trip-krainetrip-ukraine-dark
Autoga Läti-Valgevene piiriületus

Läheme juulis autoga Venemaale. Kuna Eestis on Vene piiri ületamine muutunud tõeliseks kannatuste rajaks, mõtlesime läbi võimalikke alternatiive. Kas keegi oskab jagada infot Läti-Valgevene piiri ületuse ajakulu kohta. Pean silmas Daugavpilsi kaudu minekut. Oleksime nõus transiitviisa eest maksma, kui teaks, et seal asi toimib mõistlikult. Et kas tasub transiitviisa kulutus teha, või toimub seal samasugune kammajaa nagu meil? Oleksin väga tänulik sellelaadse info eest.

Aprilli lõpus sai Valgevenes käidud. Piiril on riigi poolt sisse seatud mõnevõrra hullemgi kadalipp, kui Venemaa piiril. Minnes kulus aega 6 tundi, tagasi tulles 4,5 tundi. Arvan, et Koidula piiripunkti kaudu on Venesse mõnevõrra mõistlikum minna. Valgevene viisa on samuti mõttetult kallis.

Tere, Plaanin sõita autoga Valgevenesse, kuid autot kasutan volituse alusel, mis on autoregistris kinnitatud. Teab keegi, kas volitusega autokasutaja lastakse üle Valgevene piiri? Tänud ette!

Tiksub endalgil selline plaan. Võta, või jäta :) On keegi hiljuti Valgevenes autoga reisinud ja oskab soovitusi jagada.

Ei ole mingit probleemi võõra autoga minna.Peab vaid olema kinnitatud volitus, kas ARK-ilt või notarilt. ARKis saab teha seda tasuta. Peateed on head,väiksemad kõrvalteed-õudukas. Ei saa küll aru mida on selles riigis vaadata? Iseasi kui- ehk on sugulasi.

Käisin 2 kuud tagasi Läti selle idapoolsema piiripunkti kaudu. Ma ei osanud sõnagi vene keelt, aga sain ka hakkama. Blanketid ja asjad on piiripeal olemas ka inglise keeles. Valgevene on üks suurepärasemaid kohti, kuhu autoga reisile minna: kütus on üliodav, teed on väga head, miilits altkäemaksu ei küsi.