Autoga Eestist-Taani ja tagasi!

Tere, plaanis sõita 2-8 Juuli paiku autoga Eesti-Taani-Eesti. Küsiks teadjamatelt nõu.

Näiteks soovitada marsuuti, tankimiskohad ? Mida meeles pidada nt mingid maksud kusagil või piiril passimine ? Ja võib ka muud infot lisada, enda kogemuste põhjal :)

Kas läbi Poola või läbi Rootsi?

Kuhu kohta Taanis? Sellest oleneb kas lähed Saksast laevaga Taani või üle sildade aga hinnad enamvähem samad

Arhus ja laeva ei plaani kasutada.

Mina isiklikult läheksin jälle läbi Rootsi - lihtsalt kuidagi sümpaatsem on see Rootsit mööda sõitmine võrreldes Läti-Leedu-Poolaga. Kulude seisukohalt sõltub muidugi kas maksad üksi või lähevad kulud jagamisele. Just pakkus mingile Paldiskist väljuvale laevale auto+4in+kajutid+söögid edasi-tagasi paketti 6tuh. Kui tõesti neljakesi minna tuleks see ju imeodav, negatiivne et laev väljub Rootsi poolelt hommikul.

Läbi Rootsi minnes peab silla maksudega arvestama. Rootsi-Taani sild on 275 DKK-i ja Taani sisene sild on 215 DKK-i. Saab ka kaardiga maksta. Mina läheks läbi Rootsi ja Varberg-Grenaa või siis Göteborg-Frederikshavni otsa sõidaks laevaga. Laevapiletid tuleks aga varem ära osta ja soe soovitus on rootsi keelselt lehelt osta, sest hinnavahe on inglise keelse lehega päris suur. Rootsi teed on väga head. Enamus teest on kiirtee ja saab 110-120-ga sõita. Mida ei saa vist Läti-Leedu-Poola kohta öelda. Tankida tasub Eestis paak täis. Mida kaugemale lähed, seda kallimaks kütus läheb. Meie tankisime enne Taanit Rootsis uuesti paagi täis. Hinnad on umbes sellised, et Rootsis on umbes 13 SEK-i ja Taanis umbes 10 DKK-i liiter. Sellised hinnad olid umbes nädal tagasi seal.

Läbi Rootsi, igatahes. Kus Sa seda reklaami nägid, mis pakkus Paldiskist Rootsi 6 tuh edasi-tagasi?

Plaan jääb siiski minna läbi Läti, Leedu, Saksamaa. Tuleb hetkel Soodsam ja ehk saab ka rohkem oldud Saksamaal.

Reklaam oli laupäevases päevalehes, 5990.- kogu see pakett mis ma kirjutasin. Baltic Scandinavian Lines www.bsl.ee

Tänud akak. Kuna lemmikloom tuleb kaasa, siis ma seda varianti kasutada kahjuks ei saa, sest 10 tunniks ma kassi üksi autosse küll ei jäta :(. Aga muidu mina läheksin ikkagi läbi Rootsi - Kappelskärist ja ka Stockist on vaid ca 9 tundi ( meie läksime Aarhusi 11 tunniga) sõita, teed on head ja mõnus on sõita. Poola teed on käänulised-kurvilised ja ei istu mulle üldse, lisaks aeg/maa veel oluliselt pikem ning tarvidus ööbida. Sillapiletitega tuleb küll arvestada, see on tõsi ja ka küte Taani poole üha kallim, kuid Saksas on ka kütus kallis, kui läbi Poola minna. Muidugi laevapiletite raha jääks alles, kuid kui ei ole autos mitmeid sõitjaid, siis peaks nagunii kuskil ööbima, sest kahel inimesel on järjest üsna raske Taani välja sõita, Rootsist minnes on aga kahele inimesele paras - istmemaitset ei tule veel suhu ja jaksab ilusti ära sõita :)

Ega teil autos ühte kohta üle ei ole? Läheks Saksamaal maha. Maksaksin bensiiniraha ka.

Kuidas siis käisid? Rootsi või Poola?

Käisin ikka läbi Läti, Leedu, Poola, Saksamaa ja tagasi samamoodi. 05,30 Tallinnast start ja kusagil 03 järgmine öö olime jõudnud Varssavist umbes 80km Saksa poole ja teisel päeval start 06 paiku ja õhtuks Arhuses. Poola teed on tõsiselt väsitavad, kurvilised ja palju teetöid + suht kitsad, kus rekkad kihutavad. Kummaline oli vaadata Poolas seda, et inimesed vaatasid imelikult kui lasin neid pidevalt üle tee, kes jooksis üle, kes mõtles tükk aega, kas ikka minna või üldse pendeldas edasi tagasi, ennem kui üle läks. Suutsin saada trahvi Lätis 60 latti, sõitsin 92km/h 50 alasse, kus üldiselt polnud asula märki näha, kes Lätti sõitnud, peaks ehk seda asula algust hästi teadma ja istusid muidugi kurvi peal. Nii et usun, et pigem tegid omale raha.

Kuidas taanis meeldis? . . . !

Kas eksisite Poolas ära, et väikestele teedele sattusite? Augustow-Lomza-Varssavi peaks olema rekkavaba (muidu nagu Tallinn-Tartu). 100km peale Varssavit Lodzi kandis algab maksuline kiirtee, mis läheb praktiliselt Saksamaa piirini.

Kas keegi teab, mis see kiirtee tasu Poolas on? Oleme ka ikkagi läbi Poola Taani minemas ilmselt, mõtlesime, et ei hakka külavaheteid mööda kolistama, vaid läheks mööda kiirteed Varssavi ja Berliini külje äärest. Sedasi on maa küll 300 km pikem, kuid ajaliselt ilmselt võidab kui sõita mööda väiksemaid teid. Kas antud teepeal on mingeid suuremaid teeremonte vms?

Kui ma ei eksi siis kiirtee tasu oli kogu teelõigul 3 korda 11 zl, sõiduauto puhul.