trip-krainetrip-ukraine-dark
Autoreis Prahasse

Tere, kavatsen sõita Augustis Prahasse autoga Tallinnast. Kust soovitaksite Poolas sõita, et mitte sattuda Warsawisse? Ja kust oleks parem Poolast Prahasse sõita? Ja millised on bensiini hinnad Poolas ja Prahas? Kus soovitate peatuda, sest juhte on üks. Mida huvitavat on vaadata Poolas ja Prahas? Ja kas on mõtet külastada ka Karlovy Vary?

Mis Varssavil viga on? Õigel kellajal sinna sisenedes ei võta ta läbimine üle 20-30 minuti rahulikult sõites. Olen Varssavit läbinud ca 20 korda, vaid 3-l korral on selle läbimine võtnud üle tunni.

Viamichelini kasutades pange tähele, et Tallinn alguspunktiks pannes kipub ta teid läbi Kaliningradi juhatama, selle vältimiseks pange vahepunktiks nt Augustow.

Saabusin samast kohast ca nädal tagasi. Varssavi vältimine läheb ilmselt ajamahukamaks, kui sellest normaaltingimustes läbisõit. Sõiduks kasuta teed E67 - see peaks kõige optimaalsem olema. Varssavist maksab läbi saada hilisõhtul. Võimalusel stardi esimesel päeval väga vara (näiteks 6 paiku) ja sõida niipalju kui jaksad (hea oleks, kui sul on selleks õhtuks ööbimiskoht olemas, sest kõik kohad ei ole väga pikalt lahti). Lätist-Leedust kima kiiresti läbi tehes vaid minimaalset vajalikud puhkused. Siis peaksid esimese päeva õhtuks Varssavisse ja sellest läbi jõudma. Varssavist lõuna poole plaani kõige suuremaid teid isegi siis, kui distants tuleb mõnisada km pikem, sest väikestel teedel saad kesmiseks kiiruseks max 60 km/h, ilmselt isegi veel vähem (palju asulaid ja vahest ka piiratud möödasõiduvõimalused).

Diisel oli kõige odavam Poolas. Tsehhis on selle regiooni kalleim kütus. Slovakkia on ka päris OK. Arvesta et Tsehhis vajad kiirteede kleepsu (nn Vignette), meil kontrolliti juba piiril ja õnneks oli meil Slovakkia viimasest bensukast ostetud.

Karlovy Varyt on mõtet külastada küll - meie käisime päevaga ära ja ega seal midagi rohkem teha ka ei ole.

Kes teab kuidas Prahas ja Poolas on üleujutustega? Kus kohas oleks Poolas mõtekas ööbida?

Poolas soovitan otsida tee ääres majakesi pealkirjaga "ZAJEZD"- Hommikusöök on kohati hinna sees . Hind ka 50-60 zlotti inimese kohta. Võib proovida ka teeäärseid Motelle. Vüimalik saada 160 zlotti 2 ne tuba. Poolas ööbisega h2tta ei j22.

Üleujutustest ei tea midagi. Ise sain napilt eelmisel laupäeval veel l2bi.

Loodan, et sul ikka gps on. Pane marsruut selle järgi maha, vaata, mis kohad teele jäävad ja uuri nende kohta mujalt teavet. Peaks võrdlemisi lihtne olema. Warssawi püüa läbida öö ajal, kui just ei soovi seal ringi vaadata.

Kõige asjalikum on sõita Varssavis mööda nn. linnasisest ringteed, E67 ehk mööda südalinna tasub sõita tõesti hilisõhtul. Edasi on optimaalseim tee läbi Czestochowa(mis tasub külastamist, sest on Poola religioosne keskus ja seal asub maailmakuulus musta madonna ikoon)-Opole-Klodzko, sest minnes teist teed pidi, läbi Wroclawi, pead arvestama, et tee viib külast külla ja min. tunni kaotad ka Wroclawis. Üleujutusi seal regioonis praegu ei ole, need jäävad Poola-Tsehhi-Saksa piiri lähedusse ehk täitsa põhja Tsehhi, Krkonose rahvusparki, mägedesse. Karlovy Vary on väärt külastamist kindlasti - Prahast sinna sõites jääb teele Krusovice õlletehas, mida saab külastada, Karlovy Vary lähistel on veel portselani tootmine ja linnas Moser klaasitehas! Veel on seal super vaatetorn, kus ilusa ilmaga vaade kuni 60km kaugusele, termaalvee basseinid jne. Ilusat reisi!

Tervist , ega keegi ei juhtu nädala jooksul autoga Eesti poole liikuma ? Kui on siin keegi , kellel plaan , siis võiks ühendust võtta .

Praha ja üldse Tšehhi reis oli imeline.

Mis eespool kirjas - ei hakka ümber lükkama. Aga...pöörake tähelepanu sellise piirkonnale nagu Česky raj. Tšehhi paradiis on tõeline paradiis nagu Tšehhi põrgu juttude kohaselt tõeline põrgu.

Ostap Bender-bei, räägi pikemalt oma reisist. Reisisid autoga? Kui kaua?Mida soovitad?

No hää meelega, Jaanika. Praha hotellide arv on vist kõik Praha vanalinna majade arv jagatud kahega. Ehk üle maja on hotell. Need on ajaloost läbi imbunud. Kaasaegsete, kuid ajastutruude materjalidega restaureeritud. Sees kõik mugavused ja üldse mitte kallid. Võtsime mitu kuud varem booking.comi kaudu ja vaevu tuli kogu see mugavus 1000EEK/öö ekvivalendis. Kohe Hradčany jalamil, 200m presidendilossist. Hingad ühe sõõrmega Habsburge ja barokki, teisega seda turistide voogu üle ilma. Mis veel paistis silma - tuba hotelli ülemisel korrusel, küll pooliku linna vaatega jättis mulje, et keegi peale meie seal ei elutse. Nii hea heliisolatsioon. Nimi oli U Krale Karla.

Autoga oli kõigiti tore reisida. TomTom lahti ja ei mingeid drastlisi probleeme ei Praha ega Wroclawi tipptunnil, hoolimata teetöödest keset linna. Sama Varssavis (pühapäeva päeval).

Česky raj on see kant, kus mürgeldas röövel Rumcajs. Liigutud sai Liberecist Poola piiri poole mööda mägiseid külavahe teid. Õigemini mäevahe teid. Sinna tuleb tagasi minna - süstaga sõitma, hvorelli püüdma, mägedes ronima, ratast sõitma. Selles paigas valdab kummaline vabaduse ja harduse tunne. Soov olla maailma vastu hea ja viisakas.

Soovitan vaadata Marianske Lazne musitseerivaid fontääne. Ja Krušovice õlletehase väravast mitte midagi osta, kuna suvalises külapoes võib kampaania tõttu see mark odavam olla. Lisaks on nad seal dekaadide pikkusele rahvusvahelisele suhtlemiskogemusele vaatamata nii süütult umbkeelsed. Nagu tšehhid üldse.

Autoga läbi Poola Prahasse

Mai lõpus Eestist autoga Tsehhi minek. Palun soovitusi kuidas läbida hetke seisuga Poola kõige kiiremini? Tänud ette nõuandjatele!