Autorendi tagatis

Olen oma viimased pikemad reisid sooritanud rendiautodega - ikka nii, et lennukiga sihtmaale kohale ja seal rendiautoga edasi. Ja kõigil puhkudel on olnud üks aga - rendi eest ette tasutud, aga mitte ei saa infot selle tagatissumma kohta, mis krediitkaardilt kohapeal broneeritakse. Leping ütleb, et summa (enamasti siis omavastustus) võib olla kuni 800 eurot, aga on reaalsuses alati erinev olnud - paarist kuni kümne tuhandeni. Sel suvel Prantsusmaale minek, auto rentisime Autoeurope'i kaudu, reaalseks rentijaks Europcar. Autoeurope ütleb, et tagatise summa võib olla kuni 800 eurot, kui palju reaalselt, nemad ei tea. Ja Europcari Prantuse kontorit telefonitsi kätte ei saa, Eesti omad ei oska Prantsusmaa kohta midagi öelda. Segadus seega. Eelarveliselt oleks hirmus hea, kui saaks selle summaga ette arvestada. Niisiis küsin - ehk on kellelgi olnud hiljaaegu Europcariga (aga miks ka mitte teiste renidfirmadega - vaatasin, et see küsimus kerkib aeg-ajalt Tripis ikka üles) kogemusi - kui palju teilt tagatiseks broneeriti?

Ei ole viimase aja kogemusi- aastal 2007 Malpensas- tagatis 0-.kr, broneeritud Avise kaudu.

ADA Car, tagatis 1000 eur, asukoht Reunion, märts 2009.

Mul ka viimane nö kohapeal tellitud auto kogemus Reunion'l. Rentifirmaks Sixt. Ei tahetud ühtki senti tagatiseks. Tellisin auto hotelli kaudu, maksin igatsugu 0-omavastutusega kindlustused jne. Ju peeti usaldusväärseks kliendiks.

Kui oled väga sage rentija, siis soovitan küsida mõnelt rendifirmalt alalise kliendi staatust. Ma kasutan ntx Avise Preferred kaarti. Rendin Avise'lt autot mingi 5-6 korda aastas. Pole vaja mingit krediitkaarti, ei mingit tagatissummat - olgu see või ntx Mercedes SLK. Autot tagastades ei hakata üldiselt mingeid kriipse-kraapse uurima - küsitakse vaid, kas nautisite reisi ja kogu ooper. Arve tuleb mugavalt kuu lõpus e-mailile.

Mind vaevas ka enne reisi see küsimus. Saatsin isegi päringuid nii Eesti esindusse, kui ka Itaalia omasse. Eesti esindus saatis ümmarguse vastuse, et a la võib-olla kuni 10 000 krooni. Kui Itaalia poolelt paari päevaga vastust ei tulnud saatsin uue päringu ja sain kaks erinevat vastust, üks teatas,et võetakse 300 euri ja teine, et kuni 800.

Kohapeal broneeriti 500 eurot.See oli siis mai kuus ja Malpensas. Igaksjuhuks arvestasin broneeringuga, kuni 1000 euri, et ei tekiks kohapeal tagatise puudust.

2008 märts vajasin autot Berliinis. Kaubale sain Europcari Eesti esindusega. Maksin ette ära ja eraldi tagatist mult ei nõutud. Autot kasutasin küll ainult ühe päeva sõiduks riigi keskossa aga kõik sujus ilusti.

Sai käidud nov 2008 Itaalias,auto bronnisime siit ära(firmaks siis europcar), algul tahtsid lennujaamas saada meie käest 600 euri tagatisraha, aga pika vaidlemise peale, et me pole nii suure summaga arvestanud, maksime 300 euri tagatist + võeti teise inimese krediitkaardi andmed, lennujaamaks oli Bergamo. Samas käis sõbrants eelmine suvi ka Itaalias ja Avis nõudis tagatiseks kindlalt 800 euri; niisiis mine võta kinni. . . . Trip.ee lisas postitusele suured algustähed!

Aasta 2008 Dublinis esitasime krediitkaardi, mis nagu fikseeriti, keegi lisatagatist ei sovinud. Aa, asi veel nii oli, et me Eestist juba bronnisime omale auto ja kuna teadsime täpselt mitu päeva meil autot vaja oli, siis maksime ka rendi juba Eestist ära. Hertz oli vist see firma, mis teenindas ka öösel(kuna saabusime keskööl) ja vot selle eest küsiti küll juba lisatasu. . . . !

Annad reisikorraldajale kohapeal teada oma nime, toa numbri, telefoni numbri, auto margi, rentimise aja ja sulle tuuakse auto õigel ajal võimalikult hotelli ukse ette. Tehakse lihtne leping, ei mingeid tagatisi ega konto numbreid. Maksad soovitud summa sulas, paned allkirjad ja sõidad. Juhtub auto lagunema (mul ütles käigukast üles), helistad rentijale, selgitad talle oma asukoha ja ta toob sulle kasvõi isikliku auto asemele.