Autoga Musta mere äärde

Tere. Nüüd siis vähe kindlam plaan minna juuli teises pooles, Volvo s60-ga Odessasse vms. Kindel siht on Musta mere äärde aga täpsem sihtpunkt alles uurimisel. Auto on säästlik, nii 5l sajale seega kütteraha peaks minema nii 300euri. Lisaks veel 100euri inimese peale. Neljakesi kokku siis 700euri. Et kas oleks reaalne seal ära käia nii 7 päevaga? Google arvab et 60h sõitu(edasi-tagasi). Sõidu peale kuluks neli päeva ära. Kolm päeva saaks kohapeal elada. Kui kallid seal ööbimiskohad on? Tasub üldse hotelli/motelli peale mõelda või peaks kohe telkimisega arvestama?

  1. Kui palju realselt raha kulub kui ise süüa ei valmista?
  2. Mis tee tasuks valida, et oleks ikka huvitav sõita ja lühikesi vahepeatusi teha?
  3. Kus kohas autot tankida? Paagitäiega saab nii 1000km sõita et siis kannataks kindlasti odavamate kohtade vahel valida. 4.Kus ööbida?
  4. Kuidas vältida paljaksvarastamist?
  5. Mis kohad tuleks kindlasti läbida ühel kalamehel ja maastiku armastajal.
  6. Kindlasti oskate veel millelegi olulisele tähelepanu juhtida.

Ette tänades, Aivar

Mul oleks samasugused küsimused ja seoses ööbimisega, kas on ette broneerimata lootus leida Krimmis seda üldse? Tahaksin väga teada ka veel Tsernoboli kohta, on äkki keegi käinud seal?

Ette tänades, Kelly

0
0

Nädalaks autoga Ukrainasse pole mingit mõtet minna. Kui ainult nädal ja rahakott puuga seljas pole, minge autoga kas naaberriikidesse või sõitke Eesti saartel või Lõuna-Eestis ringi. Kui pool sellest nädalast kulutada autos istumisele, siis on see pigem piin ja kannatamine, kui puhkus. Tagasi tulles ei mäleta muud kui autos istumist - pole maganud, pesnud, normaalset toitu söönud jne. Puhkamisest ja vaatamisväärsuste nautimisest rääkimata. Pange teine nädal juurde ja alles siis võiks Ukrainas marsuuti maha panema hakata. Sry, et offtopic jutt tuli :)

1
0

Olen plaaninud näiteks kohapeal olla 7 päeva + sõit siis, mis iganes see aega võtab, sellega saaks ju hakkama..

0
0

Kolm päeva kohal on tõesti vähe ja eriti veel Krimmis. Ise viibisin eelmisel aastal kohal 9 päeva - Simferopol, Sudak, Feodossia. Kõikides linnades leiab kindlasti öömaja nö. kodumajutustest - soovitav ulualust otsida linna keskelt elumajade lähedusest, mitte kohe linna sissesõidul - hinna vahe kahekordne ja kaubelda tuleb korralikult. Öö hotellis 2 inimest toas maksab hinnanduliselt 60 €, seega kodumajutusest saab vedamise korral 20 €- ga(alla selle summa on tegemist juba urgastega)hakkama.

Sellel aastal kasutan kindlasti pikemat marsuuti: Chelm(Poola)- Kovel - Kiiev (linna sisse ei sõida ja lähen enne ringteele)- Kiiev/Odessa kiirtee M05 - M05-lt keeran M13-le - M13-lt keeran P06-le ja panen ühe otsaga Simferoopolisse välja.

Kovelist otse teed M05-le ei soovita, sest muidu oled nagu rallisõitja/täpsussõitja ühes isikus - otsetee on jube ja see 160 km ei tasu autot lõhkuda ning läbi Kiievi ringi minnes tuleb 260 km kiiremini.

Väätuslike esemeid ei tasu autosse jätta ja kohaliku liiklusmajori sõnul ei viitsita lukustatud pedaalidega autodega vaeva näha (enda autole valmistasin selleks tarbeks metallist prussi kingast pedaalide aluse raua, mis on parkides kahe jämeda tabaga kinni :D)

Maastiku armastajana ronisin ka mägedes ja üks vaatamist väärt (ja seoses kaevandamisega ilmselt mitte kaua säiliv) oli teel Sudaki mägi Belaya Skala Cliff http://wikimapia.org/#lat=45.09667&lon=34.593201&z=13&l=0&m=b&show=/121024/en/.

