trip-krainetrip-ukraine-dark
Autoga Barcelona kanti...

Tere. Plaan minna autoga/autodega kuhugi Barcelona kanti campima, oskab keegi seal kandis mingit kohta soovitada?(raadiuses 100km, mere ääres) Samuti teepeal oleks hea kui oleks teada mõni hea/ilus capmingu koht vahepeal aja mahavõtmiseks ja mõni ilusam linn/koht pilgu peale heitmiseks... Reisiidee ise on näha ilusaid kohti ja puhata veekogu ääres eksootilises looduses. Igasugused soovitused ja märkused on oodatud! :)

Siin mõned lingid ja googeldades võid neid hulganiselt juurde saada. http://en.campinguia.com/ http://www.campings.net/Geografica.php http://www.europe-camping-guide.com/en/list/spain/ http://www.campingsonline.com/Spain/Catalonia/Barcelona/

Isiklikust kogemusest soovitaks pigem kodumajutusi, mis Hispaanias on tihti odavamad, mugavamad ja kohati ka väga hea asukohaga. Nende kohta saad aga täpset infot kohalikest turismiinfodest.

Ma olen seal pool aastat telkinud ja mitte raha puudumise pärast vaid nii on lihtne ja huvitav. Päris avalikus rannas ei ole võibolla viisakas ööbida aga kohti jagub. Kui muidugi plaan ikka kämpas olla siis võtke igaks juhuks telk kaasa. Ja käige avastage mägesid-palju huvitavam kui mere ääres vedeleda:)

Seda ma silmas pidasingi tegelikult, et telkidega minna jne, väljendasin ennast veits kehvasti vist... Aga tähendab, et siis niivõrd lihtne seal telkida, et sellepärast muretsema ei pea? Kus kandis muidu ise siis telgid/telkisid?(kohanimi vms) Ja seda kah, et teel Barca poole, mis oleks märkimisväärsemad kohad, kust läbi käia?(et ei tuleks suurt ringi sisse)

peab ikka otsima ka kus telkida. Ise olin La Joonquera Lleida ja Girona juures. Prantsusmaa poole peal Sete ja Perpignan. Seal on võimalik leida üles selline telkimiskoht või õigupoolest parkla, kus mäe otsast hommikul ilus vaade merele ja tigudekasvandusele. Ja kui soem aeg, siis miski kohalik ka oma lafkaga seal. Müüb kohvi ja pirukaid. Mägedes ärge unustage, et veebruaris võib täiesti vabalt 10C külma olla öösel. Ja tulega ettevaatust. Osad asjad põlevad paremini kui püssirohi. Aga üldiselt on seal sama teema nagu meilgi. Kui on asustust ligidal, siis küsid ja kui ei küsi pole ka hullu. Aga otsimist ma just seda mõtlen, et kui mägede pool ööbida, siis tasast pinda lihtsalt raske leida.

Tarragonast kümmekond kilti Barcelona poole (82 km Barcelonast lõuna suunas) on väga ok kämp Torre de la Mora. http://www.torredelamora.com/ Puhkasime seal kaks aastat järjest ja jäime ülimalt rahule. Väga head bangalod neljale inimesele (hind ei sõltu inimeste arvust), kus on kaks tuba, täissisustusega köök, terrass vaatega merele, tõeline paradiis. Enne käisime Andorrast läbi, ladusima pagassi üliodavat toidu ja joogikraami täis ja seejärel lasime nädalakese ehtsat manianat. Kämpas on olemas ka väga ok restoran, bassein, õhtuti on eeskavad. Eriti soodne on juunis enne jaanipäeva (neljane bangalo maksis siis pisut üle 500 kr päev, nüüd ei tea öelda). Loomulikult saab seal ka telkida aga neid tingimusi ma ei uurinud aga eks kodukal peaks info olemas olema.

Millal te lähete, meil ka selline plaan aga minek ikka suvel. Juulis. Kindlasti läheme ka Andaluusiasse.

Me samuti lähme Juulis, tõenäoliselt 7-11 juuli vahemikus teeks algust asjaga... Muidu uuurisin seda Torre De la Mora't, seal on Juulis päris kallid hinnad, et paraku see varjant jääb vist ära... Sõber rääkis, et iga kiirtee ääres on ka tasuta üks sõidurida, vastab tõele? Tasub seda tasuta rida usaldada või ikka maksta?

Kiirtee ääres ei ole mitte tasuta sõidur´ida vaid peaaegu samasugune tee nagu kiirekas. Mingit muud vahet ei ole kui et suuremates asulates võib olla mingi fooridega ristmik. Ei ole vist suurem takistus?? Ja kui telgiga ööbida, siis kiireka peal sa ei näe midagi, aga teise tee peal on vaatemängulisem ja võimalik igal pool peatuda ja kui vaja siis telkida jne. Aga arvestage, et Prantsusmaal läheb see tasuta tee veidi kaugemalt kiirteest. Et võib juhtuda, et ei jõua päris samasse punkti täpselt alati kui kiirtee, aga suurt vahet ka pole. Aga kindlasti valige tasuta tee.

Kirjutasin ilusa pika kommi koos seletustega aga kustus äkki ära. Enam ei viitsi. Aga mitmed plussid räägivad 2. versiooni poolt. Ise olen seda kasutanud ainult et Berliinist läbi Dresdeni. Aga seal pole enam vahet. Kindlalt variant 2

2 variant on vist kiirem ja soodsam, sellegi poolest meie läheme arvatavasti läbi Praha

Minu Barcelona-kogemuse suurim elamus pärines Barca-st vist kusagil 60 km kaugusel asuvast Montserrat kloostri ümbrusest. Ehk siis mägiklooster ja sealt saab teha igasuguseid matkamisi mäe otsa või sõita sinna otse mingi rongilaadse asjaga. I'm the king of the world-elamus garanteeritud!

http://www.pbase.com/ralf/montserrat

Tegelikult minge läbi siis juba mõlemast.Nii Praha kui ka Dresden on mõlemad vaatamisväärsused.Dresden veel eriti.Seal on see pluss et näed eemalt ja autost rohkem.Suuremad kirikud ja mälestised kui Prahas.Prahas pead autost välja tulema ja linna sukelduma et pilt huvitav oleks! Ja võrreldes tripi kogupikkusega ei ole nende omavaheline maa väga kauge.

Aastavahetuse reis

Tere, plaanis kahenädalane reis neljakesi aastavahetuse perioodil matkaautoga Euroopas. Sõidame minema 27. detsembril, kas oleks reaalne jõuda 31. detsembriks Barcelonasse kui sooviks teepeal külastada Amsderdami ja Pariisi? On keegi sellel ajal Barcelonas viibinud, milline see umbkaudne ilm seal on sellel ajal? Ja ehk on kellelgi häid aastavahetuse veetmise ideesid Barcelonas. Kavatseme ühe öö vähemalt hotellis veeta. Võibolla on ka soovitusi hotellide kohta. Ei pea olema väga luksuslik, kuid korralik ja puhas (näiteks neljatärnihotell).Idee kohaselt tahaksime tagasiteel külastada ka Monacot ja Veneetsiat. Kõik soovitused on teretulnud.

Teekonnaplaneerija: http://www.viamichelin.com/ *Lisa vahetpeatus Leedus (muidu näitab läbi Kaliningradi)

Näiteks: Tallinn – Amsterdam – Pariis- Barcelona

Sisuliselt kaks päeva kulub sõitmisele + soovite veel Amsterdamis ja Pariisis pikemalt peatuda ja ringi vaadata + peatused vahepeal.

Ainult sõiduaeg: 40h30 Distants: 3774 km Maksumus: 421.69 EUR Toll: 86.36 EUR | Kütus: 335.33 EUR

Neljatärni hotelli leidmisega probleeme ei teki.

Naabrimehele: Aitäh! Via Michelini oskan ise ka kasutada ja netist ööbimiskohti leida :) Aga alati on tore konkreetseid soovitusi kuulata...

Via Michelin annab ettekujutuse ajakulust. Selle põhjal leiad vastuse küsimusele, kas jõuate 31. detsembriks Barcelonasse, sõltuvalt sellest kui palju aeg planeerite veeta Amsterdamis ja Pariisis või jätta nende külastamine üldse välja.

Minu vastus ei saadnud kahtluse alla sinu netioskusi.

Alustuseks küsimus mis teed pidi Euroopasse lähete? Kas läbi Poola, läbi Rootsi või mingise praamiga Saksamaale?

Teoreetiliselt on teie reisiplaan täiesti teostatav. Näeks ta välja nii. Stardite 27.12 vara-vara hommikul. Arvestades südatalviseid teeolusid, matkaauto mitte väga suurt kiirust ja seda et sõidate peatumata jõuate 28.12. südaöösel, kui kõik hästi läheb, Amsterdami. 29.12 hommikul teete paaritunnise tiiru linna peal et siis peale lõunat koheselt Pariisi poole startida. 29.12 südaöösel jõuate Pariisi. 30.12 hommikul ostate Pariisist väikese burksi ja kimate kohe Barca poole minema. 31.12 kell 23.30 jõuategi Barcelonasse et kohe sukelduda aastavahetuse pidustustesse. Karm ja ekstreemne igal juhul.

Arvestage sellega et lumi on Saksamaal ja Prantsumaal ekstreemsus ei oska siinsed juhid selliste ilmaoludega väga hästi sõita. Talve aga lubatakse lumerohket. Tõenäoliselt satute vähemalt ühel korral lumest tingitud ummikutesse. Ummikud aga pole siin sellised nagu Eestis vaid kilomeetreid pikad. Passida tuleb seal heal juhul tunde. Eile näiteks kulus mul Prantsusmaal kiirteel 20 km. läbimiseks poolteist tundi. Eelmisel aastal detsembri lõpul sõitsin Luxembourgist Bremenisse mööda Autobahni 10 tundi keskmise kiirusega 50 km/h. Tavatingimustes sõidab selle maa maha 5 tunniga. Ja lumeolud olid eestlasele väga kasinad. Lumevangi võite jääda ka Püreneedes. Nii et igasugu teekonnaplaneerijate poolt arvutatava ajakuluga ei maksa talvel niikuinii arvestada. Vähemalt veerand pange juurde.

Poola ja Baltikumi talveteedest ei hakka rääkimagi.

Matkaautoga Amsterdamis ja Pariisis liikumine on tõeline elukool. Ega asjata pole Pariisis peamisteks sõiduvahenditeks rollerid ja Cliod ning Amsterdamis jalgrattad. Parkimiskohta nii suurele masinale on väga raske leida. Tõenäoliselt peate jätma auto linnaserva ja kesklinna ühistranspordiga sõitma. See aga võtab aega

Mirrile ja Naabrimehele Kui 27 hommikul varakult minema minna, siis ehk jõuate. Kuid talvel on ikka oma iseärasused. Tänasel päeval näiteks on ka seal lumesadjud, üldiselt võrdlemise sitt ilm. Seda ei tea, milline ilm on siis. Neli juhti teevad asja muidugi paremaks. Mina jätaks Amsterdami vahele ja läheks üle Luxengurgi. Maksumus on küll erinev VM pakutavast. Mis tolli maks? Millist Kütust tarvitate ja kulu? Matkaautoga mägedes kulu suurem, jne. Muidugi selle marsruudi läbi Pariisi ja Amsterdami tuleksin mina tagasi tulles, oleks rahulikum.

Eesti keeles kasutatakse tollimaksu asemel kiirtee- või lihtsalt teemaksu.