Autoga Põhja- ja Kesk-Tai's 2019 pildid

Peale jõulusid lendasime Bangkok'i kaudu 3 päevaks Chiang Mai'sse (ühel päeval käisime sealt rolleriga Doi Suthep'is) . 1. jaanuaril startisime rendiautoga 11-päevasele tuurile auto tagastamisega Bangkok's. Ühe päeva vaatasime linna ja lendasimegi koju.Vastan meeleldi küsimustele. Pildid on geotagitud st pildi all näeb pildistamise asukohta.Piltide suurelt vaatamiseks arvutis saab kasutada albumi vaates paremal üleval nurgas olevat slideshow klahvi (kuvari pilt)https://www.flickr.com/photos/ruudi/albums/72157678645680898

6
0

Kuidas üldine sõidukultuur ja kogemus kohapeal oli?

1
0

Sõidukultuur oli uskumatult hea. Kogu 2200 km kohta oli ainult üks ohtlik hetk, kui maanteel rekka I reast  möödasõitu alustas hetkel, kui meie tema kõrval II reas olime (ilmselt tema peegli pimedas nurgas). Aeglastel kiirustel suurematel ristmikel tuleb nagu ikka liikuda sujuvalt (ühtlase kiirusega, võimalusel ilma seisma jäämiseta) ja kõik toimib rollerite meres naeratuste saatel õlitatult.Reisi jooksul avariisid ei näinud v.a. üks teelt väljasõit.Politseinikke oli teedel vähe ja kordagi kinni ei peetud. Põhiliselt olid kadalipu-kontrollid, kus meid kordagi ei kõnetatud, nägu nähes anti aupaklikult au. Auto-inimesele on Tai ideaalne koht puhkusereisiks. Kuna palju mägesid, siis pisut suurem mootor ei teeks paha. Võta kaasa  rahvusvahelised juhiload. 

0
0

Palju autorent ja kütus kokku maksid?

1
0

Mulle tundub, et Chiang Rais ja Chiang Mais on parem liiklus kui nt Itaalias või Barcelonas. 

1
0

Ilusad pildid.Respekt.

1
0

siddhartha, autorent 12 päeva AutoEurope kaudu National'st null-omavastutusega maksis 372 € + ühe otsa tasu  145 €. Europcar'ist oleks odavamalt saanud, aga sealt mulle enam ei rendita https://trip.ee/foorum/uldfoorum/europcar-autorendi-vaidlusBensiin maksis kokku 98 €, keskmine hind tuli 0,68 €/liiter) ja keskmine kulu oli 6,6 liitrit/100km. Valeria. A, täitsa nõus. Peale isikliku autoga Napoli's sõitmist (kus oli raske leida ilma kriimuta autot) ei paku enam  ükski koht piisavalt närvikõdi. E.T, tänan!

1
0

Minu meelest on Eestis hullem liikluskultuur kui Tais. Aasta alguses tegime kolmenädalase 2400 km tripi rendiautoga Kesk-Tais (sh veidi Bangkokki  ja Changi saar). Paar päeva oli küll peegelpildis mõtlemist rohkem et  harjuda vasakpoolse liiklusega, sealt edasi üsna rahulik sõitmine. Keegi ei trügi ega kiirenda sõgedalt ei linnas ega maanteel, saab reastuda, parkida, politsei ei tülita, ei signaalitata, kui veidi kohmistema jääd foori alla,  jalakäijad ei astu autole ette. Koju tagasujõudes tundus siin kõigil juhtidel tugev stressiprobleem olevat, mida roolis rabelemisega välja elatakse.  

1
0

Olin selle statistikaga enne reisi kursis. Suurte numbrite taga on arvatavasti tõsiasi, et kohalikud oma liiklus-seadustega ja -käitumisega ennast ise (veel) väga ei kaitse. Päris huvitav oleks leida statistikat turistide (rendi)autodega juhtunu kohta.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased