Avenue France?

Kes on käinud nendega prantsusmaal?Kuidas oli? Tahan suvel ka minna,kuid kuidagi ei leia sobivat reisi...

Ja oli väga tore. Hotellid olid head. Poolas ööbisime ühes TIR-autode peatumiskoha juures olevas. Väga korralik. Järgmine öö oli enne Saksamaale jõudmist Shumava mägedes mägihotellis. Hotelliaknast avanev vaade võttis siitkandi inimese ikka mõneks ajaks istuma.. Pariisi lähedal oleva väikelinna hotell oli sellega võrreldes pisut lihtsakoelisem, kuid selle korvas hotellipidaja, kes oli väga lõbus ja sõbralik. Bussiga midagi ei juhtunud, ära ei eksinud, raadio+TV´+konditsioneer töötasid. Giidiks oli Tiiu( väga proffessionaalne, selle töö tõeline ekspert). Pariis ja Rouen- ei hakka kommenteerima. Ise peab nägema. Olime teist korda selle Pronksi tn. seltskonna poolt korraldatud reisil ja kogemused jälle väga positiivsed. Julgen soovitada. Buss on suur, rahvast palju ja kergelt võib juhtuda hulka ka mõni selline, kelle jaoks sõrmejälg hotellitoa seinal annab põhjust skandaaliks ja omab suuremat tähtsust kui see, mille pärast tavalised inimesed reisile lähevad. Sellistesse tuleb huumoriga suhtuda ja ega nad üldist meeleolu eriti mürgitada ei suuda.

Käisime koos mehega septembris ning mõlemad jäime rahule. Kuigi mees 196 cm pikk, kannatas bussisõidu kenasti ära. Seda ilmselt selle pärast, et umbes iga 3h tagant oli jalasirutuseks peatus, kus saime käia WC-s või mõnes bensiinijaamas näkse ostmas. Kord päevas oli ka pikem sooja söögi peatus, pluss nii minnes kui tulles umbes 1,5 tunnine ostupeatus Tsehhi suures kaubanduskeskuses.
Buss oli mugav, sees oli loomulikult WC, kuumaveeautomaat (ka kohv, suhkur, tee ja koor olid juures) ning oli ka võimalik vaadata videofilme- Siin me oleme, Jääaeg, paljud olid ka nö. tundmatud filmid. Giidiks oli ka meil Tiiu. Algselt tundus ta mõnele seltskonnast veidi tõredavõitu (konkreetse ütlemisega), kuid sellega harjus ruttu ning siis tundus ta juba väga tore. Teadmisi on tal tõesti palju. Ta ei räägi mitte ainult Prantsusmaa kohta vaid ka kõikidest muudest kohtadest kust läbi sõidetakse (Läti, Leedu, Poola, Tsehhi, Saksamaa). Laseb ka vastava maa muusikat. Hotellid olid väga mõnusad, õhtuti jõudsime hotellisesse alati sellisel ajal (ca 21.00), et soovi korral jäi aega ka veidi ümbruskonnas ringi vaadata ja kuskile istuma minna. Kolm päeva Prantsusmaal möödusid muidugi ruttu. Mõnes kohas oleks tahtnud kauem viibida, kuid arusaadavatel põhjustel polnud see võimalik. Viimasel päeval oli küll praktiliselt vaba aeg. Kes soovis läks Louvre´isse ning kes ei, see käis mujal. Kuna esimesel päeval sõideti bussiga kõikidest kuulsamatest kohtadest mööda ning näidati ära, siis oli enamusel juba kolmandaks päevaks teada, kuhu ta kõige enam minna soovib. Tagasitee käis juba tuntud teed pidi, peatusime samades hotellides, kus tulles. Ja tagasisõit möödus isegi rutem kui minek, kummaline küll.... Mõned nõuanded ka:

  • Kui lähete Eiffeli torni, siis pange kindlasti soojalt riidesse- jube, jube tuul oli, kuigi muidu oli ilm päris soe.
  • Kui lasete Kunstnike Väljakul endast (või endast koos kaaslasega) pildi maalida, siis leppige kindlasti ennem hinnas kokku (targem oleks lausa paberil hinda näidata). Meil oli sellega väike jama. Algul öeldi 18 EUR-i, kuid kui pilt valmis küsiti 80 euri. Eks ta vast hääldamise viga oli, sest inglise keeles ju need sõnad väga sarnased. Igaljuhul, lõpuks kauplesime pildi siis 40 EUR-i peale, sest ütlesin, et rohkem meil lihtsalt pole. Kunstnik oli vihane küll, aga ega tegelikult see pilt ka eriti meie moodi polnud, nii et süümekaid ma ei tundnud.

