Autorent Ryanairi kodulehelt, Milano Bergamo lennujaamast

Tere,

Oleme minemas oktoobri lõpus Toskaanasse ning sooviksime rentida Milano Bergamo lennujaamast autod. Ryanairi kodulehel on hea hinnaga Hertzi autorent. Palun andke teada, kas kellelgi on kogemusi Ryanairi lehelt auto broneerimisega? Niipalju, kui ma aru saan, tuleb auto eest kohe krediitkaardiga ära tasuda, mis on ok, aga kas kohapeal tuleb veel millegi eest lisaks maksta ja kas krediitkaardi number tuleb ikkagi tagatiseks jätta? Kas on veel midagi millega arvestama peab? Palun vastata neil, kellel on sellega kogemusi.

Vastuse eest ette tänades:)

1
2

Võtsin eelmisel aastal läbi RA Herzi autorendi Sardiinias. Ei mäleta küll et mingeid lisatasusid sellega oleks kaasnenud. Lennujaamas, kus auto kätte saime, käis juba Herzi reeglite järgi. Tavaline autorent, nii nagu ikka.

0
0

Võtsime käesoleva aasta mais Bergamost Toskaanasse sõiduks Hertzi autorendi läbi Ryanairi sooduspakkumise. Algusest peale oli selge, et Hertz läbi Ryanairi on soodsaim, samuti olime koheselt ära otsustanud, et teeme kindlasti ka superkasko. Mees tegi siis endale mingi Hertzi misiganes kasutajakonto, seda numbrit küsiti ja loodetavasti sellest oli ikka siis kasu ka, kuigi otseselt sellest nagu aru ei saanud… Aprilli alguses, st 1,5 kuud enne meie tegelikku rendiperioodi, olid veel soodsamad pakkumised, kuid me ootasime liiga kaua, samas, ikkagi oli Hertz lõpuks kõige soodsam. Broneerisime eelnevalt kodulehelt ära, kohapeal ruttu-ruttu Hertzi putkasse (asub lennujaamas sees, saabuvatest lendudest vasakule hoida). Ruttu sellepärast, et sinna tekib koheselt eestlastest jube järjekord :). Alguses olime neti teel bronninud Ford Focuse, kuna Fiesta oleks 5 inimesele ja pagasile üliväikeseks jäänud. Kui Bergamosse Hertzi büroosse jõudsime, pakkus onu vilunult meile upgrade ainult 5 EUR eest päevas – voila – Alfa Romeo Giulietta – tuttuus, suur, läikiv, uue auto lõhn, läbisõit 6000!!!! Muidugi võtsime, pärast ei jõudnud neid ära tänada, kuidas me oleks mägedes selle Focusega sõitnud… Tõesti, see oli meie parim kiirotsus, kuigi vaatasime mehega mõlemad üksteisele otsa ja hirm oli sees, et nüüd saamegi juba oma esimese tünga :) Õnneks nii ei läinud. Auto rent 7 päeva – 458.23 EUR, seal sees on ka superkasko. 7 päeva jooksul võtsime kahel korral paagi täis – bensule läks siis140 EUR, maha sõitsime 1650 km. Maksma pead lennujaamas krediitkaardiga + esialgu bronnitakse su arvel ära ka see raha, mis läheks maha juhul, kui sa ei vii autot täispaagiga tagasi. Kui me poleks autot täis paagiga tagastanud, siis iga liitri eest, mis nad ise tangivad, oleks pidanud maksma 2.79 EUR + teenustasu 18 EUR. Juhul, kui tagasi viies on kõik OK - meil oli - siis lisabronn tühistatakse praktiliselt vist ööpäeva jooksul. Mingeid trikke ei olnud, aus ja korrektne asjaajamine - Hertz on suur ja soliidne firma ka. Kui tahate mitut autojuhti, siis lisaautojuht maksab ka raha.

0
0

Vaatasime ise ka alguses Ryanairi alt Hertzi pakkumist. Lõpuks surfasime netis ringi ja mingi broneerimissüsteemi (kes seda enam mäletab, milline) kaudu saime Europcar'ist parema pakkumise võrreldes Hertziga. Broneerisime juuli lõpus praeguseks (septembri keskpaigaks). Autoks valisime Volkswagen Polo 1.2, diisel, kindlustus, 12päeva hinnaks tuli 411 euri (väga hea hind ja väga ökonoomne auto, homseks saab meil 2000km täi sellega). See summa võeti kohe ka krediitkaardilt maha. Bergamosse saabudes oli Europcaris ka väikene järjekord (4 inimest enne meid). Raha oli meil makstud, saime võtmed kätte. Homme anname ära ja loodame, et sellega kogu asi lõppebki. Seega soovitan vaadata ka broneerimissüsteemide kaudu. Panime googlis otsingusse car rent italy ja seal järjest valisime ja võrdlesime tulemusi. Lisaks veel see, et juuli alguses broneerides oleks saanud sama auto isegi 40 euri odavamalt, aga me lihtsalt jokutasime selle broneerimisega.

0
0

Peatselt minek Bergamosse ja auto on veel bronnimata. Ryanairi kaudu on üks variant, aga booking.. jne lehe kaudu on pakkumised törts soodsamad. Mida täpsemalt tähendab "damage excess refund"? Kas see lisandub kindlasti hinnale või ainult siis kui autol on uusi kriipse/mõlke? Ma ei aja tingimata taga kõige odavaimat pakkumist ent kui Eesti Hertzi kaudu on pakkumine 270.- ja Ryanair Hertzi kaudu 150.- ja booking vahendajate kaudu klass kõrgem auto 133 + 30 see damage summa, siis natuke mõtlemist on-selle vahe eest saaks üsna mitu km läbida või Itaalias mõne korraliku eine endale lubada. Kui kellelgi on kogemusi jagada, siis loeks hea meelega. Aitäh.

0
0
0
0

Ma olen päris kindel, et üheski lennujaamas , kuhu RA lendab ei ole nende poolt vahendatav autorent kõige odavam. Täiesti kindel selles. Itaalias ma võtaks läbi autoeurope.eu - nende vahendus on olnud väga ok. Paha natuke tuju rikkuda, aga kolm kommentaari tagasi inimeste üle on mul eriti kurb, kes nädalase rendi eest 450 euri maksid. MA saan aru, et 5 inimest ja Alfa Guglieta, aga hetkel saaks sama Giulietta või Ford C-Maxi või Peugeot 5008, mis on kõik mõnusad ruumikad aparaadid alla 250 euri täiskindlustusega. Arvata on, et hetkel sügiseks on hinnad 20-25 % soodsamaks läinud, ent ikkagi ülemaksmine on saatanast. Polo 12 päeva ja 411 euri on ka nii ja naa. Hetkel oleks Clio ntx 212 euri 12p ja täiskindlustus.

0
0

Lendasin 18.09.2011 Bergamosse. Eelnevalt olin Hertzis broneerinud auto. Õhtuse lennuga on alati see hirm, et kui lennuk hilineb, siis ei pruugi jõuda enne autorendi sulgemist kohale. Lennuk opidi maanduma 23.40 ning Herzi lett pidi suletama 00.30 Tallinnast väljudes viibis lennuk ca pool tundi ning olin juba arvestanud, et ei jõua. Kuid lõpuks jõudes 3 minutit enne sulgemisaega kohale läks tuju kohe paremaks kui sai ilusasti võtmed kätte. Seejärel lennujaama ees ootab buss, mis viib ca kilomeeter eemal asuvasse parklasse, kust siis rendikaid väljastatakse. Võtsime pisikese Fiat 500, mille kaheksa päeva rendihind tuli kokku 200€ Kaskot ei võtnud, kuid kui rohkem suurlinnades sõitmist ning palju parkimist, siis oleks vist mõistlik võtta kah:) Endal õnnetusi ei juhtunud, autot ära ei rihitud, ega uusi kriipse peale ei saanud.

0
0

Aitäh abi eest! Mida rohkem ringi surfata, seda keerulisemaks kisub. Sain niipalju targemaks, et Ryanairi kaudu Hertzi soodsam hind on vist saavutatud lennujaamast võtmise ja tagastamisega. Endal oleks soov auto Bergamo linnas ära anda eelmisel päeval kuna äralend on nii varane ja ööbimine on linnas. Vaatasin ka põgusalt autoeurope lehte, kus hinnad tundusid sarnased olevat nendele hindadele, mida pakutakse booking kaudu (traveljigsaw.com). Kuna väga tihti autorenti ei kasuta, siis sestap sai abi otsima hakatud. Päris täpset vastet sellele “damage excess refund” ikka ei leidnud ent isegi kui see kindlasti lisandub hinnale, siis on see soodsam kui Ryanair Hertzi diil.

0
0

Milles probleem? Lennujaama Hertzist jalutad pärast Bergamo linna keskusesse ca 20 minutit. Ega sa lennujaama sisse ei pea seda viima. Auto jätad ikka koos võtmete ja paberitega lennujaama hoonest ca kilomeeter linna poole. Ise talitasime täpselt samamoodi, kuna oli peale seitset homikul väljalend juba.

0
0

Sama siin. Tõin auto ära eelmine päev ja võtsin 24h bussipileti, millega sai järgmine hommik tagasi ka ja õhtul vanalinna sõita. Bergamo ise on väga mõnus linnake ja pool päeva seal kulub ilusti ära. See 24h pilet oli mingi 4-5 euri max

0
0

Damage excess refund on põhimõttelielt kasko. Kahel viimasel korral olen minagi võtnud nüüd ilma kaskota, aga arvestades autoeuropes hinnavahet, siis mitmekesi reisides on see nii väike lisakulutus ja muretum olla, et las tas minna. Kui lugeda üles, kust autoeurope puhul olen auto saanud lõpuks, siis kõik peale avise vist on olnud, viimati Budget, varem Thirty, Hertz, SicilybyCar ..tõenäoliselt veel mõni, mis meelde ei tule.

0
0

Damage excess refund pole mitte päris kasko (see peab vastavalt seadusele kõikidel rendiautodel olema)vaid hoopis kindlustusjuhtumi puhul omavastutuse hilisem tagastus. Tegin ka just Sitsiilias olles läbi Bookingu travelsigsaw autorendi koos sellesama excess refundiga, 8 päeva täpselt 200 euri, tutikas selle aasta Fiat Panda, vaid 11 000 sõitnud. Oli Sicily By Car. Enne otse vaadates oli sama pakkumine sõltuvalt naela kursist 206-209 euri, nii et mingi Koidula tuli vahelt, otse SbC-st veel tunduvalt kallim. Aga nii väga hea hind ja väga hea teenindus. Sama auto kohta oli ka odavamaid pakkumisi, aga siis oli märgitud 4-kohaliseks, ei tahnud sellega riskida, sest meid oligi viis, viimane küll vaid nelja aastane, aga ikka. Rentides bronniti krediitkaardilt 250 euri, aga 249,99 sai sellest tagasi, sest ühtegi uut kriimu peale ei tulnud ja kütusenäidik oli ka ilusti põhjas.Sõitsime 1250 kilomeetrit, sellest vähemalt poole mägedes ja kütuse peale kulus 130 eurot. Isegi kogu pagas (6 kotti, kokku 65 kg) mahtus taha ära, aga väga-väga täpselt ja hoolega sättides, salongis oli kõigil piisavalt ruumi.Ja kiirteel võttis ikka lubatud 130 sisse küll (GPS järgi 120), aga siis hakkas piiksuma, Poola keeles (irw) et liiga kiiresti sõidame, või liiga palju pöördeid, no ei saanud päris aru... Vaid lapseistmega oli see jama, et kui siiani on see igal pool olnud tasuta, siis nüüd taheti selle eest 45 eurot lisaks (veerand rendi hinnast juurde), loobusime, ja ostsime lennujaama kõrvalt Auchanist 15 euro eest tutika.

0
0

Tere, ma ka esimest korda, selliselt Itaaliasse, Bergamosse, et RA-ga sinna ja kohapeal rendime auto. Auto sai RA kaudu bronnitud Hertz autorent, 5 päeva ja ca. 120 eur´i. Mul selline küsimus, et ei suuda leida infot, et kui palju peab olema krediitkaardi peal vaba jääki, et nad saaksid tagatisraha kaardi peal ära bronnida? Kas keegi targem oskab pakkuda suurusjärku?

0
0

Sõidan jõulude ajal Sitsiiliasse. Rooma Ciampino lennujaamast plaan auto võtta, sõita saarele ja 1. jaanuaril Roomast Tln tagasi. Oskab keegi nõu anda kas peaks võtma null omavastutusega kindlustuse autole? Annan auto tagasi hetkel kui kontor kinni (panen võtme postkasti, vastu ei võta keegi, oletatavaid kiriime ka ei loe keegi) Foorumitest lugedes võib sellega kaasneda hilisemaid vaidlusi ja raha nõudmisi kriimude eest, mida võib küll vaidlustada kuid ei midagi enamat. Maksta tuleb nagunii... Oskab keegi nõu anda? Autorent 11 päevaks 300euro kandis, superkasko lisades aga 500...

0
0

Me valisime Advantage car rentali. See on samuti lehel. Kohapeal kui oled netis kõik tasunud tuleb lisaks maksta ka 500 euri deposiiti, meie suutsime kaubelda selle 300 euri peale. Nüüd kuu möödas ja ikkagi suutsid krediidilt 60 euri kurat teab mille eest maha võtta. Pangas tehing vaidlustatud ja kaardid kinni. Alati kasuta kaarti, mille saad pärast tagasitulekut sulgeda, kuna nad kipuvad võtma jumal teab mille ettekäändel hiljem raha maha.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased