaotsaliste sisse põlenud ajudega õnneotsijatega, kes igasugustest riigi poolt loodud seadustest kõrvale hoiduvad...

Naljakas on lugeda inimese kommentaari, kes isikutest midagi ei tea, aga on enda jaoks nad juba ära liigitanud. (Kahvel) Lahutust, töökaotust või mis tahes teis pseudoprobleemi teiste foorumlaste peal välja elada on suhteliselt vastutustundetu. Kaod äkki ise sinna Austraaliasse või Abruka saarele lehmalüpsjaks? Miks sa soovitatad? On kogemusi antud valdkonndades?

Aga nüüd teemasse, 1000kr sa Euroopasse ilmselt ei jõua, aga telgiga saaksid läbi rännata heal juhul poola ja Baltimaad. Investeeri natuke rohkem parem ning sõida veloga. Tuhande krooni eest ostad omale algsed rattakotid ning tuld! Kui enam ei jaksa sõita siis saad rongiga Baltimaade piires suhteliselt odavalt igale poole.

Riigimaal on telkimine minuteada nii Lätis, Leedus ja Poolas tasuta, nagu ka Eestis.

kahvel, sa tõmba oma nimi tagumikust välja ja ela oma elu. Tean paljusid kes käinud euroopas ka 500.- krooniga, sebida ennast rekka peale, kodust natu süüa kaasa ja ongi käidud. Kui ei ole sinusugune kibestunud tainas, vaid meeldiv reisikaaslane, siis kutsutakse sind järgmine kord juba ise kaasa. Ka ise olen Norra puhkusele kaasa võtnud inimese kellel kulus reisile 100 krooni vist kõige rohkem. Ja kui leida auto ja 3 sõpra lisaks (4000.-) , võtta söök kaasa, magada autos/telgis käib vabalt nädalase Berliini tripi ära. Igatahes soovin Liskale edu, anna teada kui käidud on.

Mis sa ikka psühhopaadiga vaidled... Kirjutad, et must, tema arvab oma mingis sisemaailmas, et ikka valge. Võta aeg maha, puhka. Siis ehk näed, et elu ei koosne ainult sinu isiklikest väärtusest vaid leidub ka teistsuguseid inimesi, kellel on teised väärtused elus. Ja kes rääkis riigi poolt loodud seaduste rikkumisest? Jällegi, ära kujuta liiga palju endale ette! Nii kitsarinnalisel inimesel on tänapäeva vabameelses maailmas üsna raske elada. Seega, Kahvel, isegi natuke kahju sinust.

Mina lähen küll mingi 20-50 eurot taskus... See kahvli jutt teeb hullult nalja, palju see kloun maksab ma telliks ta oma sünnipäevale :)

1000 krooniga on võimalik lausa kahekesi kaks-kolm nädalat Lääne-Euroopas ringi liikuda, aga peab olema valmis üsna kehvasti sööma ja põõsa all magama. Ei ole see hääletajatesse suhtumine midagi nii halb, kuigi Poolast lääne pool kohtab neid vähem. Olen ise kogenud, kuidas Lõuna-Saksamaal ei saanud ühest autost mahagi, kui juba teise auto juht hõikas, et hei, hääletate? Kuhupoole minek, tahate kaasa sõita (olime mehega kahekesi, nii et mingi pervert see ei saanud olla - ei olnudki, oli ise kunagi noorena hääletanud)? Parem oleks siiski arvestada vähemalt 1000 krooni nädalas inimese kohta, siis on häda korral võimalik hostelis ööbida või tagasisõidupilet osta - ega siis kogu eelarvet ei pea ära kulutama.

Teate, teie pörast ma küll oma plaane muutma ei hakka :) Ja miks te minu pärast nii väga muretsete, ise riskin ju, või on siin mingid muud tunded mängus? ;) Pealegi ma tean, et tuhande krooniga ma viie tärni hotelli pöönama minna ei saa, paremal juhul mõnda pappkasti hotelli taga. Ongi ägedam. ma arvan, et te ise olete kas a) väga arg inimene b) vaene ja samas kade, et teistel on hästi läinud c)te olete nii kole, et isegi pime ei võtaks auto peale. Vabandage, kui tõde haiget tegi. Ilusat päeva!

Üldjuhul need kes räägivad, et käisid 3 nädalaga Hispaanias ja läks ainult 1000 eek valetavad. Juhul kui muidugi sa konserve ja leiba söögiks vanaemalt ei saanud peaks ka selle arvestama eelarvesse :). Hästi odavalt saavad hakkama need kes jalad oskavad õigel ajal mõnele rekkajõmmile lahti teha :). Sellise eelarvega minek on ikka väga teiste kulul elamine, kuid mõni Poola, Leedu või Türgi rekkamees võtab ilusa Eesti tibi ikka peale ning toidab toda :) - eks igaüks ise mõtleb millise tagamõttega.

Edu reisil.

No mul ühed tuttavad läksid euro tripile ja polnud ültse raha kaasas ja said 4 kuud hakkama ja ütlesid,et parim aeg nende elus.. Oleneb inimesest see kes oskab vähesega hakkama saada see saab ka....

Hmm, juba aastaid tagasi aimasin, et minagi sarnast tuleb. Inimesed ei pane enam tähele ennast ega teisi. Ei julgeta endale tunnistada, kes tegelikult ollakse. Minu kaastunne teile, kes te siin negatiivse varjundiga kommentaare lisate.

Miks Te arvate et ei saa 1000.- eeguga hakkama. Mina omalajal sain kl kuigi jah see oli 4-5 aastat tagasi. Ning hetkelgi mõlgub meelel et võiks uuesti minna. kuigi jah pikemaks ajaks. Aga Tollal kui esimest korda sellisele reisile läksin oli mul taskus 1500 krooni millest 600 oli juba pärnus ära raisatud ning ülejäänd 900 unustasin ära vahetada. ning sain siiski hakkama tervelt 3 kuud. Portugali kl ei jõudnud aga prantsusmaale calaisse või mis iganes selle koha nimi oli sain kl :P Ja ka tagasi sain ilusti. Poolas ei soovita eriti ainult venekeelt rääkida kuna poolakad pidid sellele halva pilguga vaatama. Nii mulle üks perekond rääkis. JA muide ei pea papkastis ööbima. On väga palju selliseid lehekügi internetis kus viiakse rändajad ja öömaja pakkujad kokku. võib sattuda isegi eestlaste otsa kellele annad ainult musta leiba ja korras (teadupärast seda ei saa eriti lihtsalt) Aga jah nagu öeldud siis plaan eneselgi minema hakata mingiaeg. Eelmised plaanid läksid vett vedama ja millegi pärast olen siiamaani siin aga loodan et seekord läheb paremini ja äkki trehvan ka eesti hääletajaid teepeal. AGa Liska kui küsimusi on siis võin vabalt jagada vastuseid cadavere@windowslive.com

Kolme kuu toidu tassisid kodust kaasa?

Ei Tassind ma ma üldse midagi kaasa :P

Hei, ära kuula neid negatiivseid inimesi, 1000 krooniga saad vabalt hakkama. Ma olen kaks korda käinud häälega Lõuna-Euroopas, mõlemal korral oli kaasas ~1500 krooni ja tagasi tulin ka umbes sama rahaga ning mingeid teenuseid ei pidanud kellelegi pakkuma. Ole lihtsalt lõbus ja suhtle autojuhtidega, nii mõnigi tahab heast südamest noori seiklejaid toetada. Magama pead sa tõesti tavaliselt kuskil pargis või metsas. Pesta saad end tavaliselt bensujaamades või kui keegi enda poole ööbima kutsub. Muide, enne autosse istumist kirjuta auto numbrimärk telefoni ja saada kellelegi kodumaal, nii on sul palju ohutum. Head reisi igatahes ja küsi julgelt, kui midagi teada tahad.

Seda veel, et heaks reisiks on vaja head reisikaaslast, kindlasti saa kokku enne inimesega, kui reisima lähed.

Mäletan neid foorumi teemasid, kus noored blondid tüdrukud kilkavad, ei saa nemad aru, kuidas reisi peale nii palju raha läheb. Üks käis lausa 5 euriga kuu aega Euroopas. Mehed, kiimakotid, hordid käristavad muudkui välja, kutsuvad igalepoole. Aga paraku ei ole tasuta lõunaid olemas. Peab ikka nahhaal või lõdva püksikummiga olema, et nii teha.

Kuule inimene ära aja sellist lolli juttu... Ma ise trippasin 4 kuud inglismaal ja suurem osa sellest ajast polnud tööd ega raha ja me ise nuputasime kust söögiraha saada ja 2 moodust mõtlesime välja kust saada söögiraha ilma kerjamise ja varastamiseta. Vahest tuleb mõelda lihtsalt ja nupukas olla... Aga sinusugused muidugi kelle elu määrab raha siis kui raha otsa saab istuavad nurka ja hakkavad nutma kohe ...

Muidugi on see iga inimese enda asi, kuidas tema toimib ja, mida tema teeb, kuid tõesti kas 1000.kr'iga minna välismaale, ei ole veidi utoopiline idee? Noh, elab küll ära kui magad kusagil põõsa all; oled hea õnne peale väljas ning oled kindel, et saad kusagil autole peale; oled harjunud vähesega; tarbid söögiks vähe jne. Aga kui kõik täpselt nii ei juhtu nagu sina endale oled ette kujutanud, mis siis juhtub? See on küll iga inimese enda asi, mida ta teeb, kuid mina küll ei soovitaks kellelgil minna 1000.kr'iga välismaale. See on lihtsalt minu soovitus ja nõuaanne. Kes tahab minna 1000 kr'iga välismaale ja, kes tahab riskeerida, palun, väga mine! Mina ei keela kellelgil seda teha, mina lihtsalt soovitan mitte nii teha, aga iga inimene teab ise kõige paremini, mida ta teeb.