Autoreis läbi Poola Slovakkiasse ja Ungarisse

Tere!:) Pole siia enne postitanud, aga mõtlesin ,et küsiks nüüd nõu reisiplaanimisel:) Oleks plaanis minna nädala lõpus läbi Poola ja Slovakkia Ungarisse. Kuna Poolas juba käidud natuke, siis tahaks rohkem rõhku pöörata nüüd teistele riikidele. See aasta tahaks enne rohkem mingit ettekujutust saada ,et mida vaadata ja kuhu minna täpsemalt võiks.. Äkki mõni tore inimene teab soovitada põnevaid kohti, ehitisi, poode ja võibolla ka mõnda üritust jne, mis Slovakkiasse ja Ungarisse võiks jääda. Reis kestaks umbes nädala. Aitäh juba ette!:)

slovakkias ja Ungaris tuleks kindlkasti külastada termaalveebasseine. Üks päris suur ja korralik veepark Slovakkias on Tatralandia veepark, kus ilusa ilma korral läeb terve päeva ära. Samuti on Slovakkias võimalus ära käia Tatrate ühel mäetipul. ( ise pole veel jõudnud käia, kuid Popradi lähedal Tatranska Lomnicas on võimalus funikulööriga üles saada). Ungaris tuleb külastada Egeri linna ja Kaunite Naiste orgu, kus võimalik külastada kümneid veinikeldreid, veini maitsta ja kaasa osta. ( soovitan omal tühjad pudelid kaasa võtta). Samuti on Miskolci linna lähedal Miskolctapolcas üks väga kena termaalveepark, kus baseinid on kaljude sees. Soovitan soojalt!. Ungaris tasub kindlasti ära maitsta kohalik güljašš. palju saab infot ka turismifimade kodulehekülgedelt. Neilgi ilusad ja vahel liigagi "toredad" kirjeldused kohtadest.

No vot jah, turisimifirmade kodulehtedel liigagi toredad kirjeldused, seega inimeste enda muljed ja soovitused ikka paremad:) Aitäh, et vastata viitsisid!

Ja kuhu kandti see Kaunite Naiste org jääb umbes?

Egeris ongi. Hungaroringi ääres on ka tore veepark ja ka telkimisvõimalus.

Kui kasutad naviseadet, siis pane otsingusse “Tulipan” kämping. Asub veinikeldritest 500 m kaugusel- hea jalgsi öömajale minna. Ja veinide jaoks plasttaara eest hoolitsecvad veinikeldrid ise. Keevitavad korgi kinni ja kleebivad sildi ka peale. Veinikeldrite koordinaadid: N:47¤53.638´ja E:20¤21.505´.

Tundub jah , et see kämping hea valik veinisõpradele:D

Oli päevasel ajal kohutavalt ülerahvastatud. Läksime tagasi peale 5, siis oli rahulikum (kogupäeva pilet 15€, peale 5 12,50€). Tatralandia "vastas", teiselpool kiirteed Demänovska koopad - Jääkoobas ja Vabaduskoobas. Sissepääs (igal täistunnil) 7€, parkimine 5€. Enne Tatralandiat on selline koht nagu Thermal Park Bešenova (kiirteel viidad väljas) ja Popradis Aquacity veepark.

Soovitan ka Tulipan kämpingut. Väga hea on öösel tagasi telki roomata... Kämpingu juures on suur hulk veinikeldreid. Kuna olen käinud mitmel korral, siis kindlaid avamisaegu neil pole. See kelder, kus eelmisel ööl pikalt istusime oli järgmine päev üldse suletud. Samuti tundus osa keldreid justkui mahajäetud olevat. Lisaks on Egeris hästi säilinud kindlus. Ilmselt on paljud lugenud raamatut "Egeri tähed".

Siis veel üks kindlus: http://www.spisskyhrad.sk/en.html Ja veel üks: http://www.staralubovna.sk/welcome/

Otse Slovakkia-Ungari piiril on Aggleteki rahvuspark. Toodud link pole ainus. Seal peaks saama maaalusel jõel paadiga sõita. Nüüd ma neid pilte netist enam ei leia. Võib-olla oli keegi tookord valed pildid üles riputanud. http://whc.unesco.org/en/list/725

Kui ajalugu huvitab, siis Slovakkias veel võimas Orava kindlus, kus tehakse ka väga huvitavaid ekskursioone. Pildid http://images.google.com/images?hl=en&sa=3&q=orava+castle&btnG=Search+images. Spissky Hrad on vist Euroopas pindalalt suurim kindlus. Thermal Park Bešenova sobib, kui ei huvitu torudes liulaskmine vaid tervistavas vees ligunemine. Popradi Aquacity pargis ei leidnud termaalbasseini ültse üles. Ungaris Budapesti jaoks varuda ka piisavalt aega. Kui plaanite ööbida kämpingutes, siis ka Budapestis sees neid päris mitmeid.

piiril (2 km) on Domica koobas (http://www.ssj.sk/), kus saab teha paadisõidu maa-alusel jõel.

pudel siit Egerisse vedada on küll juba autahvlit väärt:) Budapesti veepark (see nende vanim a.1913 on ikka üle prahi) nime ei mäleta aga paeks vist see olema:) Széchenyi Gyõgyfürdõ, mingi 500m nende Kangelaste väljakult kirdesse

Mingi 120EEK oli 4h pilet ja kui varem minema lähed saad osa raha tagasi

Jah, kui peab pudeleid käeotsas tassima ja kogu tee Eestist.

Njaa, ega Slovakkias ekstreemsustest puudust ei tule ilmselt:P Vaatasin siin kuskil neid pilte koobastest. Vot need paistsisd küll ägedad olevat. Ja Meelise toodud kindlused. Jah tundub , et sai ikka õige suund valitud. :)

http://www.dobovendeghaz.hu/

Sai seal kolm ööd veedetud. Täpipealt kesklinnas kindluse müüri ääres. Veinitamine - restoranitamine 50 m uksest, kindlus 300 m. Lahke perenaine ja viisakas olemine. Hommikusöök ja parkimiskoht. Kahene tuba koos nende lõbudega 50 EUR päevas. (aga vaata kohta) Soovitan

Et siis selline reisimissoov tekkis perega (M36,N34,T8,P4) aga küsiks siin teadjamatelt, et kas on mõtet detsembri lõpus või jaanuari algul sinna minna ja kui siis kuhu? Mõte oli 2nädalat.

Kas suusamägi ka plaani kuulub?

Sel ajal kipuvad enamus piletiga vaatamisväärsusi kinni olema.