Auto ost Itaaliast

Soov osta auto Milanost ja sellega ise Eestisse tulla. Kas keegi oskab nõu anda, kuidas käib transiitnumbrite vormistamine, palju maksab ja kaua aega läheb vormistamisele? Kui kaua need kehtivad? Igasugune teemakohane info on teretulnud!

Soovitan väga ettevaatlik olla ja teha algatuseks endale selgeks milline näeb välja õige teh.pass.Kuna ise tegelen euroopast tarnimisega siis tean et võib väga lihtsalt varastatud auto peale sattuda,ise soovitaksin sul saksast osta ja siis itaaliasse sõita.

Hiljuti sai auto Hispaaniast ostetud. Suurimaks probleemiks sai inglisekeelse ostu-müügilepingu vormitastmine, kuid seda tuleb kindlasti nõuda, et sa saad aru millele alla kirjutad. Kuid soovitan auto osta miskist poest, mitte eraisiku käest, sest pood kui äriühing reeglina vastutab oma tegevuse eest. Registreerimistunnistus on samamoodi roheline ja sinna oli vist isegi eesti keeles peale kirjutatud, et reg.tun. Tehnilise ülevaatuse jaoks oli eraldi roheline leht. Ja mis puudutab transiidinumbrit, siis seda ei saanud- vana numbrimärgiga tulime Eestisse ja ARK ei teinud mingeid nägusid. Auto ostmisele läks kokku kolm tundi ja sellest kaks tundi läks ostu-müügi lepingu vormistamisele, sest need seal ei oska ju ühtegi sõna muud keelt.