Autoga Horvaatiasse

Tere, lugesin foorumis ideid nii ja naa pidi, kuid päris sellist infot, mis meie reisiideega kokku läheks, ei leidnud. Ehk on kellelgi siin lugejatest kogemust, kus tasuks

  • peatuda teel Eestist Horvaatiasse ja ka tagasiteel
  • mis pakub enam elamust just lastele

Lapsed on vanuses 7 ja 9 ning ööbida plaanime kodumajutustes (loodame juhuse peale)

Reis peaks toimuma juuni kahel viimasel nädalal.

Ehk keegi on teinud google mapi rakenduses teekonna ja oleks nõus seda jagama?

Igal juhul tänud.

1
23
...
16

Lastele peaks kindlasti meeldima slovakia veepark http://www.tatralandia.sk/. Kuna olen ise lastega väga palju reisinud, siis ei soovita nendega reisides kunagi juhuse peale lootma jääda. Lapsed väsivad sellest majutuse otsimisest kiiresti ära, parem ürita enne reisi kõik ööbimised paika panna.

3
0

Olen samuti palju lastega reisinud ja tõsi, lastega reisides ei tohiks majutust juhuse peale jätta, eriti sellisel ajal kus puhkajaid väga palju. Olen saanud väga ebameeldivate kogemuste tunnistajaks kui jätsin oma esimestel reisidel koos lastega majutuse juhuse hooleks. Enam ei tee ma seda kunagi.

3
0

Kui saladus pole, siis mida lastega Horvaatias huvitavat teha kavatsete?

0
0

Juuni kaks viimast nädalat on Horvaatias parem veeta veidi lõunapool. Istrias võib ilm veidi heitlik olla kuni meie jaanipäevani. Kui valite minekul- tulekul eri tee, siis soovitan tagasiteeks jätta kiirem Maribor, Graz, Viin, Ostrava, Varssavi, Ostrow Maz, Zambrow, Lomza, Augustow jne. Kus parasjagu Poolas ära väsite, seal ka öömaja leiate. Sellisel juhul jääks mineku puhul mõitlikuks Augustow, Bialystok, Lublin. Rzsesow, Prešov, Kosice, Miskolc, Budapest. Edsi sđlub juba minekul teie valikutest Horvaatias. Soovitan olla kahes erinevas kohas nćdala ja siis lähipiirkonnas ringi vaadata. Esimene nädal sobiks olla Makarska kandis soojas ja teiseks nädalaks liikuda Zargebile veidi lähemale. Splitti võib minna Budapestist otse läbi BiH -i.Sellega tuleb otse, väldib kiirteemaksu. Kohalikud käivad mitte läbi Mostari ja Sarajevo. Soovi korral on see mul tripis üleval, võin ka vajadusel uuendada. Päikest.

0
0

Kiidan ka Tatralandiat. Ja midagi sellist suurt lastele lähiümbruses ei teagi.

0
0

Tatarlandiasse on parem minna Krakowi, kui Lublini kaudu, edasi juba Popradi, Košice kaudu.

0
0

uva, mind huvitaks see marsruut, mida eespool pakkusid: "Splitti võib minna Budapestist otse läbi BiH -i.Sellega tuleb otse, väldib kiirteemaksu". Oleme juba kaks viimast aastat Horvaatias puhanud. Seda maad on võimatu mitte armastada ja seetõttu sõidame ka sel aastal sinna puhkama:).Eelmisel aastal jõudsime Dubrovnikuni ja käisime tagasiteel ka Mostaris, aga koju sõitsime ikka läbi Maribori ja Viini. Huvitav oleks sõita nüüd mõnda uut marsruuti.Kui läbi BiH minna, kas on väga mägine? Või siis läbi Mostari ja Sarajevo? Kas te Makesdoonias ja Albaanias olete ka autoga käinud?

1
0

Siin üleval on tripi otsing,kirjuta sinna Doboj ja peaksid ilmuma mu juhised, kui ei õnnestu, anna märku. Kohalikud põhja- horvaadid andsid selle marsruudi. Nad ei sõida Osijekist Splitti mitte Zagrebi kaudu , vaid otse. Edu

0
0

Tere! Lisaksin siia et läbi BiH-sõita on väga huvitav, nii loodus, mäed kui ka kultuuride erinevus, kus ühel pool teed om muslimite küla teisel pool teed kristlased ja see kontrast on väga suur. Ühega peab arvestama et liikumiskiirus on väga madal mägiste teedu tõttu ja ööbimis võimalused kesised.

0
0

juba aprillis ( aasta tagasi) oli näiteks Poolas suht nutune saada öömaja... me sõidsime ühest kohast teise ja kõik oli täis... otsisime öömaja mitu tundi( pimedani). Kuigi siin arvati, et kevadel saab esimesest kohast öömaja. Lastega ei riskiks...

0
0

uva, kas see tee on väga mägine? Kui võrrelda näit teega Splitist Dubrovnikuni. Kas umbes selline? või hullem?

0
0

Mereäärne Jadranska magistrala Splitist Dubrovnikuni on ju lennuväli, lihtsalt ei tohi kiirustada. Kiirusepiirangu märgid tee ääres on neil seal õnneks väga täpselt paika pandud. Lihtsalt ei tasu seda meie maismaa +10 juurde panna. Bosnia on veidi kehvem- umbes nagu Jadranska kehvemad lõigud, mitte hullem. 5,5 tundi peab umbes arvestama rahulikku sõiu. Enamus jookseb piki jõekanjonit.

0
0

Kuidas BiH-s ööbimisvõimalustega on? Horvaatias oleme ööbinud kämpingutes ja telgis. Mostaris ööbisime linnast välja sõites ühes teeäärses Hostelis (hotellis)? No ei teagi täpselt, mis see oli. Kuidas sisemaal? Kas ka turvalisuse pärast on vaja muretseda või ei? Oleme (m n ja 10 aastane laps). Väga ekstreemsusi ei soovi:).

0
0

Ööseks ikka tsivilisatsiooni lapsega, Ungari, Horvaatia. Kui on kinnise parklaga öömaja, siis võib muidugi ka Bosnias.

0
0

Käisime Horvaatias 2010. Marsruut: Poola (Krakow, Wielicka soolakaevandus, Auschwitz) - Slovakkia (Oravsky kindlus) - Ungari (Eger) - Horvaatia (Daruvar) - sõit läbi Bosnia ja Hertsegoviina (soovitan - fantastiline loodus, imelised vaated!!! Ööbida me seal ei julenud ning ka linnas peatust teha oli kõhe - aga see on ilmselt probleemist meie kahe kõrva vahel!?) - Horvaatia (Split) ..... Horvaatias külastasime kõike, mis seal ilus ja vaatamisväärne on.... tagasi Sloveenia (Nove-Mesto, Postonja)- ja sealt ikka kodu poole...

Olen ise suur koobaste jne maa-aluste tegemiste ;-) fänn ning oletan, et lastele ka põnev - seepärast soovitan Wielicka soolakaevandust ja kohe kindlasti Sloveenias Postojnska Jama!!!

Ma ei saa nõus olla, et majutuse osas juhuse peale ei tohiks loota!? Poolas käisime 2009 ja siis 2010 läbisõidul - mingeid majutusprobleeme ei ole olnud. Horvaatias samuti väga kerge majutust leida. Telk võiks ju igaks juhuks kaasas olla.... meie ka algul telkisime Horvaatias (räägiti ju siin foorumis, et muidu väga kallis!?) - olime juba 3 ööd telkinud ning ärasõidul küsisime perenaiselt, mis oleks hind toas olnud - tuli välja, et väga palju kallim ei olekski olnud :-D .

Ja mis sel telkimiselgi seal soojas viga on!? Kui varakult öömaja kinni panna, siis ei ole ju mingit vabadust - ei saa kusagil huvitavas kohas kauem olla, sest peab öömajale kihutama jne jne...

Materjali on veel kõvasti alles - kui huvi on, küsi aga ....

NB ! Kui keegi satub 112 km-le Warzawa-Katowice teel, siis seal on Hotel-Restauracja-"Gorski" - fantastiline majutus ja restoranis väga-väga maitsev söök!

1
0
1
23
...
16
Lennupakkumised
Reisikaaslased