Autoga Norras

Tere

On keegi oma autoga Norras käinud? Plaanid juuni teises pooles nädalaks minna...kui kellegil on häid nõuandeid, on need enam kui teretulnud :)

1
2

Meie käisime eelmine aasta just samal ajal. Käisime Kesk-Norras. Oslost Bergenini ja siis üles kuni Trondheimini. Soojalt soovitan Alesundi. Ööbisime telgiga kämpingutes. Paar ööd võtsime ka kämpingumajad, mis ei olnudki kallid. Reisi planeerimisel oli abiks Lonely Planet. Tasuta Norra kaardi (seal ka kämpingud peal) tellisin www.nafcamp.com Selle kohale jõudmine võtab 2-3 nädalat aega, nii et telli varakult. Mis sind täpsemalt huvitab?

0
0

Norra on muidu väga kallis, aga kämpingumajakestes ööbimine on suhteliselt odav (ka eestlase rahakotile). Toit on väga kallis, tasub osta kala ja ise priimuse peal teha. Teatud piirkondades võtab autosõit rohkem aega kui eeldada võiks sest tänu mägisele maale on ka nii jõukas riigis teed kitsad, käänulised ja suurte tõusude ning langustega. Meie sõitsime läbi Oslo Bergenisse, sealt alla Stavangeri ja Kristiansandi kaudu Oslosse tagasi. Kindlasti soovitan jätta rohkesti varupäevi, saab rahulikult matkata või kuhugi pikemaks jääda kui meeldima hakkab. Meie seltskonda hakkas ette planeeritud ajakava kahjuks lõpuks väga kiiresti edasi ajama. Nädal on muidugi suht lühike aeg ka - koos Eestist mineku ja tulekuga tundus 2 nädalat täitsa paras olevat.

0
0

Norras on autoga väga mõnus liigelda, teed suht head aga aeglased ja kitsad tänu maastikule muidugi. Meeles peab pidama ka seda et tunnelid on tasulised, vahel võib tee lõppeda mingi fjordi kaldal ja olete sunnitud kasutama praami ülesõiduks, hinnad ei ole praamidel küll kallid. Marsruudi ja ajakava tegemisel soovitan arvestada et teedel max lubatud kiirus 80 km/h, mõõdukalt ületades probleeme ei teki ainult siis jäävad korralikud liiklejad jalgu. Samuti on petlik vaadata kaardilt vahemaid ja siis umbes arvestada ajakulu sõitmiseks aga seda oskate ilmselt arvestada kui olete enne näiteks Sveitsis-Austrias( mägises piirkonnas ) käinud. Ise soovitaksin külastada Geirangerit( ilus fjord seitsme õe jugadega, samas paari kilomeetrit mööda mägiteed ülespoole ka suvel töötavad suusakeskused seega kes seltskonnast soovib võib fjordis ujuda-suvitada ja teised suht lähedal suusatada). Kui aga satute Trondheimist veelgi põhja poole on ilus elamus ka Lofoten.

0
0

H, 22/04/2004 - 17:36 kirjutas: samas paari kilomeetrit mööda mägiteed ülespoole ka suvel töötavad suusakeskused


Üks neist on nt. Strynsvatnet Stryni lähedal. soovitan soojalt. Talvel see lahti ei ole - lund on liiga palju.

Jyrka

0
0

Meie käisime Jotunheimi looduspargis Norra 2 kõrgema mäe otsas ronimas. Mägede vahel Pieterstules oli korralik kämps ja sealt tippu mõnus 1 päeva teekond. Matkarajad hästi tähistatud. Suvel on seal vist mõnusam kui talvel. Konkse ja kasse pole vaja.

0
0

Ehk oskab keegi Stryni suusakeskuse kohta lähemalt pajatada. Internetist õnnestus vaid kuivad faktid leida, aga huvitaks mäe kirjeldus: selline mulje jäi, et on üks T-bar lift, mis viib parklast mäe algusesse; ja teine, mis viib mäkke üles. Üksainus laskumisnõlv, kõrguste vahe suhteliselt tagasihoidlik. Aga kuidas tegelikult on?

Ja mis seisus lumi suvel on - hooaja viimasel päeval Kuutsemäel olid tohutud sulalumevaalud mäele sõidetud ning nendel ukeradamine oli tõsiselt vaevarikas.

0
0

hommikul/õhtul tegime väikesel lõkkel süüa, lõuna ajal priimusel. Sõitsime Kristjansandist Alesundi ratastega, ühe saateautoga.

Erilised kohad Kjerag (1000 m tühjuse kohale kaljuprakku jäänud munajas kivi, Lysebotnist jala), Prekestolen (Lysefjordi ääres), liustiku treking Folgefonnile (raja alguses luitunud kaart), kosed ja sügavat naudingut pakkunud rattasõit kolme nädala jooksul. Mina Norra (mägedes) autoga ei sõidaks. Masendavalt mannetum, kui rattaga

0
0

võsa on selline kunstiline väljend, noh

0
0

hm. kui keegi juuni l6pus Tromsø kanti juhtub ja autos yks vaba koht juhtub olema, ehk saaksin kyyti kodumaale? omalt poolt pakun viikingilaevaga purjetamist, n2itan k2tte paremad kalakohad jne.jne.

0
0

kommionu

0
0

Tanelile: Jah, see on küll kokkuvõtvalt Stryni kirjeldus, aga elamus omaette on sinna jõuda läbi serpentiinide ning lõpuks lumme sahatud tee ja 18-kraadises soojas suusatada. Lumi sulab kogu aeg, aga seda on lihtsalt nii palju, et ei jõua ära sulada. Ühesõnaga, kui seal lähedal on käimist, võiks 1 päeva sellele küll pühendada. Varustuse laenutus jm. on seal olemas.

Jyrka

0
0

Kas kellegil käinutest on ka alles reisi eelarve...ise üritan seda kokku panna, aga ehk on midagi, millele ise ei oska teadmatusest tähelepanu pöörata...nt teemaksud, sissesõidud...

0
0

kas plaanid minna oma bussiga?

0
0

Teemaksusid ja praami ülesõitude tasusid oli päris palju. Tellides eelnevalt selle tasuta kaardi Nafcampist, siis sellel olid kõik teemaksud ilusti kirjas. Praami ülesõitude ajad ja hinnad võtsime kõik internetist. Väga palju oli eelarve koostamisel abi Lonely Planetist. Igal juhul meie mahtusime ilusti oma eelarvesse.

0
0

Käisin eelmisel suvel autoga Põhja-Norras, läbi Soome üles (Vene piiri äärest), üleval sai käidud idas (päris huvitav, vähem turiste) ja läänes, siis Lofootidelt üle Kiruna Soome ja koju tagasi. Kogu ring oli vist mingi 7000km. Bensiini kulus sama palju kui siin, mitte palju rohkem (kuigi mägine, on seal bensiin vist parema kvaliteediga, mida kulub vähem). Põhjas küll teemakse ei olnud, kogu reisi jooksul ei küsitud vist kuskil teemaksu, kui õigesti mäletan. Küll aga tunnelite eest mõnes kohas. Bensiin on põhjas umbes 10 NOK/liiter, krediitkaardiga sai ka maksta enamikes kohtades (Soomes ei saanud, seal umbes 1,1 EUR/liiter). Kõige odavam bensiin oli Rootsis.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased