Autorent Californias

Tere! Plaan teha märtsis reis USA-sse ja külastada California, Arizona, Nevada ning Utah osariike. Auto rendiks San Franciscost ja tagastaks selle 3 nädalat hiljem Los Angeleses. Netist asja uurides leiab väga erinevaid pakkumisi ja suht keeruline on neist parim valida. Oskab keegi äkki kogemusi jagada ming miskit soovitada. Samuti on teretulnud kõiksugune muu info autoga reisimise kohta neis neljas osariigis. Ette tänades, sorro

Palju läbisõitu planeerite? Sel sügisel võtsime SanFra-s 10-päevaks auto ning sõitsime (käisime siiski ära ka Yosemhite's 2päeva) rannikut pidi alla San Diegoni ning tagasi üles LA-sse. Palm Springsi kandis sai ka üks päev ringi vaadatud. Paras tormamine oli siiski (läbisõit 1700miili), üle Sierra Nevada jm mägede saamine võtab ka arvatust rohkem aega. Arvan, et see 3 nädalat on liiga lühike aeg nii suure plaani jaoks. Võtke vähem plaani ja vaadake rohkem kohapeal ringi, Californias näiteks. Loodusparke soovitan kohe kindlasti.

Tere ja tänud info eest. Ega polegi plaani hullult ringi kihutada. Plaanisime esialgu SF-st Yosemite sõita ja edasi Las Vegase kaudu ka ehk Grand Canyoni ääres ära käia ning siis tagasi rannikule LA ja selle ümbrusesse. Linnades kavatseme vähem viibida ja põhilise aja just loodusparkidele jms peale kulutada. Ühesõnaga hakata otsast minema ja vaadata kaugele rahulikus tempos jõuab. Need üle mägede teed peaks märtsis vist üldse veel kinni olema? Praegu olemas Hertz' pakkumine intermediate autole ca 1150.-USD kolm nädalat. Kas on lootust, et võiks midagi veel odavamat leida? Kas Yosemite majutuse osas on soovitusi jagada? Hinnatase võiks olla selline u.100.-USD öö.

...kolm aastat tagasi sai käidud samuti märts/aprill.6 osariigis ilm eriti vaheldusrikas.Olime samas piirkonnas 3 nädalat,läbisime 9000 kilomeetrit .Erinevad looduspargid ,põhiliselt telkisime .Erilisi probleeme sellest ei tekkinud ,kuid naljakaid juhtumeid oli piisavalt.

www.budget.ee ma arvan, et sealt saab odavamalt.

Kui kindel plaan rentida, siis ainult www.enterprise.com

Ise käisin 2007 august-september Denver, Colorado > Monument Valley, Utah > Phoenix, Arizona > San Diego, CA > Los Angeles > San Francisco > Las Vegas, NV > Grand Canyon, AZ > Phoenix, AZ > San Antonio, Texas > Houdson > New Orleans, Lousiana > Pensacola, Florda > Miami > Key West. Aega kulus umbes 2 nädalat ja kokku 12000 km. Auto ostsin ja müüsin kasumiga maha. Kindlustusraha ka arvestade, said kulud tasa. Va bensiin, mida sai ostetud umbes 1000 L ;)

LA > SF soovitan võtta Highway 1. Tavainimene sõidab Interstate 4, natuke parema vaatega on Highway 101 ja kõige ekstreemsem HWY 1. Kitsas tee, aga vähe autosid ja ilusad vaated.

Aastal 2005 rentisin www.thrifty.com auto Chrysler Sebring. Tahtsin alul Dodge Stratus`t, aga toodi letti Chrysler PT Cruiser. Kuna seda ma aga ei soovinud siis saingi Sebringu. Tegin eelnevalt neti kaudu broneeringu. Raha maksad alles kohal olles. Kindlasti pead võtma ka liability - see on vajalik siis kui Sa kellegi ameeriklase vigaseks sõidad jne...Maksis see kõik 1000 USD 25 päeva eest. Seal sees oli ka kohalik tax ehk käibemaks. Kokku jagunes see nii, et ca 45 % oli auto rent ja 55 % liability e. kindlustus. Soovitav on ka märkida kohe rentimisel mitme autojuhi andmed. Auto võtsin San Franciscost ja sinna ka tagastasin. See kompanii oli tol hetkel soodsaim. Veel jälgi, et oleks unlimited milage-siis sõida palju tahad. Meie läbisime 16 päevaga ca 6000 km. Käisin Yosemite rahvuspark > Ghost town Bodie ( kunagine kullakaevurite linn Californias ) seal mööda HWY 395 lõunasse Mono Lake > Death Valley (NP-rahvuspark)> Las Vegas > Zion NP > Bryce NP > Capitol Reef NP> Canyonlands NP > Dead Horse State Park

