Azerbaijan-Iran-Qatari reis

Rahakulu ca 1600 eurot:

1.       Lend Tallinn-Baku (Turkish AL) – 200 eurot

2.       Lend Baku-Tehran (Buta AL) – 70 eurot

3.       Lend Shiraz-Tallinn (Qatar AL) – 520 eurot

4.       Azerbaijani viisa – 20 eurot

5.       Baku 2 ööd hostel – 25 eurot

6.       Iraani reis (hotellid, auto koos juhiga, Iraani reisifirma poolt tehtud viisa) – 550 eurot (firma tasu) + 75 eurot iraani viisa lennujaamas

7.       Doha bussireisid - 5 eurot

8.       Varsavis hostel 1 öö – 25 eurot

9.       Söögile 9 päeva jooksul kulus ca 100 eurot

16.03.2019

Lend Tallinnas Bakuusse 4 tunnise vahemaandumisega Istanbulis. Azerbaijani viisa sain 3 päeva jooksul siit: https://evisa.gov.az/en/ . Viisa maksab 20 USD. Bakuu Lennujaamas näitasin e-visa, pandi pitsat passi ja läksin bussi peale. Bussi sõidab päeval 30 minutiliste vahedega ja öösel tunnise vahega. Piletid bussis sõitmiseks on vaja enne bussi sisenemist osta pileti masinast. Lennujaama peaukse juures selline masin asus ning ostsin 1.5 manati eest pileti (ca 0.8 eurot) ning läksin bussiga linna. Sõita ca 40 minutit. Buss peatud kesklinnas rongijaama juures. Kuna hostelisse jõudsin kell 4 hommikul siis läksin magasin kella 10-ni. Pärast läksin vaatama linna.

Kus veel saab näha kesklinnas mehi malet mängimas tänaval?17.03.2019

 Kesklinn mulle väga meeldis. Väga ilus arhitektuur. Mõnikord mõtled, et kas oled Bakuus või Pariisis?

või hoopis Londonis?Azerbaijan on nii "rikkas", et saab lubada endale ehitada eskalaatorid maaalustesse ülekäigurajadesse:Väga meeldis Bakuu vana linn:

Siin kohas onu Ljonja libises ja kukkus ning talle pangi gips teemanditega (film "Briljantkäsi"):

18.01.2019

Sõistin ühistranspordiga ringi. Üks sõit maksab 0,30 manat (ca 0,15 eurot). Vaatepilt väljaspoolt kesklinna on masendav. Suured ummikud, majad halvas lagunevas seisukorras. Teed auklikud.

Leidsin ühe maaaluse ülekäiguraja mis on ilusam kui Ašhabadis olevad maaalused ülekäigurajad:

Naljakas Bakuu arhitektuur:Õhtul kell 23.30 lendasin Bakuust Tehrani.

19.04.2019

01:00 maandusin Tehrani lennujaamas ning läksin vormistama viisat.

P.S. iseseisvalt Iraani e-viisat mul ei õnnestunud saada. Taotlesin seda siit: http://evisa.mfa.ir/en/ . Paari tunni jooksul kui taotlesin viisat tuli tagasiside: „Viisa on tagasi lükatud. Taotlege viisa läbi turismifirma“. Leidsin sellise firma https://www.irantravelingcenter.com. Arutlesime läbi programmi ning nad esitasid mulle pakkumisena reisi eest 550 eurot. Hinna sees oli viisa tegemine firma poolt, autojuht koos autoga ja hotellid. Ma olin väga nõus. See summa ma maksin neile siis kui tulin Iraani. Enne ei maksnud midagi. Viisa saamiseks nad saatsid ankeedi ja 10 päeva pärast sain nende poolt dokumendi, et võin saada Iraani viisa Tehrani lennujaamas saabumisel. Selle dokumendi tuleb välja trükkida ja esitada Tehrani lennujaamas. Viisa eest maksin samuti lennujaamas 75 eurot + vist 3 eurot oli nii öelda teenustasu. Viisa saamine võttis aega ca 40 minutit. Viisa passi ei kleebita, nii et Ameerikasse võib muredeta lennata. Seejärel läbisin passikontrolli ja firmast vastu tulnud isik viis mind hotelli.

Hommikul soovisin minna vaatama Ameerika saatkonna muuseumit. Minu hotell asus ca 1 km kaugusel muuseumist. 1979 aastal Iraanis toimunud revolutsiooni käigus rünnati Ameerika saatkonda ning sealolevad ametnikud võeti pantvangi. Selle kohta on filmitud väga huvitav film „Argo“ (2012) Ben Afflek-iga pearollis. Väga soovitan vaadata. Kuid kuna 23 märts oli viimane tööpäev enne aasta lõppu Iraanis, siis otsustasid muuseumi töötajad tööle mitte tulla ja hakata pidutsema. Muuseum oli kinni. Saatkonna välisaia peal on huvitavad pildid sellest kuidas Iraan armastab Ameerikat:

Tehrani tänavatel võib kohata mälestuskivid Iraani sõduritele kes hikkusid Iraani-Iraagi sõjas:Kuna muuseum oli kinni siis läksin vaatama koos autojuhit-giidiga Golestan Palace-i. Autojuht ütles, et parem on minna metrooga, kuna autoga on raske sõita ummikutte tõttu ning parkida samuti kuskile ei saa. Tehrani metroo on üle rahvastatud. Vagunitesse pääseda on väga keeruline. Naised ja mehed sõidavad eraldi vagunites. Golestan Palace mulle ei meeldinud. Väga igav koht, ei soovita aega kulutada. Paar ilusat pilt sellest kohast:

Ülerahvastatud Tehran:Seejärel sõistime metrooga tagasi hotelli ja sealt autoga startisime Isfahani linna. Iraani üldine pilt on igav, vaadata pole autoga sõites praktiliselt midagi:Isfahani jõudsime hilja õhtul ning ma läksin koheselt vaatama Naqsh-e-Jahan Square-i. Vot see koht mulle väga meeldis. Väga atmosfäärilijne:

Iraanide hotellides lae pael on noolega näidatud kuhu poole peab palvetama (Kaaba poole):20.03.2019

Terve päeva veetsin Isfahanis. Jalutasin linnas. Linn mulle meeldis. Hoitakse puhtana. Õhtuti on linn ülerahvastatud. Okastraat Iraani moodi (majaomanik eriti ei taha, et tema koju keegi sisse ronib):21.03.2019

Hommikul kell 09:00 startisime Shiraz-i linna. Vahepeal sõitsime vaatama Pasagrad linna. Pasagrad mulle üldse ei meeldinud. Vaadata pole mitte midagi. Ärge kulutage selle peale aega:

22.03.2019

Hommikul sõitsime vaatama Persepolis-t. See koht mulle väga meeldis. Soovitan minna vaatama:

23.03.2019

Hommikul kell 05:45 oli lend Shiraz-ist Doha-sse. Maandusin 06: 00. Passikontrolli läbisiin 20 minutiga. Viisa-väike kleeps pandi passi ja lasti linna (Katar on eesti passi omanikudele viisavaba) ning läksin lennujaama juures asuva busside ühistranspordi peatuse juurde. Bussid käivad väga tihti 20 minutiliste vahedega. Bussiga nr 777 käisin vaatamas Doha uut kesklinna. Üldiselt uus kesklinn mulle meeldis.

Bussiga 747 käisin vaatamas vanimat Doha pealinna (nii öelda vaesemat osa). Vaadata seal muidugi pole mitte midagi. Igav pilt:

Dohas asub väiksem vend Baghdadi monumendist "Hands of Victroy" (ei jõudnud bussist hea pildi teha):Bussiga 109 käisin vaatamas Doha linna lõuna osat. Buss sõidab kõrbes ning saab näha kuidas Qatar reaalselt välja näeb. Vaatepilt on siin masendav. Igalpool praegu käib mingisugune ehitus. Loodan, et võib-olla 5-10 aasta pärast näeb Qatar nagu Ashabad. Katar tegelikult väga rikkas riik, kuid ei saa aru kuhu raha paigutatakse? taskusse?

Kell 16:00 lendasin Varsavisse. Seal ööbisin ühe öö ning 24.03.2019 lõunal lendasin Tallinasse.

Kokkuvõtvalt: soovitan külastada Bakuu vana ja kesklinna – mulle väga meeldis seal. Tehran – sõitke mööda, seal pole midagi huvitavat. Isfahanis väga soovitan külastada Naqsh-e-Jahan Square-i ja Shiraz-i lähedal Persepol-ist. Dohas peale „kallist“ kesklinna pole midagi vaadata. Qatar tundus mulle igava riigina, Qatar võib kasutada max lennuvahetuseks (ehk nagu mina 10 tunni jooksul vaatasin linna ja sõitsin minema).

Reisimise kaart: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1WDc1noKClIgcmrbyelg-1E4JiC3E18Ab&ll=37.95420025704733%2C37.61367637628473&z=4

Teherani osas täpsustan, et tegelikult võivad naised seal ka üldvagunis sõita, seega on neil valida üldvaguni ja naiste vaguni vahel, samas kui mehed saavad sõita vaid üldvagunis :-) Teheran on jah noor linn ning suursugust arhitektuuri ja ajalugu sealt ei leia, samas päeva sisustab ära, võib minna juveelimuuseumi või sõita mäkke vaateplatvormile. Ja Golestani palees võib üles otsida Eesti mehe Johann Köleri maali ;) Persepolises saab rentida 3D prillid, nendega ringi käies näeb, mis seal ennevanasti seisis. Isfahan on reeglina kõige meeldejäävam, omalt poolt soovitan sinna sattudes ka Armeenia kvartali külastamist ning sealsamas kõrval asuvat muusikainstrumentide muuseumi koos elava esitusega.  

3
0

Postitus on fotosid nii täis pandud, et minu arvutis on selle postituse avamisega probleemid. NB! Pigem panna ikka  rohkem kirjalikku infot, kui tekitada pildialbum postitusse!  

0
2

Fotode tegemine on tänapäeval lihtsam kui rääkimine. Kirjutamine on sellega võrreldes veel eriti raske. Aga mõttetute, abitute ja juhuslike fotode rohke üleslaadimine võiks olla blokeeritud.

3
0

Mulle küll pildid meeldisid, andsid hea illustratsiooni jutule juurde ja postitus ise hea ülevaate sellisest reisist - aitäh!

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased