trip-krainetrip-ukraine-dark
Autoga Lõuna-Norrasse e.Tallinn - Stavanger

Küsimus palju maksavad Norras teemaksud ja bensiin siis saaksin teha mingi arvestuse autokuludele. Sõita on palju, nii umbes edasi-tagasi 2200km.Autos 4 inimest sellest 2juhti. Ja veel kas sõita Läbi Tallinna või minna läbi Paldiski.Oskab keegi öelda palju maksavad piletid Paldiski- Kapellskäri liinil. Tänan juba ette ära!

Norras ei ole väga palju teemakse. Kui sa lähed Norras esimesse campingusse siis saad tasuta võtta norra campingcardi ja seal on tavaliselt kaardi peal märgitud kui palju mingi teemaks on. Alati saab ka ringi sõita aga see ei ole tavaliselt odavam. Paldiski-Kapellskäri ei saa minu teada enam reisijatena minna. aastal 2006 sai aga 2007 tahtsin minna aga saanud enam. Diisli hind norras on kuskil 12,67 nok= 1,59 euriga=24,90 eeki.

tee peale jäävad vaid mõned maksulised kohad, Oslo regioonis peamiselt. Ei midagi hirmsat, need jäävad ca 20-40.-nok vahele. soovitan vaadata lehte: http://www.norvegfinans.com/cgi-bin/WebObjects.exe/norveg.woa/wa/selectDAMainpage?mainpageID=2&langID=1 ning http://www.den-norske-turguiden.com/Bompenger.htm ning http://www.vegvesen.no/cs/Satellite?cid=1046077049608&pagename=vegvesen%2FPage%2FSVVsubSideInnholdMal&c=Page sellelt viimaselt lingil vaat alehe keskele, kus tekst Vedlegg: * Bompengetakster 2008 - avaneb eraldi aknas, pdf fail.

Tere Sain nüüd lehekülje kus nordkapi tunneli maks kirjas aga see leht ainult norra keelne ja seega paluks abi, kes oskab ära tõlkida. Infot leidsin sellelt leheküljelt: www.nordkappbompengeselskap.no/index_ie.htm Oma pisikese aruga arvan, et see esimene rida on sõiduauto kohta aga kui autol haagis taga mis siis hinnaks võiks kujuneda ja mida tähendavad need protsendid seal tabeli all osas. Teadjamad aidake.

Õnneks on olemas Google Translate, mis nüüd tõlgib ka Skandinaavia keeled ingilise keelde. http://translate.google.com/translate_t Ja see esimene rida on tõesti autodel kohta kuni 6 meetrit.

Nii palju veel, et Stavangerisse suht raske aind maismaad pidi saada. Oslo kaudu minna, siis oli vist 2x vaja praamiga ka sõita - pileti hind oli 3 suve tagasi 70 NOKi nägu. Aga see tee seal mägede ja fjordide vahel on võrratu :)

Ja Paldiski kaudu lähed, siis laeva peal küll pole mitte essugi teha, võibolla nüüd asi muutunud muidugi. Aga soovitaks ikka Tallinn - Stockholm laevaga minna. Kuna minek on muidu? Ise lähen 22 juuni ja tulen tagasi 30. Aga see kord lennukiga :)

Mul on segadus nüüd...turismifirma ütleb , et Norrasse võib nagu euroopa liidu riiki suitsu, alkoholi ja toiduaineid kaasa võtta aga osad inimesed väidavat, et plokk suitsu ja liiter viina ja 10 kg toiduaineid ja et suitsuvorsti ja juustu ei või üldse...mida ma nüüd siis usun ? On kellelgi kogemust ? Meil minek autoga kuuks ajaks 4 kesi.

Eelmise aasta kogemusest ütlen, et meid ei kontrollinud küll keegi kuskil. Rootsis laevalt maabudes oli ainult dok.-i kontroll ja puhumine. Rootsi-Norra piiril polnud piiripunktigi.

Eelmisel aastal käisin Paldiski kaudu ja jäin väga rahule. Laeval jah meelelahutust ei organiseerita aga muidu hästi lahe seltskond oli nii sinna- kui tagasisõidul. Kappelskärist on hea edasi sõita - oled kohe E18 - l. Tallinkiga võrreldes võitsin hinnas tublisti - kahekesi + kuni 5m auto - edasi - tagasi - 4800EEK . Edasi - tagasi sain broneerida 2 nädalat enne minekut. Broneerisin telefoni teel, 2 tundi enne väljumist sõitsin sadamasse, vormistasin check- in -is sõidu ära ja sealsamas maksin ka ja olingi valmis laevale sõitma. Kuidas seis tänavu on, vaata BSL kodulehelt www.bsl.ee - sealt saad ka Paldiski infotelefoni, mina sain sealt veel julgustavama info kui kodulehelt, just broneerimise osas. Edu Sulle!

