Autoga Mehhikos

Plaan siis kah väike trip teha rendiautoga. Uurisin netist kuid küsiks ka siin käinutelt/teadjatelt. Et kuidas see autorent seal on? saan aru, et firmadest ja autodest nagu puudust pole. Peaks ikka leidma. Kuid segadus tekkis auto tagastamine. Kas keegi on rentind nt MC-st ja sõitnud sellega siis Cancuni? Kas sellise rendi puhul, kus tagastamine on teises kohas, on ka mingid lisatasud? nt kui rentida seal kohapeal, mitte läbi neti broneerida. Muidu peaks väiksema auto saama kuskil paarisaja dollariga 10 päeva või umbes nii. Kuid neti järgi jäi mulje, et sellise rendi puhul oleks nagu ca 600-800dollarit mingi lisamaks... on see tõesti nii? et isegi kui firma kontorid asuvad mõlemas linnas...

See on igal pool nii, et one way rental maksab kole palju. Välja arvatu üksikud paigad kui valid juhuslikult lähtekoha nii, et viid kodunt kaugele sattunud rendiauto tema kodupaika tagasi.

Paarisaja dollariga ei saa kindlasti 10-ks päevaks redikat. Me käisime põhimõtteliselt enamuse rendifirmadest läbi enne kui diili tegime. Kusjuures kohalikud firmad pakuvad korralikke panne suht kirvelt. Alabama autorent näiteks tahtis meie passid pandiks võtta, mille peale me muidugi nad pikalt saatsime ja oma kohvritega minema läksime. Me ei pidanud kahetsema, kuna teepeal militaarpunktides otsiti korduvat autot läbi ja küsiti ka passi. Ise rentisime Cancunist auto ja tagastasime Playa del Carmenisse, vahepeal läbisime 3500 km ja sõitsime Yucatani pm läbi. Cancunis näiteks oli Euroopast erinevalt kõige soodsamad rendiautod just lennujaamas.

Tingisime omale Dodge Caliberi põhimõtteliselt väikeauto hinnale. Ja hind oli kuskil 5000 nädala eest. Teise linna tagasamine oleks maksnud mõnisada krooni (kuna Playa on ainult ca 60 km kaugusel- tasu sõltub kilomeetritest) aga õnneks sain selle ka ära räägitud :) Ja kõige väiksemat autot ma ei soovitaks suunal MC-Cancun, kuna maa on väga pikk ja vahepeal on mägine. 2-l Caliberil oli mägedes kogu aeg gaas põhjas ja väiksema autoga oleks küllaltki raske olnud.

Veel üks tähelepanek- autot saab rentida ainult krediitkaardiga, mille koodi sa tead. Ja neil on ainult sellised kaardilugejad, mis kiipi loevad. Sularahas nad ei arvelda üldse- töötajad paneks ilmselt pihta muidu liiga palju :) Näiteks on söögikohtadel kirjad, et kui sa tsekki ei saa, helista juhatajale ja saad toidu tasuta :)))

See firma, kust me auto võtsime oli igati paindlik, lasi tingida ja autod olid ka korralikud. Nimi ei meenu mulle kuidagi- valgel taustal sinine kiri oli vist- aga mitte Thrifty. kontoväljavõtte pealt saaks pm vaadata ka :)

Tänud info ja soovituste eest. Hea on teada kuidas reaalselt asjad käivad. Kolasin nüüd uuesti netis ringi ja leidsin selliseid pakkumisi. Kuna algul netis ei hakanud broneerima, siis ei näinud ka osasid makse (nt kindlustus)mis lõpphinda kujundavad. Lugedes total price (charge/rental), siis sai ka arvatud, et see on lõpphind.

Vaatasin siis ka Cancuni rendikaid nädalaks ja sain vägagi erinevaid tulemusi. Autoks valisin pigem väiksema, 4uksega ja sedaani.

Nt Alamo rent andis tulemuseks, et nädal renti maksab 120 USD. Sellele ilmselt lisandub kindlustus ca 84dollarit. ACE rent. See siis sinise kirjaga valgel taustal :) 79 USD. see pakub ka selgesõnaliselt kindlustust 77 USD eest. Dollar car rent - kokku 201 USD (selgusetuks jääb kas siin sisaldub ka kindlustus)

Tuntumatest siis HERTZ pakkus 130 USD. jällegi selgusetu kas ka kindustus sees.

Kas järsku on siis hoopis neti kaudu broneerida odavam kui kohalt otsida? Ning kas see kindlustus, mida osad netis broneeringut tehes pakuvad, on siis vajalik või on see kohustuslik...

Põhjalik info kogumine ja ettevalmistus ehk garanteerivad toreda reisi ;) ning sedasi ei tule ootamatuid üllatusi.

Postiivse kogemuse poole pealt soovitaksin sulle ühte alternatiivi - Caribbean Rent a Car. Selle aasta juulis sai ise nende teenuseid kasutatud ja kogemus on positiivne.

Minu valik langes nende peale eelkõige sellepärast, et neil olid kõik kindlustused juba pakutud hinna sees ja ei pidanud hakkama leiutama, milline kolmetäheline lühend sulle veel hiljem juurde kirjutatakse. Samuti ei pidanud igal hetkel pabistama auto pärast. Teiseks oli neil lisatasuta 1-2 lisajuhti, mille eest rahvusvahelised firmad lisapappi küsivad. Kolmandaks (seekord mul seda küll vaja paraku ei läinud) lubavad nad oma autodega sõita ka üle piiri Belizesse. Lisaks saab webis auto ära bronnida ilma, et sa peaksid oma krediitkaardiandmeid andma e suuresti nagu usalduse peale, et sa ikka kohale ilmud. Ja kui ma neile mingi hetk saatsin maili täpsustava küsimusega, et kas ikka mu bron kehtib, siis helistasid ise mulle Eesti GSMile ja kinnitasid selle üle.

Ma ise maandusin Cancunis, kus oli nende inimene vastas, kes viis ca 5min kaugusel asuvasse kontorisse. Vormistamine võttis küll nats liiga palju aega (ei tea, miks nad ei kasuta arvuteid ega internetti), aga selle elas üle. Märkus, mis kehtib igasuguse autorendi puhul - vaata oma auto üle ja lase kirja panna ka kõige väiksemadki kriimud. Kuna pakutud masin oli liiga väike ja kohapeal suuremat polnud, siis orgunniti järgmiseks päevaks Playa Del Carmeni kontorisse Dodge Avenger.

Kuna Mehhikost lahkudes läks lennuk hommikul hästi vara, siis oli väikseks positiivseks pooleks ka see, et nende kontorist 300m kaugusel asub Marriott Courtyard. Sai auto hilja ära anda ja hommikul vara kohe minema panna.

Kokkuvõttes - kõik orgunn töötas hästi, hind vastas saadule ning kasutaks neid teinekordki.

Suvalise lennujaama autorentijaid saad üsna selgelt ja konkreetselt võrrelda kui võtad hinnapakkumise orbitz.com -ilt. Orbitz võrdleb sulle kohe Mexico City või mis iganes lennuvälja pakkujad. Kõik hinnad kirjutatakse pakkumises lahti ning asi on konkreetne ja selge. Võtan nüüd enamasti igal pool auto Orbitzi kaudu või siis autoeurope.com, kes on Ameerika firma, aga rendib autosid Euroopa lennujaamades. Nad annavad autosid sama hinna eest dollarites kui eurooplased eurodes.

Niih, nüüd tekkis veel küsimus kindlustuse kohta :) Sain nii palju juba targemaks, et võimalik on valida erievate variantide vahel. Supplemental Liability Insurance(SLI), Super Damage Waiver (SDW) ja LDW Collision Damage Waiver (LDW) - oskab keegi ehk tiba kommenteerida omast kogemusest, et kas on vajalik võtta vabatahtlik kindlustus (ja kumb siis) või piisab SLI-st. Ilmselt oleneb valik ka sellest kui hull liikluskultuur seal on :)) Tundub, et see SLI on pea sama nagu meie kohtustuslik liikluskindlustus. või olen asjast valesti aru saandud :)

Eks sa pead seda ise ka tunnetama, kas on vaja e vaata oma plaanidele otsa, et kuhu piirkondadesse sa kavatsed minna ja kui tugev sõidumees sa üldse oled. Kui kahtled, siis on alati probleemivabam (ja ka kallim), kui igasugu kindlustused olemas on. Yucatani kohta võin omast kogemusest öelda, et seal pole küll midagi hullu - sõida nagu Tallinnas. Samuti seisis auto (Dodge Avanger) kõik ööd erinevate linnade/asulate tänavatel ja ei juhtunud ka midagi. Ja alati võid näiteks meie kohalikku Hertzi minna ja saad eesti keeles kõik selgeks. Lisavihjena võin öelda, et kui sul on nt. Finnairi kaart, siis saad Eestis vormistades 5% (või oli see 10%) alet.

Suured tänud kõigile kogemuste jagamise ja nõuannete eest :) Jääb veel loota, et kohal olles hätta ei satu:))

mul minek alles veebruaris.