Arches NP > Monument Valley > Grand Canyon > Las Vegas > San Simeon sealt HWY 1 mööda Carmel > San Francisco. Üldiselt oli küllaltki kõva tempo peal ,aga sai ikka matkatud korduvalt nendes kanjonites. Grand Canyonis ja Yosemites pole nädalavahetusel erilist motelli saamise võimalust. Olin küll juunis, aga see pole ka veel puhkuste tipp. Meil oli eeskujuks Motel 6, mis maksis ca 60 USD öö. Vaatasime ka teisi motelle, need olid vahel palju kallimad ja sams ka oli soodsamaidki. Motel 6 on korralik tase. Muidu leiab Ameerikast motelle kõikjalt. Rahvusparkides on nad kallimad. Broneerida pole mõtet, sest sa ei tea, kuhu kunagi välja jõuad. Alati võib tekkida soov olla kusagil kauem ja siis võetakse sul krediitkaardilt raha maha, kui õigeaegselt ei teata oma bronni loobumisest. Vahel leiad ka selliseid ööbimiskohti, mida internetis polegi. Kui on huvi võta kontakti annan täpse teekonna kirjelduse. Pildid www.jaaknilson.ee

Vaatasin, et AutoEurope.com vahendab nüüd ka USA rente ja mulle vajalik variant (algus Salt Lake, lõpp SF) oli küll konkurentsitult odavaim võrreldes otse rendifirmade pakkumistega.

Teine hea autorendi vahendaja on CarJet.com, olen Euroopas mõlemat proovinud ja toimis ideaalselt. Kõige olulisem on see, et saad täpselt aru, mis sul hinnas sisaldub ja kui mingi jama on, on sul abiliin, millelt saab tegelikult abi ka!

Suured tänud kõigile vastajatele info ja selgituse eest. Hetkel tundub, et soodsaim pakkuja on Budget. Küsin sealt veelt kindlustuste jms kohta üle ja siis otsustab vähemalt selle auto asja ära. Majutuse osas tundub tõesti mõistlikum juba kohal olles jooksvalt sobiv öömaja leida.

vaata kindlasti ka www.autoeurope.ie

praegu näiteks selline hind:

Chrysler Sebring 4 dr. with ac or similar Midsize, Automatic Rate: 460.68 EUR Inclusive
Pick-Up Details: San Francisco, United States 1 Mar 2008 @ 10:00 San Francisco Intl Airport Drop-Off Details: Los Angeles, United States 21 Mar 2008 @ 10:00 Los Angeles Airport

tegime eelmise aasta märtsis sarnase ringi. saabusime san franciscosse, olime seal 2 ööd ja vaatasime lähiümbrust ( san francisco lähedal asub maailma kõrgeimate puude park - redwood park ). edasi sõitsime yosemite parki( sattusime just sel ajal, kui mäed nn "õitsesid" ), sealt sequoia parki ( jämedad puud ) ning läbi surmaoru las vegasesse. super! iga poole tunniga vaheldus maastik. las vegasest edasi suurde kanjonisse, hopi indiaanlaste küladest läbi ja tagasi ranniku poole. hästi armas linnake oli sedona, soovitaks sealt läbi põigata - asub punaste kaljude vahel. meil ei vedanud küll päikesepaistega, mis oleks kaljud "põlema" pannud, aga ka udu sees oli see linn väga müstiline. jõudsime san diegosse, sealt los angelesi. auto rentisime alamost, jäime hinna ja kvaliteediga ülirahule! soovitan võtta dziibi moodi masina, parem välja vaadata ja turvalisem yosemites-sequoias mägiteedel sõita (osad teed lumised sel ajal ja osad üldse suletud, aga ületasime mäed ). ja alamol oli mingi kuldpakett, mis tähendas suuremaid kindlustusi ning kütusepaaki ei pidanud tagastades täitma ;)

thrifty, budget, dollar on vist koige odavamad ja neist uhegagi ei ole veel halba kogemust olnud.