Autoga läbi Soome Venemaale (Viiburisse)

Lugesin siin allpool postitusi hoiatustega, et autoga Venemaale ei maksa sõita. Planeerime perega reisi läbi Soome Viiburisse, mis asub teatavasti üsna Soome-Vene piiri lähedal. Kuna sõidame lastega, siis on ausalt öeldes kõhe, seda venemaa lõiku autoga läbida. Plaan oli ka reisi jooksul külastada Jekateriina paleed Pushkinis. Palun jagage kogemusi, kes on sellist marsruuti läbinud. millega peaksime arvestama? ja kas muretsen liigselt?

Sellel teelõigul pole sõitnud. Küll aga sõidan tihti Venemaal autoga pikki otsi 1700 km. Pole ullu midagi autoga sõita, ainuke häda on viletsad teed vahepeal. Soovitan sõita samas stilis nagu venelasedki. Kiirusepiirangutest pole mõtet kinni pidada, kuigi praegusel ajal on palju miilitsaid väljas, samuti on radarid paigutatud teede serva. Kuna plaanid suht ligidale Soome-Vene piiri ligidale sõita, siis pole karta midagi seal. Küsimus on ainult selles, kui kaua võtab sul piiriületus aega.

Kas kogemusi miilitsatega kah on? kuidas käituda kui kukkuvad peedistama?

Aastat 4-5 tagasi piisas 25-50 rublast miilitsale, aga eks ajad on edasi läinud. Viiburi on ääretult kena linn ja soovitan soojalt seda külastada. Kahjuks jäävad enda viimase reisid sinnakanti 20 aasta tagustesse aegadesse, seega ootan kindlasti hilisemaid kommentaare, kui tagasi olete.

On küll kogemusi miilitsatega, aga oma süü oli, stopp kontrolli juures ei peatunud, sain 500 rbl trahvi, mustalt muidugi. Aga kinni peetud on mitu korda, kontrolliti dokumente ainult, midagi aru ei saadud muidugi ja sooviti head teed:) Minul halbu kogemusi miilitsatega polnud, välja arvatud omal süül tehtud apsakas (500rbl). Panin tähele, et välismaa numbritega autosid mõned oblastid ei kontrolli, mõned aga just peatavad. Tuleb lihtsalt rahulik olla ja muud midagi, kasuks tuleb vene keele oskus muidugi.

Tänan rahustavate kommentaaride eest.:) Ise kasvasin kodus kus räägiti nii eesti kui ka vene keeles, seega vene keel vabalt suus ja ilma pribaltika aktsendita, mis loodetavasti on abiks:). Viimane venemaa kogemus oli 6a tagune, aga tookord sai bussi ja rongiga reisitud. Viiburis käinud mitmeid kordi ja soomlaste ehitatud linn on oma arhitektuuri poolest tõesti kena. Siiski oli kurb näha ka vene mõjude halvemat poolt. Loodan et tänaseks on asi parem:)

Käisin eelmine suvi Venes, edas-tagas 8000 km. Azovi-Krasnodar miilitsate poolt üks peatamine rutiin kontrolliks, ei ühtegi trahvi. Soovitus õige, et sõida nagu seal kombeks ainult gramm korralikumalt, auto parem kui uuem mudel, kindlasti ilusti puhas. Kõige ebameeldivam on piiriületus,kuna ootama peab pikalt, personal (piirivalve,toll) OK. Ise teeksin sujuva ringi, Tln.-narva piiter-viibur-lapenranna jne või vastupidi.

Ahjaa, moskvas sai ka ringi kaarutatud. . . . Trip.ee soovitab lauset alustada suure algustähega!

Nendes kahes linnas, Viiburis ja Kaliningradis on väga ilmekalt näha mis on venelased co nõukogude võim, või ikka venelased, teinud kunagiste Euroopa ilusamate linnadega eriti muidugi Kalingradis. Aga ka Viiburi oli suuruselt ja tähtsuselt Soome teine linn ja Karjala keskus.Kalinigrad/Königsberg oli aga Euroopa suuremaid ja tähtsamaid linnu enne viimast sõda.