Siin on teemades juttu olnud, mida tohib üle viia ja mida mitte. Näiteks ei tohi kartulit sisse vedada. Ma otsin lingi.

Mina ei riskiks, trahvid on sealmaal vinged.

Eile kirjutasin teise teema alla palju alkot ja sigarette võib Norra kaasa võtta. Andmed võtsin norrakeelselt tollilehelt, seega peaks õiged olema! Toidu kohta niipalju, et see 10kg ongi piima- ja lihatooted, ka juust. Väljastpoolt EU-d ei tohi neid üldse Norra viia, aga Eesti kuulub teadupoolest ju sinna. Mis puutub piiri puudumisse Norra ja Rootsi vahel, arvasin ka sama, kuni maksin nii et "p... tolmas taga". Siis sain ka tollitöötajate käest teada, et NORRA EI ASU EU-s. Üleliigse õlle eest maksin tuhandeid NOK-e. Nad võivad auto kinni pidada ka siis, kui oled juba Norras ja arvad, et oled "pääsenud". Nii juhtus mu tuttavatega. Väga suure alko ülekoguse korral (võin eksida, aga vist oli 15l õlut näkku), võivad kinni ka panna. Kõik on vedamise värk!

See suvalises kohas kontrollimine võib tõsi olla. Saksas ka väidetavalt astub toll 300 km piirist eemal ligi ja uurib ja puurib. Ise pole kogenud ja ükski tuttav ka mitte.

Mõte oli minna juuni 28-ndal autoga

Kas Oslo ja Stavangeri vahel peab laevaga ka sõitma või saab(peab)jutti sõita? ja kui siis kummaga võidab ajas ja palju maksavad laevapiletid?

Tänan veelkord juba ette ära!

nii nüüd on selge ja ma ka olen kuulnud neist hirmsatest trahvidest seal, seepärast uurisingi, meil esmaspäeval juba minek :) suured tänud abi eest kõigile !

Praame küll kasutada vaja ei ole, see sõltub muidugi ka kuidas sõita kui minna ringi E18 ja E39 siis pole mingeid praame vaja. Otsem tee viib viib E134 ja edasi 45 peale. Peale seda tuleb 9 ja sealt peab hoidma Sirdal-i peale (üle mägede) mis viib uuesti 45 peale. Kui sealt ära ei pööra põrutate ca 200 km ringi. Sirdali tee tehakse juuni keskel lahti sõltuvalt talvest. Et sellel aastal oli Norras viimase 20 aasta paksem lumi siis võib see edasi lükkuda ka juulisse alles. Edasi jookseb juba 45 alla välja kuni E39 peale mis asub juba Stavangeri külje all. Kui aga läheneda põhja poolt siis on tõesti 2 praami vaja E134 sõita põhja poole ja mitte keerata 45 peale vaid sõita kuni Hardangenvidda platooni (rahvuspark)ja keerata sealt 13 peale jõuate Nesvik-i ja sealt praamiga üle. Edasi kuni Tau-ni ja ja praamiga otse Stavanger-isse, üsna kallis lõbu või 13 mööda edasi ja üle (Preikestoleni- kurikuulus platoo), see asub läheduses. Praami ületus Oanek-Luvvik ja jõuate jälle Sandnes-e välja mis on juba Stavangeriga kokku kasvanud. Oslot pole ka vaja kasutada Drobak-ist saate tunneli kaudu kohe Drammenisse (Oslo fjordi alt läbi, tõsi maksuline)aga kui maksate Oslo makse ja kütuse kulu ringi eest siis soovitan seda teed. Piiridest niipalju, et rekka trasside ääres (E18, rootsi61-norra2, E14, E12, E10, E8, E75 on punktid olemas valgusfooridega ja seal võidakse pistelist kontrolli teha ka sõiduautodele vahetades lihtsalt rohelise tule punase vastu. Kui omate üleliigset kraami mis võib keelu alla sattuda soovitan hommikul vara või õhtul hilja piiri ületada. Ööse peale loota ei tasu sest igatsorti kaabakuid liigub ka öösel ja ametnik võib ka valvel rohkem olla (sõltub muidugi ametnikust). Õhtul rekkasi eriti pole ja ametnik ka laisem ja hommikul vara on kõik uimased, see on minu kogemus.

Kasutage mudamuti soovitusel eelnevaid postitusi sest keegi ei viitsi ju hakata jälle uuesti lahtirääkima asju mis on juba kord ära jutustatud.

Head reisi !

Praamipileti hind sõltub otseselt inimeste arvust. Kui auto rahvast täis, siis mööda maad tuleb ehk odavamgi.

Olari ütles: "Paldiski-Kapellskäri ei saa minu teada enam reisijatena minna. aastal 2006 sai aga 2007 tahtsin minna aga saanud enam."

Huvitav on see, et me just 2007. aastal Paldiski kaudu käisimegi. Äkki Sa mõtlesid Tallinki laeva, meie kasutasime Baltic Scandinavian Lines'i?