0
0

@luup Kas sõidad päeval, või öösel. Kuidas nii pikka üksluist otsa L-Ukraina stepis sõita?

0
0

Eelmisel aastal hommikul 09:00 sõitsin välja ja 24:00 liikusin üle Ukraina piiri ning jäin piirist 15 km hotelli. Järgmine hommik 09:00 minek ja öösel kell 04:00 olin Simferopolis. Kuna päevane Poolas sõit on paras aja raiskamine, siis seekord liigun Tallinnast välja 13:00, et hommikul kell 04:00 olla Poola-Ukraina piiril. Edasi liigun ühe jutiga Krimmi välja juhti vahetades.

Üksluisust peletab hea seltskond ning muu meelelahutus, mida autos üldse võimalik tarbida.

0
0

2010 Feodosias ja 2011 aastal Evpatorias käinud. Esimesel aastal läbi Poola. Teisel aatal- läbi Valgevene. Teine variant on parem (Valgevenes väga head teed). Mõlemad korrad juuli lõpus. elasime kesklinnas. Feodosias saime kolmetoalise maja 450 grivnat päev (45EUR). Evpatorias 2 suure toaga maja 400 grivnat (40EUR). Pole mingit probleemi leida endale majutus. Iga maja peal on sildid. Tee kodune töö. Vaata kus kandis soovid elada. Sõidad kohapeale ja käid mööda tänavat ja küsid kas on vabu kohti või mitte, kuni leiad endale sobiva. Mis puutub tanklatesse, siis meie kasutasime mingit WOG nimelist- oli OK.

0
0

Ullme hinnad! mina nägin kyll ka 5 taala eest öömaja. Korra yritas poll raha nuruda kiiruse yletamisest, aga selle võib kohe kukele saata. Nad ei tohi isegi sinu silmealt ära minna dokumentifega veel vähem midagi ära võtta.

0
0

Plaanis oma autoga minna Odessasse. Kas peaks minema Sevastopolisse või Jaltasse välja? Kas läbi Valgevene? Kas viisa saab piiripealt ja palju maksab. Mis kohad oleks justkui kohustuslikud, mida peab nägema? Millega kindlasti peaks arvestama.

0
0

Valgevene (transiit)viisat saab ainult saatkonnast! http://estonia.mfa.gov.by/ru/visit_Belarus/ ja: B – транзитная (выдается в целях транзитного проезда через территорию Республики Беларусь на заявленный срок, но не более чем на 1 год, и действует в течение 2 суток со дня въезда иностранца в Республику Беларусь);

0
0

Valgevene sastkond on superviidakas ja kiire teenindusega. Sain viisa järgmisrx päevax kätte, kuigi alguses oli mingi pikemaaja jutt. Valgevene ise ka head teed, viisakad inimesed, igati õige otsus minna läbi Valgevene.

0
0

Tallinn-Moskva-Krimm Autoga Tekkis mõte minna läbi Venemaa Krimmi. On äkki keegi varem antud teed läbinud ja kas kaks nädalat on piisav aeg:)?

Ps. Tagasi tuleme läbi Valgevene.

0
0

2 nädalaga käib muidugi ära. Edasi-tagasi koos kohapealsete sõitudega peab ikka umbes 5000 km-ga arvestama - seega keskmiselt 350-400 km päeva kohta. Läbi Venemaa võib muidugi minna, aga milleks Moskva? See jääb ju teelt kõrvale.

Ise käisin Krimmis mõned aastad tagasi, aga siis läbi Poola. Aga siis said "möödaminnes" ka Lviv, Kiiev ja Odessa "võetud".

Valgevenes käisin eelmisel suvel. Kui juba riigis sees, on kõik OK. Aga piirid on äraarvamatud - minnes (Daugavpilsi all) kulus alla poole tunni, tagasi tulles (Brest) pea kolm tundi.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased