Autoreis Poola-Ungari-Tšehhi

Tere

Olen koostamas reisiplaani ning lisaks Lonely Planeti ja Wikipedia andmetele sooviks hea meelega kuulda ka häid mõtteid reisisoovituste/vaatamisväärsuste kohta.

Marssuut Tallinn - Varssavi - Krakow - Balaton - Praha - Varssavi - Tallinn

Kuvan ka valitud mõtted enda kaardile, mida on võimalik vaadata siit : https://drive.google.com/open?id=1zsOiJV3YBdlePAGBiZHo6IVGTeY&usp=sharing

Plaanis reisi pikkus 2 nädalat , juuli 2017

Üks kindel koht mida külastada on Kotkapesa ning nädal Balatoni ääres.

Kõik muud ideed ja arutelud tuleksid ainult kasuks ning tulevikus saaks keegi seda kaarti vajadusel ka enda reisiplaneerimisel kasutada.

Tere! Kõigepealt tahaks selle marsruudi koha pealt natuke teise "usku" pöörata, sama maa teeb välja peaaegu, kui Prahasse mitte minna aga minna Põhja Horvaatiasse, kas Istria poolsaarele või Opatija kanti, muljed tulevad kindlasti paremad, sest Balatoni ääres pole midagi nädal aega teha, päev seal lähedal Hewitzi kuumaveeallikatega veepargis ja otsejoones Horvaatiasse! Soe ja ülipuhas meri võrreldes poolläbipaistmatu Balatoniga ning ilusad väikesed ajaloolised linnakesed maitsvate söökidega restoranide-kohvikutega. Istrias Istrialandia veepark, milles pole küll käinud, aga kiidetakse ja lugematu arv erineva temaatikaga merereise, nii vee all kui peal :) jne. jne. Sloveenias tasub käia möödaminnes Postojna koobastes, väga suured, rong sõidutab maa alla.

Tere!

Plaanin ise ka suvel Ungari külastust. Ungarist leidsin sellised kohad, mis jäävad teie trassi lähedusse:

Pannonhalma klooster Herendi portselani tehas Tapolca koobasjärv ( Tapolcai tavasbarlang) Hevizi termaaljärv

Kuna pole neid kohti külastanud, siis täpsemalt midagi öelda ei oska, kuid minule endale tundusid need huvitavad olevat.

Poolast pakuks veel Söekaevandus ja kaevandusmuuseum Guido (Kopalnia Guido Zaberze linna juures, Katowicest läänes)

Brnos olen käinud tehnikamuuseumis (http://www.technicalmuseum.cz/). Neljal korrusel erinevaid eksponaate, kodumasinatest, mootorrataste ja autodeni, lisaks aurumasinad, mootorid, automudelid jpm.

Brnos saab veel käia maa-aluses labürindis koos giidiga. Audiogiid anti kaasa ja oli üsnagi huvitav ringkäik. Samas lähedal on Kaputsiinlaste krüpt, kus siis munkade muumiaid eksponeeritakse. Vägagi morbiidne kogemus.

Tšehhis oli väga võrratu ja kaunis Ceske Krumlovi väike linn, mis jääb Ceske Budejovicest lõunasse.

Ning Wroclawis pakkus positiivse elamuse kohalik loomaaed, eriti selle Aafrika sektsioon. Muidugi Wroclawi vanalinn on ka ääretult ilus.

Seega edu planeerimisel ja kui on küsimusi olen nõus vastama. Edu!

Ostravas on selline koht http://www.dolnivitkovice.cz/, vana rauasulatustehas mis on avatud külastajatele.Käinud ei ole, aga suvel plaanin minna.

Wroclawit plaanin ka suvel külastada ja endale olen pannud märksõnad :Sky Tower, Poola kõrgeim ehitis; Centennian Hall, loomaaed, Szczytnicki park, Jaapani aed, Wroclaw Glowny(pearaudteejaam), turg Hala Targowa (meeldivad turud)

Krakovi lähedal Wieliczkas on soolakaevandus, kus tasub ära käia.

Balaton iseenesest ei ole suurem asi, mille pärast sinnakanti minna. Mine kas läbi Budapesti ning võta vähemalt päev selle kauni linnaga tutvumiseks või ära mine üldse ja põruta parem Horvaatiasse seda nädalat veetma. Sa ei kahetse.

Võtan kindlasti kõiki soovitusi arvesse, kandsin ka mõned kohad kaardile.

Küsimus tekkis aga Krakow - Lake Balaton marssuudi osas. Kas bratislava juurest sõites on tegemist kiirteega ning kui minna "otse" siis jäängi mingeid õudsaid kohalikke sikksakk teid läbima või on vaated seda väärt?

Balaton on tõesti selline piimja veega. Ei ole väga kutsuv. Budapestis läheb päev kindlasti ära. Hallstadt on kindlasti tõeline pärl. Seal lähedal on koopad, kuhu tuleb üles sõita köisraudteega.

Tapolca koobasjärv ( Tapolcai tavasbarlang)- basseinid, mis on koopas. Ilusad, aga kloori lõhn lõi ninna, kuigi pidi termaalvesi olema. Tasub käia küll, kui marsruudist väga kõrvale ei jää. Hevizi termaaljärv- ilus, looduslik ja väga sügav. Mulle väga meeldis, kuigi rahvast oli palju. Balatoni ujuma minna küll ei olnud soovi. Õhtul olid mingid sääse moodi elukad ka. Meie üle ühe päeva vastu ei pidanud seal. Soovitan ruttu edasi liikuda, kasvõi eelpoolmainitud Horvaatiasse. Ühest päevast natuke ringi vaadata (Tihany poolsaar oli kena9 täiesti piisab.

Tere! Kes on sõitnud Ungarisse läbi Lublini või läbi Radomi? Millises olukorras on maanteed, kas on ka kiirteid või teeremonte?

Meie külastasime sel suvel Ungaris Tokaj`d ja Miskolci. Viimase külje all asub igati suur ja uhke veinikoobas - kümneid meetreid pikk - päris põnev on vaadata, kuidas mees on endale sinna maailma rajanud: https://kyllusesarv.wordpress.com/2017/07/01/ungari-tokaj-ja-miskolci-veinipiirkond/

Tere ! Sõitsime juuni alguses läbi Lublini Rumeeniasse ja tagasi läbi Zakapone , Radomi ja Varssavi . Läbi Lublini on kitsad Poola teed , tee remonte vähe ja lühikesed , kiirusele suurt ei mõju . Tagasi tulime Krakovist Varssavini mööda kiirteid , aga peale Varssavit algas suur tee remont kiirus maksimum70 ja palju ummikuid . Soovitaks läbi Lublini .

Sõitsime Horvaatiast Eesti läbi Slovakkia ja edasi läbi Lublini. Kohutav. Tee peal on lõputu arv külasid (eriti Poolas). Lublinist ülespoole oli natuke parem ja kiirem. Teed ise on aga üsna head