Autoreis 2018 suvel: Horvaatia, Itaalia, Tšehhi

Kuna olen saanud siit foorumist palju häid ideid, siis panen ka meie 2018 a suvel tehtud reisi kirjelduse siia teistele lugemiseks. Ehk leiab siit keegi midagi kasulikku.Osalejad olid N ja M ja lapsed 5a ja 10a. Liiklusvahendiks oli isiklik sõiduauto. Reisi marsruudi ja ööbimised panime mitu kuud enne reisi kinni läbi booking.comi. Sellega saavutasime parema hinna ja ka aja võidu ööbimiskohtadele otsimisele mineva aja arvelt reisil olles.12.06-01.07.2018 ja 6615 km mööda Euroopat.

12.06.2018

Start oli peale lõunat. Vaja oli saada koolist 3. kl lõputunnistus ja mõned tööasjad veel korda ajada. Õhtul umbes 21 ajal jõudsime oma esimesse peatuspaika Bauskas „Rixwell Bauska Hotel“. Tuba neljale koos hommikusöögiga ca 60 eurot. Lapsed olid väsinud ja jäid hotellituppa internetti nautima, meie tegime hotelli baaris ühed joogid ja läksime ka magama. Bauska peale jalutama hotelli adminn ei soovitanud minna, kuna kõik pidi sel kellaajal juba kinni olema. Läbitud 380 km.

13.06.2018

Peale hommikusööki start Tsehhi suunas. Ööbimine pandud Ostravasse ja sinna ca 1000 km minna. Pisut Lätit, Leedu ja Poola nagu ikka... Igav ja teetööd ja Leedu „70“ alad jms autoreisija rõõmud. Käisime läbi „Ptak outlet“ist Lodzis. Seal paar tunnikest shoppamist ja umbes 21.30 olime oma hotellis „Hotel Maria“. Hind 66 euri koos hommikusöögiga. Parkimisega päris lahe- kuna hotell asub vanalinnas, siis tema parklasse sissesõit käis nii, et kui autol peeglid kokku panin, jäi mõlemale poole ca 2 cm veel isegi ruumi ja mahtusingi kangi alt läbi. Täna ka linnapeale ei läinud. Olime päris väsinud.

14.06.2018

Tänane esimene peatus on Brno linn. Ootamatult jahe on ja tegime nö kiirkõnnis tiiru vanalinnas ja kiirustasime minema. Läbisime osakese kauniste vaadetega Austriat ja juba umbes 17ks olime oma tänases peatuskohas Sloveenias Bled järve ääres. Olin selle kohta lugenud, et on ilus koht ja meil see nägemata. Õhtul jalutasime järve ääres ja tegime korraliku kohaliku õhtusöögi ja nö reisi tunne hakkas juba sisse tulema. Täitsa kena koht on. Täna sõitsime 700 km. Ööbisime talumajutuses kus lehmad lõhnavad ja kuked kirevad. Lastele omaette elamus. „Apartment Bernard“ 45 eurot. Hommikusööki ei olnud. Ülilahe pererahvas ja ööbimine ka viisakas neljane tuba.

15.06.2018

40 min sõitu ja olimegi Ljubljanas. Ainukesena meist olin mina seal u 15 a tagasi korra käinud. Jättis üle ootuste laheda linna mulje. Täitsa äge. Järgmine peatus oli meil Predjama kaljukindlus. Soovitan. Seekord ei hakanud Postojna koobastesse minema. Jätsime järgmiseks reisiks ka midagi J . Tegelikult ei tahtnud seal maaall külma saada ja tundus ka olevat mega ajakadu, koobastes käidud korduvalt. Rahvamassid olid seal päris suured. Lõunapeatuse tegime Sloveenia rannikul Koperis. Kah ilus linn, aga täna peaaegu turistivaba. Juba umbes 17 ajal jõudsime oma järgmise kolme öö peatuspaika Poreci (Istria, Horvaatia) külje all. Asukoht sai valitud selle järgi, et Poreci ümbrus pm viimane 100 km Horvaatia rannikust mis meil nägemata ja ööbimiskoht selle järgi, et seal on lisaks täiskasvanute omale ka lastebassein. Koha nimi „Apartments Jana“ ja maksis 170 euri 3 ööd. Tegemist oli ridamaja tüüpi ja läbi kahe korruse kahe magamistoaga apartmendiga. Täna õhtul nautisime basseini ja jalgpalli ja selle kõrvale Tsehhist ostetut (seekord unustasime Poolas poes käia, et snäkke varuda)ning linnapeale ei läinudki. Läbisõit ca 250 km.

16.06.2018

Ennelõunal läksime paari km kaugusel oleva Camping Lanterna randa. Siin olemas ka basseinide kompleks jms, kuid me viisakate inimestena virutasime vaid nende randa ja ei hakanud end liiga ülbelt tundma ja basseine ka kasutama J. Igati mõnus koht ja kui poleks nii kallis olnud, oleksime ilmselt siin ka ööbinud. Päeval olime oma basseini ääres ja õhtul läksime Porecisse. Minule avaldas muljet Rooma ajast säilinud elumaja Poreci vanalinnas. Linna ise ka igati vaatamist väärt ja promenaad ka ilus. Võtsime ka paaritunnise delfiinide vaatlemise reisi ja see avaldas ka kogu perele omaette muljet. Väga lahe oli päikese loojangut delfiinivaatlusega miksida.

17.06.2018

Esimese poole päevast veetsime turistidena basseini ääres ja õhtust läksime sööma lähedalasuvasse Novigradi linna. Ka mõnus, väike linnake.

18.06.2019

Täna siis ülesõit meie reisi põhilisse sihtkohta – Toskaanasse. Teepeal ikka loomulikult outlet centerid... Ööbimiskohaks valisime järgnevaks kuueks ööks Cavriglia lähedal asuva Camping Village Orlando in Chianti. Asub see kenasti keset Chianti maakonda ja peamistesse linnadesse enamvähem üks maa minna. Tegemist väga laheda campinguga kus olemas restoran (näidati ka jalgpalli MMi), pood, 5 erinevat basseini jms. Ööbimiseks meil majake, kus 2 magamistuba ja muud mugavused, sh ka grill. Õhtul jõudsime veel basseinidesse (avatud kuni 19) ja pakkisime end lahti järgnevaks nädalaks. Ainukeseks miinuseks selle campingu puhul (nagu selgus hiljem) võiks lugeda seda, et see asub mäe otsas ja iga minek/tulek tähendab ca 30 min autoga mäe otsa keerutamist. Seeeest on vaated päris head. 6 ööd 320 eurot. Läbisõit 550 km.

19.06.2018

Esimene pool päevast basseinide võlud ja teisel poolel San Gimignano. Väge lahe tornide linn. Üks minu selle reisi lemmikuid. Seal olemas ka „The best icecream in the world“ jäätisekohvik. Nägime ka Toskaanas ainukesi eestlasi kes olid lennureisiga Toskaanat avastamas ja rendiautoga linnu uudistamas. Kuna San Gimignanoga lõpetasime juba umbes 16 ajal, siis otsustasime samal päeval ka Siena üle vaadata. Tõeliselt ilus vanalinn oma kauni peaväljakuga avaldas meile kõigile muljet. Tagasi „koju“ sõites leidis navi meile lahedaid mägiseid otseteid ja saime ka kruusateid maitsta. Õhtul jalgpall kohalikus restoranis.

20.06.2018

Enne lõunat päike ja basseinid. Väike lõunauinak ja siis väikelinn Creve in Chianti. Ka ilus, kuid peale eelnevaid...No armas väike linnake. Tagasi campsi ja basseinid ning õhtul restoranis jalka.

21.06.2018

Firenze. No comments. Kes pole käinud sellele soovitan minna. Tagasiteel campsi naisperele päeva lõpetuseks kirsiks tordil veel outlet center Regellos. Õhtul campingu elu... Lapsed juba ka jalkafännid ja oleme restorani menüüst leidnud juba oma lemmikud...

22.06.2018

Hommik algas sellise huvitava müstifikatsiooniga, et autoparklas jalutasid autode vahel kaks alpakat... Olid sõbralikud ja ajasid seal omi asju. Ei tea kust need jooksu olid saanud... Tänase päeva vaatamisväärsus on Arezzo linn, millest oma kesise kodutöö tõttu ei teadnud me suurt midagi. Seda võib nimetada Toskaana üllatajaks. Tõeliselt äge vanalinn. Õhtul campingu elu ja tegime ka grilli. Täna jalkat ei vaata.

23.06.2018

Täna oleme turistid ja ei välju oma campingu territooriumilt! Mõnus chill koos lõunauinakuga ja õhtul kohalik restoran koos jalkaga. Oleme juba üsna tuttavad seal ja teretame kelnereid ja ettekandjaid nähes neid ka basseini ääres ja mujal. Mõni mäletab mu nimegi J

24.06.2018

Kohe kahju on lahkuda. Meile väga meeldis siin. Täna sõidame 320 km oma nö „suvilasse“ Carda järve äärde, Camping Al Weekendisse, mis asub San Felice del Benacos. Suvilaks kutsume seda seepärast, et oleme siin juba kolmandat korda. Meile lihtsalt nii väga meeldib Carda järv ja selle ümbrus ja antud ööbimiskoht ka meie lemmik. Eluasemeks jälle campingu maja hinnaga 355 eurot 5 ööd. Plussideks ikka mitmed basseinid ja tegevused lastele, suurepärane restoran kohapeal ja lahe rahvas ning chill olek.  Teepeal outletid...ja jõudsime ka 17ks veel juba eelmistest aastatest tuttavatesse basseinidesse. Täna nautisime kodust olekut ja kuhugi linnapeale ei läinud.

25.06.2018

Hommikul basseinid ja siis hoopis Como järve avastama. No see on veel ilusam kui Carda! Tõeliselt kaunid vaated ja väikelinnad nagu Bellagio ja Como ning praamiga üle järve sõit teevad lausa silmad märjaks J. Pilti sai ikka kõvasti tehtud. Õhtul jõudsime veel enne basseinide sulgemist (19.00) väikse ujumise ja kohalikus restos jalka ja õhtusöögi teha.

26.06.2018

Hommikul basseinid, siis lõunauinak ja siis Carda äärt vaatama. Küll mitte esimest korda, aga siiski on kauneid väikelinnu nagu Toscolano-Moderno ja tema rand jms alati lahe külastada. Õhtuks pisut jalkat jälle restos (no ei ole meil toas telekat, noh)... Ka siin on juba meil tekkinud omad tuttavad, kellega jalkat ja päevasündmusi kommenteerida J Puhkus on mõnus!

27.06.2018

Hommikul esimestena basseini ääres... Peale seda kohalik ja eelmistest reisidest teada mänguasjapood. See päris suur ja lastele omaette elamus. Sealt eadsi muinasjutulinn Sirmione. Saime küll pisut vihma, kuid see ei suuda nii ilusat linna ära rikkuda. Kes satub Carda kanti, siis Sirmione on just see „must see“ linn. Ka meile polnud esimene kord seal käia J . Õhtu möödus tavapäraselt...

28.06.2018

Tavaline hommik supeldes ja raamatut lugedes. Oleme mõlemad nüüdseks läbi lugenud ka ühe paksemat sorti raamatu. Plaan oli olla terve päev camingus, kuid ilm läks veidi pilviseks ja mõtlesime, et vaatama siis ka lähedaloleva suurema linna Brescia üle. Päris suur linn ja mäe otsas lahe kindlus. Käisime ka muuseumis ja saime ka selle „punkti“ kirja. Pealelõunal saime veel ujuma ja õhtuks läksime meie Cardaäärsesse vaieldamatusse lemmikusse – Salosse. Nimelt on meil igapäevaselt vaade Salole ja jätsime selle meelega viimaseks õhtuks, muidu oleks iga õhtu seal istunud J. Seda, et seal meile meeldib, teadsime juba eelnevatest reisidest.

29.06.2018

Algab liikumine kodu poole. Ma ei nimetaks seda veel tagasisõiduks. Oleme meelega sättinud ka tagasiteele kohti, kus me enne käinud pole ja sellega ei ole liikumine kodu suunas nii masendav. Täna liigume San Felice del Benaco – Ceske Budejovice (700km). Teepeal vaated ilusad ja aeg möödub kiiresti. Mõned peatused outlettis ja söömiseks ning  oleme oma hottellis Zatkuv Dum (75 eur) juba parajaks ajaks õhtusöögiks. Ka seekordne hotell asub meil vanalinnas ja lausa jalakäiate tsoonis, kuid autoga lubatakse siiski hoovi sõita. Vanalinn on ehtsalt Tsehhilik ja ilus ja leiame ka peale tunnikest otsimist koha (linn on noori täis ja kõik pubid ja restod õhtustajaid täis), kus saame Tsehhi pubis õhtusööki jms. Täna jalkat ei näe.

30.06.2018

Tänane teekond on meil Ceske Budejovice – Augustow.  Seda võib juba ka sõiduks nimetada – 1050 km. Teepeal teeme veidi pikema lõunapeatuse ka Olomouci linnas (ka ilus Tsehhilik linn) Tsehhis ja ööbima jääme juba pimedas hotelli „Komlex Hotelowy Logos“ (56 eurot). Hotellis käib korralik Poola disko ja kärtsu-mürtsu on kogu raha eest.

01.07.2018

Augustow – Tallinn, 730 kõige ebameeldivamat kilomeetrit. Teeremondid, leedu „70“ alad, läti põõsastes politseinikud ja eesti kiiruskaamerad tuletavad kenasti meelde, et oleme koju jõudmas. Peatus veel läti toidupoes ja õhtuks kodus.

Kas lõid kokku ka, palju kütus+teemaksud ja ööbimised kokku läksid? 

Ausaltöeldes ei löönud. Kuna seekord sai päris palju shopatud ja restoranides  õhtust söödud (nendes puhkebaasides pole tubades telekaid, kuid jalgpalli mm oli ju käimas), siis ma tegelikult ei soovinud peale reisi teha tavapärast kuluarvestust.

Ka mina otsisin siit enne reisi infot ja seepärast soovin samuti jagada oma kogemust. Kuna jutt on pikk ei hakka siia kõike kirjutama. Kõik on kirjas minu blogis:https://kuud.blogspot.com/2019/03/tere-tulemast-horvaatiasse.htmlLühidalt - käisime 2018 aasta suvel autoga Horvaatias ja Veneetsias. Kirjeldan päevade kaupa mida nägime ja tegime. Natukene on lisatud ka reisi maksumuse kohta.Loodan, et kellegil on sellest abi.

Balkani reis, autos 4 täiskasvanut, ööbimine kämpingutes telgiga ja kesklinna lähedastes odavamat sorti hotellides, pikad otsad mööda GPS kiiremat marsuurti ehk siis kiirteid ei välistanud, iga päev vähemalt 1 söögikord toitlustuskohas, kerged joogid, rafting, Krka pluss veel mõned tasulised sissepääsud - 50.- / päev / inimene

Kui juba maksumustele jutt läks, saab mitut moodi.1. Poola põhjarannik - 7 päeva, 2500km. Autos 2 täiskasvanut ja koer. Ööbimine varem broneeritud hotellides hommikusöögiga. Lisaks iga päev vähemalt 3-4 restorani, baari, pubi, kohviku külastust +  õlled, jäätised, muud maiused. Pooled neist söögikordadest olid lihtsalt kuhugi kohvikusse jalgade puhkuseks maha istumised, menüüks ehk vaid kohv ja koogike. Erinevate atraktsioonide ja vaatamisväärsuste piletid, laevasõidud, rendisõidukid (elektrilised ATV-d ja mopeedid) kohapeal liikumiseks. Autoga väikelinnakeste kitsastel tänavatel ukerdamisel ja parkimiskohtade otsimisel pole jumet. Veel mõned õlled, naisele kõrrega segu jne. Suveniirid kodustele. Kogukulu ca 1300€ ehk 93€/in/päev.2. Austria Alpid - 10 päeva, 5209km, sama seltskond, samad nõuded kõigele. Kogukulu 2370€ ehk 119€/in/päev. Siin mul ka täpsem rehkendus alles, ehk kütus 542, hotellid 746, söök-jook 640, piletid siia-sinna 362, suveniirid 80.Selgituseks suhteliselt kõrge (tegelikult keskpärase) maksumuse kohta. Oleme juba pensionärid, liigset luksust ei vaja, aga elementaarsed mugavused on meie eas juba nõutavad. Telki ja kämpingusse me enam ei roni, autos ka ei maga, need ajad on möödas. Öömaja miinimumi hulka kuulub hommikusöök ja privaatne vannituba, me ei pahanda, kui olemas on ka rõdu ja aknast välja vaadates peaks ikka midagi kenamat vastasmaja seinast nägema. Loomulikult peab see koht aktsepteerima meie koerakest. Boonuseks sisebassein ja saunad. Filtrist pääsevad läbi vaid need majutused, mis nimetet tingimustele vastavad ja sealjuures on pälvinud külastajatelt hindeks vähemalt 9 palli, alla selle ei hakka riske võtmagi. Reisil tahame nautida kõike, mida sel paigal pakkuda on, ega soovi aega sisustada sentide veeretamisega pidevalt arvutades, mida saab lubada ja mida mitte.PS. Omal ajal sai ka seljakottidega rännatud ja hotellidest kauge kaarega ringi käidud, vaat siis, kuidas inimesed ja nende eelistused aja jooksul muutuvad:)