Autoga horvaatiasse

Tehke võhikule selgeks need teemaksud?kuidas,kus tasun jne esimene reis autoga horvaatiasse läbi mõne riigi veel ja tagasi ka ringiga. ja ei saa väga aru.mis on üldse kmk reg nr.ei lase veebis ka ära registeerida?

Tänud vastajatele

Saan aru, et grammatikaga olid koolis õige kehvad lood. Kui inglise keelega millegipärast paremini läks, siis tolls.eu lehel on pädev informatsioon, kuidas Euroopas teemaksudega ellu jääda ja iga riigi kohta ka link, et selle võimalikkuse puhul maks ka sohval lebades ette ära tasuda.

Meeldivaks üllatuseks näen, et Sloveenia, kus teemaks vinjeti-riikides vist kõige suurem transiidikilomeetri kohta, on ka lõpuks nii kaugele saanud, et ei peagi enam kleepekat putkast ostma. See oli ainus, mis mu sügisesel euroopa-turneel klaasi reostas.

NB! Käibemaksukohustuslase registreerimisnumbrit laseb veebis ära registreerida tööpäeviti 9.oo-18.oo.

2
2

Tänud.tegin grammatikaga ka parandusi

0
0

Koolis anti omal ajal sellise töö eest hinne "Proovi veel". Endiselt ei ole arusaadav küsimuse sisu.

2
0

Kui praeguseks on Jaana postituse grammatikas parandused tehtud, siis ma parem ei tahagi teada, mis seal enne oli:D

6
0

Issand sa näed ja ei mürista.

1
0

Mehed võtavad seda asja nii....  CHILL...

Sa oled turist.... Sulle tehakse kõik ette ja taha ära...

Chill & head reisi ☉

0
0

Tervitus tripikatele!

Kohe kohe on puhkusele minek. Küsin sõitjatelt, kes on läbinud Horvaatia, sõites mitte kiirteel.

Olen juba õige mitmendat korda Horvaatias ja kogu aeg kihutanud Budapestist mööda kiirteed. Sel korral on aega küllaga ja kiiret ei ole Väljun Budapestist 7 hommikul ja plaan jõuda majutuskohta Trogir kella 20-ks õhtul. Sissekolimine on selleks kellaajaks kokku lepitud. Tahan kuskil Zagrebi järel maha sõita ja vaadata natuke autoaknast ka horvaatlaste eluolu maakohtades. Mitte sellepärast, et kiirtee jaoks raha poleks, vaid selleks, et see kiirteel kihutamine seal on aastatega ära tüütanud. Sellega seoses küsimused...Kas on reaalselt mööda kõrvalteid jõuda Trogiri kella 20-ks? Kus kohas oleks mõnusam maha sõita? Kuidas nende teede sõidetavus (koormus)? Mida huvitavat teele jääb? ( Ma mõtlen-enne mere äärde jõudmist) Mere ääres juba kõik teed tuttavad. 

Tänud ette, neile, kes ühtteist oskavad kaasa rääkida!

0
0

@tutkaonu, kõige loogilisem alternatiiv on keerata Karlovacis enne kiirtee valmimist Põhja- ja Lõuna-Horvaatiat ühendanud maanteele nr 1 ning sõita läbi Plitvice, Gracaci ja Knini Trogirisse. Google Maps annab sõiduajaks 8 tundi, maantee on selline üsna heas korras linnavahetee. Peatuda saab näiteks Slunjis (kosk, kanjon), Plitvices (sinna kuluks terve päev ära, aga võib ka sellise tunniajalise ringkäigu teha), Knin (kindlus keset linna)

1
0

Aitäh,Buldoosa!

Plitvices polegi veel käinud, vaid Krka-s. Selle aasta puhkusel on plaan minna sinna, kuid kindlasti terveks päevaks. Ei hakka ennast tunniga ärritamagi. Slunj paigake Rostoke tundub ilus maaliline. Tänan soovituse eest. Hakkan lähemalt su soovitatud marsruuti uurima.

1
0

Mul on esimest korda minek Horvaatiasse Spliti ja plaan on rentida auto ca 4-ks päevaks. Selle aja jooksul ilmselt kulgeks Splitist põhja poole kuni Plitvice rahvuspargini ja pärast tagasi Spliti.

Auto rendi aeg oleks siis 1. - 4. oktoober.

Küsimus on, kas sel ajal on lihtne leida teele peal ööbimisi? Kindlat sõiduplaani pole, lihtsalt võtaks jooksvalt, et kuhu õhtuks jõuab, seal siis ööbiks. Ei pea silmas mingeid kämpinguid vaid hotelle/apartmente.

Eelmine aasta samal ajal sai samuti tehtud Portugalis Porto piirkonnas ja seal oli küll ööbimiskohti jooksvalt saadaval.

0
0

Olin 2021 septembri teises pooles Horvaatias (14. sept alates, ligi 2 nädalat, Istria, Plitvice, Split, Omiš, Makarska, Hvar), liikusin üksinda, ühtegi majutust eelnevalt broneeritud polnud. Iga päev ca hilise lõuna paiku (kui peamised planeeritud päevased tegemised olid tehtud) valisin Booking.com kaudu järgmise majutuse välja, vahel ka napp tunnike enne kohalejõudmist. Alati oli valikut. Ööbitud sai 1-2 ööd samas kohas, nii et ööbimispaiku oli mitmeid (korterid alati). Enne seda nädal Sloveenias samamoodi.

1
0

muki, käisid ajamasinaga seal?

4
0

Käies vahetult enne jaani sai ainult esimesed kaks ööd broneeritud varakult ,ülejäänud kõik jooksvalt .Kuna ei olnud eesmärk paugutada linnast linna  vaid nautida Horvaatiat siis sai mööda kõrvalisi teid kulgetud ja nähtud palju huvitavamaid asju kui kiirtee plangud.Üks maa ei ole ainult objektid ja kiirtee nende vahel aga muidugi kuidas kellelegi.

4
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased