Autoga Stockholm-Frankfurt/Taani väinad

Kas on kedagi kes sõitnud autoga Stockholmist läbi Taani Maini äärse Frankfurdi kanti? Teed peaksid vist sel teel head olema kuid mida eelistada Taani väinade ületusel - sildu või parvlaevu. Plaanis oleks kiiresti, ühe jutiga kogu teekond läbida. Üle sildade saaks vist kiiremini kuid on jälle kallim (kokku vist 100 euri kanti üks suund). Parvlaevad aga raiskavad kallist aega. Või kas raiskavad? On keegi ühe valuga selle maa läbinud?

Meie sõitsime laevast maha hommikul, nagu ikka, siis Stockis käisime tuttava pool kohvi joomas, edasi mööda E4 Helsingborgi. Seal 10 min praami ootamist sadamas ja Taani juba paistis. Jalutasime Helsingoris ja sõitsime ööbima Kopenhaageni külje alla. Kui nüüd aega mitte raisata, jõuab Saksamaale ära küll. Meil oli soov Kopenhaagenis päev veeta. Edasi sõitsime üle sildade, läbi Odense ja hoidsime Hamburgi peale. Uurisin ka enne maad ja öeldi, et rahaliselt on sillad ja praamid enam vähem võrdsed. Hilise õhtu või öö peale jäädes valiksin ikka sillaületuse. Teed on muidugi korralikud.

Mul tuttav Sakslane väidab, et praam on parem, esiteks kütuse kokku hoid, teiseks hind sama, aga saad puhata vahepeal. Möeldud pärast pikemat söitu.

Midagi peale 200 taani krooni oli mõlema silla ületus auto kohta eelmisel aastal. Praami pole proovinud.

Ei ole päris Frankfurti välja sõitnud, sõidan töö pärast Fulda lähistele, mis on umbes 100km ligemal. Meeldib rohkem praamivariant, kuna hind on sisuliselt sama, kuid ajaliselt annab eelise, kuna ei pea tegema eraldi söögipeatusi- praamidel saad normaalselt süüa. Kui võimalik, alustage Stockholmist sõitu pühapäeva hommikul- linn ja maanteed suht hõreda liiklusega. Kui teete ainult tankimispeatusi, peaksite samal päeval kohale jõudma.

Küsiks, et mitu tundi umbes sõidab Stockist Malmösse? Kuna meil on ka lapsed autos, siis peame kindlasti 1-2 väikest peatust tegema.

Sõiduaeg umbes 5,5 tundi, peatuste aeg lisage juurde.

Elan Jyllandil ja poeg kolis Kopenhaagenisse, tema pruut Malmøs, nii olen korduvalt kasutanud sildasi, mis on praegu veidi odavamad, kui praamid, niisiis soovitaksin sildu.

Sildade kaudu minnes võidad 30 euri, aga sõidad 220km pikema teekonna. Ma nagu erilist rahalist ega ajalist vahet siin ei näe.

Vanasti sai korduvalt Frankfurdis autoga käidud. Kui oled vastupidav sõidumees, siis hommikul start, praamidega Puttgardenisse ja öösel 1-3 Frankfurdis.

Aga kumb variant silmailu rohkem pakub? Ehk siis mitte kiirustavale automatkajale?

Kiirteedel sõitmine ei paku mingit silmailu. Samuti ei paku seda praam. Kust kuhu sõita tahad? Taanist Frankfurti? Siis sõida mööda Reini jõe orgu.