trip-krainetrip-ukraine-dark
Autoreis Kesk-Euroopa

Tervist, meil on tore reisiplaan juuliks planeeritud, kus külastame Poolat, Saksamaad, Austriat ja Tšehhit. Küsimusi on tekkinud mitmeid.

  1. Kui kallid on Poolas maanteed, kas tasub mingine kuukaart osta või mida soovitate?

  2. Kas tasuliste teedega tuleks ka teistes riikides arvestada, kui jah siis, mis hind ja kas taaskord tuleks kuukaart vms muretseda?

3.Mis vaatamisväärsusi soovitate vaatama minna Põhja-Austrias ja Tšehhis.

  1. Kas on veel midagi, mida ma teadma peaksin?

Suured tänud neile, kes võtavad vaevaks minu küsimustele vastata :)

Poolas on maksustatud kiirteed A1, A2, A4 (maksine tolliväravates teel). Austrias ja Tšehhis tuleb osta vinjett. Reeglina saab selle piirilt, sildid on väljas. Üks näide, kust infot saab maksude kohta: http://www.theaa.com/allaboutcars/overseas/european_tolls_select.jsp

Tšehhis vast Praha linn. Väga hea ja võimsa mulje jättis Křižíkova fontána Prahas: http://www.krizikovafontana.cz/en Botaanika aed: http://bz-uk.cz/ Siis veel kondikirik(Kutná Hora)

Oleneb palju sellest, mida näha tahad?

Soov oleks näha ajalugu samas ka midagi imelist ( looduskaunid kohad, vaated) võib ka pakkuda seiklusparke mis muudaksid reisi teistsuguseks.

Tänan et vastasid :)

Ajaloo kohta ei ole pädev vastama, olen rohkem looduse imetleja.

Austria ilusam loodus kipub olema Lääne ja Edela pool. Unustamatu mulje jättis meile tee 107, Grossglockner High Alpine Road http://www.grossglockner.at/en/ Ka väga ilus koht: Liechtenstein Gorge http://www.liechtensteinklamm.at/en/sommer/liechtensteinklamm/openinghours-fees.html Ja muidugi ka pealinn ise on vaatamist väärt.

Meie oleme 2 korda käinud Lõuna-Saksamaal sellises kohas: http://www.berchtesgadener-land.com/en/home/ Seal nii võrratu loodus kui ka natuke ajalugu ja ilmselt sõidame 3 nädala pärast sealt jälle läbi :)

Suured tänud, need kohad ei puudu ka meie reisil :) Aga kas keegi oskab pakkuda midagi Austrias ja Tšehhis :) Millest oleks lausa patt mööda sõita?

www.prachovskeskaly.com Ise seal ei olnud, aga reisi planeerides võtame arvesse

Austrias soovitatakse näiteks väga väikest soolakaevanduse piltilusat linnakest (saab ka kaevandusse endasse): Hallstatt

www.lohmen-sachsen.de Bastei,seda tasub kindlasti külastada, ise käinud mitu korda