Kokkuvõttes oli väga mõnus reis. Soovitan kindlasti minna, kui vähegi bussireisi peale mõelnud olete.

Väga head reisikommentaarid on siin välja toodud, igaüks oma reisist. Sõidan ise samuti selle bürooga Prantsusmaale oktoobris 2008. Sünnipäevareis oleks väga kena kingitus...

Tere! Saabusin Prantsusmaalt tagasi läinud pühapäeval(12.10). Reis Prantsusmaale "Avenue France" bürooga oli kokkuvõttes väga tore. Ülevalpool teati giidi nimega Tiiu, siis meilgi oli Tiiu nimeline prouakene. Tõesti oli natuke karmima hoiakuga, kuid meie grupp harjus kiiresti. Nali käis meil ikka eest - taha ja vastupidigi. Pariis - tõeline metropoliit Euroopas. Vägev on ikka Eiffeli torn(meie päevil külma polnud). Kellel tugevad närvid see teab, et kõige ilusam vaade on ikka kolmas platvorm, kuhu sõidab kiirlift(teisel platvormil liftivahetus). Alumised korrused on igaüks omamoodi ilus. Linna näeb igal juhul. Kuntsiimuuseumi "Louvre" esine ja tagune ilusad. Silmailu pakkusid klaasist püramiidikesed ja kaunis suur pargilaadne jalutuspaik, kust mõned purskaevutiigikesed. Notre Dame juures asub Pariisi nullpunkt. Sõtsime ka meie bussiiga paljudest kuulsadest paikadest läbi, et siis kolmandal päeval, kui lõunapoolne aeg kuni õhtuni vaba oli sai minna sinna, mis talle varem silma jäi. Loire jõe oru kaunid lossid on ka omaette väikene silmavaade suurest linnast päevasele väljasõidule. Võibolla kauneim neist on "Chambort´i" loss, millel niipalju korstanaid, kui on aastas nädalaid. Üle 400 toa ja ligi 75 treppi. Kolmandal päeval käisime pisikesel väljasõidul "Versaille", kus nägime kuldsetes toonides lossi oma kuldse väravaga. Väga kaunis on ka lossii aed, kes eii soovi lossis sees käia(sügisel on lossi aed ilma rahata). Lõunaks olime tagagasi juba Tuttavas Pariisis, kus "Concordie" väljaku juures asusime läbi viima igaüks oma viimast vabaaega. Viimase päeva lõpunumbriks oli suurepärane laevakruiis "Seine" jõel. Tõeliselt vapustav oli selle päeva õhtul. Päike loojus suure linna taha. Sadamasse saabusime väga ilusal ajal, kui Eiffeli torni täitus säratuledega nagu suur küünal tordil, mis ootas puhumist ja soovi täideminekut. Selline oli minu reisikokkuvõtte oma reisist Prantsusmaal.

NB! Isikud kes tarvitavad oma ravimeid, kindlasti rohud kaasa! Minu grupis ol üks prouake, kes minestas bussis kõrge vererõhu pärast!

Hotellid: Poolas, Tsehhis ja Pratntsusmaal olid korralikud. Tsehhi hotell mägedes eriti mõnus ja lahe. Meie saabusime ja läksime sealt suure ja paksu uduga, kuid oli mõnus ja väga soe. Sama Prantsusmaal. De Gaulle lennujaama lähedal asus meie Prantsusmaa hotell. Poola hotellis pidime pettuma külmade tubadega, kuid hotell ise on väga ilus ja kaunis. Söögid-joogid olid toitvad ja maitsvad. Mina jäin kõigega rahule, mida oma reisil nägin ja kuulsin.