Autoga Linzis - Austrias.

Plaanis siis 2 päeva pärast hakata sõitma. Otsisin küll foorumist infot aga ehk oskab veel keegi aidata. Plaan oleks siis Linzist autoga tulla tagasi koju. Nagu ma aru sain siis oleks ikka mõttekas tulla üle Saksamaa, aga ehk oskab keegi viimast infot jagada kuidas oleks kiirem ja otsem tulla. Millest hoiduda, mida meeles pidada, kus ja kuna tankida jne. Igasugune info on teretulnud ja ette tänades.

Soovitan, et sõidad Linzist Varssavini marsruudil Wien-Mikulov(CZ)-Brno(CZ)-Český Těšín(CZ)-Bielsko-Biała(PL)-Piotrkõw Trybunalski(PL)-Varssavi. Km tuleb kokku 892km ja peaaegu terve tee on 4-realine (mitte päris kiirtee kohati, aga igatahes kiirem kui kaherealine).

Tangi paak täis Austrias enne Tsehhid (A on odavam kui CZ). Osta kindlasti Tsehhi kiirteekleebis bensujaamast kaardiga või Tsehhi rahas. Piiriäärsed putkad kippuvad küsima peaaegu topelthinda, kui maksad eurodes.

Poolas kui saad Częstochowani, on tee ääres Auchani hüpermarketi tankla, mis on üks odavamatest kohtadest tankida vähemalt minu tavalisel Poola läbisõidu marsruudil.

Tangi veel paak täis Poolas enne Leedut, kuna kütus odavam. Kui sul on muu sõiduk kui tavaline sõiduauto (M1), uuri, kas on vaja Leedus teemaksu maksta.

Tulime 5.okt matkaautoga Brno- Tallinn. See on õige valik. Ainuke, mis häiris oli ca 250 km Tsehhi kiirteed, miks oli nõukaaegne betoonplaattee ja see kolksutas matkaauto kongi omajagu, sõiduautole ei peaks niiväga mõjuma. Väljusime Brnost 15.00 ja rahulikus matkaauto tempos ( 85km/h ) olin hommikul 5.00 Leedus. Varssavi kandi jätsin spetsiaalselt ööseks ja läbisin Varssavi 32 km 35 minutiga. E67 oli linna sees kolmes kohas remondilõigud ja päeval kuluks 2,5 tundi , kui mitte rohkem.

Mida tasuks tähele panna piiri ületamisel....et kas nagu mingeid erimaksustusi eksisteerib.

Piiri ületamist tajud siis, kui see juba kaugel selja taga on.

Tere. Palun siis kes oskab soovitada mingeid odavamaid variante ööbimiskohtade kohta. Plaan siis 2 päeva veel Linzis viibida aga kuna kedagi kohalikku ei tea ja raha ka ei taha mõttetult raisata, siis ehk keegi oskab soovitada mõistlikku hinna ja kvaliteediga kohta. Aitähh…

Tasub uurida Ibis Hotel Linz, paistis , et on saada 59 Euri tuba 1-2 inimest / öö.

Aga vaata ise www.booking.com Odavamad toad on seal alates 31 EUR.