Autoreis Portugalis

Septembri keskel on siis minek 11 päevaks Portugali. Lennureis Madridi ning sealt rendiautoga edasi Portosse, kus siis sooviks paar päeva peatuda, sealt siis edasi Lissaboni ja Algarvesse ning seejärel ka Gibraltar ja natuke Lääne-Hispaaniat. Seega on tekkinud ka paar küsimust. Kas oskab keegi öelda, kuidas nende rannikuäärsete kämpingutega on, kas broneerimine on üldjuhul vajalik/soovitatav või sobib ka nii kui lihtsalt uksest sisse sadada? Eelkõige soovime peatuda siiski väikestes kämpingumajakestes ning telk jääb lihtsalt varuvariandiks. Samuti tekkis küsimus, et kas neid kämpinguid üheöö-peatujatele üldse hea meelega antakse? Horvaatias käies on meelde jäänud, et üldjuhul soovitakse kliente siiski pikemateks perioodideks. Kuna esimesel päeval saame umbes 15.00 Madridist liikuma, kas siis on veel reaalselt võimalik samaks õhtuks Portugali läänerannikule, Porto kanti jõuda? Vahemaa on 600 km ning teoreetiliselt peaks 21.00-22.00 kohale jõudma küll, aga kas siis on võimalik mõnda kämpingusse end veel sisse seada? Kui on mingeid soovitusi, mida võiks vaadata ja kuhu minna, siis võiks kindlasti teada anda, hetkel küll on väike kava olemas, kuid neti ja raamatute vahendusel kindlasti kõike põnevat kohe ei leia ning seetõttu kuluvad kõikvõimalik soovitused alati marjaks ära.

Kämpingutega on seal väga hästi. Pole kunagi broneerinud. Telgiga saad alati jutule, sest telgikohti jagub pea igal pool. Majakestega on võib-olla raskem, sest neid ei pruugi vabu olla. Kuigi ise pole neis kunagi olnud. Iga kämping on mõneti erinev ja kindlasti ei ole minu kogemused nende kõigi põhjal. Üks soovitus siiski: ostke esimesest toidupoest kampingute raamat, selline parajalt paks (nagu LP umbes), ca 10 eurot. Sealt leiad kõik üles ja näed, mis võimalused on (kas on bassein jne), mis kellani lahti vm.

Soovitav oleks kohale jõuda kuskil 20 paiku. Pärast võib värav kinni olla ja retseptsiooni inime koju läinud. Siis on halb sihitult sõita ja järjest neid pimedas läbi käia.

Arvan, et planeerige Madridi–Porto suunal peatus, te ei pruugi jõuda. 6 tundi paberil pole 6 tundi maanteel. Ilma GPS-ita kindlasti aeganõudvam.

Rääkige kohalikega (Portugalis osatakse inglise keelt), nad teavad tavaliselt lahedamaid kohti, kui üldine turistitõmmekas. Me leidsime nii ühe vinge veinimõisa ja asustasime paariks õhtuks ühe väikse küla õlleka.

0
0

Meie sõitsime Portugalis ja Andaluusias nii ringi juunis, et ööbisime alati kämpingumajakestes. Kasutasime varianti, et otsisime Lonely Planetist sobiva koha välja ja siis helistasime samal päeval kohta, kuhu planeerisime jõuda. Kuna probleeme ei olnud, siis arvan, et tegelikult oleks koha saanud ka ilma ette helistamiseta. Ainult Orbituri ketti kuuluvad kämpingud ei olnud nõus samal päeval broneerimisega. Meie jõudsime ka paaril korral kohale u 22 paiku, siis oli kohal ainult öövaht, kes andis meile võtmed ja juhatas kämpingu juurde ning hommikul siis registreerisime ja maksime.

Kindlasti soovitan külastada Sintra linna Lissaboni lähedal ja võtta aega, et seal asuvates varemetes ja losside juures turnida. See on suure tõenäosusega üks ilusamaid kohti, kus käinud olen.

0
0

Tänud Willem_K'le ja Elenele!

Orbituri kämpingud on netist kõige lihtsamini leitavad ja ühte neist tegelikult sihtisimegi, kuid soovisime ilma bronnita hakkama saada. Üldjuhul ei ole paljudel sealsetel kämpingutel kodulehti, ainult aadress ja telefon kuskil andmebaasis. See kämpinguraamatu ostmine läheb ilmselt kohale jõudes käiku. Hinnatase paistab netist saada informatsiooni kohaselt, 4-kohalise kämpingu kohta 50-60 EURi öö eest olevat, on see info ka tõene?

See sihitult öise ringisõitmise kogemus on veel värskelt meeles :) sel korral oligi mõte igas kohas natuke kauem aega veeta.

Kuidas sealkandis wifi levib? Eeldatavasti on see seal tasuline, aga parem see kui üldse ilma olla.

0
0

Meie ööbisime Portugalis kämpingutes, mille hinnad jäid vahemikku 57-80 EURi 4-se kämpingu eest. Samas erinevaid kämpinguid läbihelistades pakuti hindu ka kuni 120 EURini. Eriti Algarve piirkonnas. Sellel põhjusel otsustasimegi meie telefoni teel päeval kohad valmis vaadata, kuna sai hindu võrrelda ja ei pidanud õhtul kohale jõudes otsimisega tegelema.

Kämpingutes on wifi pigem erand kui reegel. Kui on võimalus, siis tasuline.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased