Bali ilm jaanuar/veebruar

Tere Tripikad!

Loomulikult ei saa keegi anda ilmagarantiid kuid kes on sel ajal Balil käinud, kuidas on teie kogemused vihma ja päikesega? Olin juba pileteid ostmas kui avastasin, et jaan/veeb vihmaseid päevasid on kuust ikka oma 20 või enam. Olen päris palju lugenud erinevatest foorumitest kogemusi Bali ilma kohta vihmahooajal. Kuna viimastel aastatel on kliima palju muutunud, räägitakse, et vihma võib tavapärasest vähem olla. Kuna puhkusel olles, eriti talvel, ootan väga päikest, olen vaikselt hakanud vaatama Dominikaani Vabariigi poole. Ilma mõttes ilmselt kindlam valik kariibid, kuid südames kripeldab Bali. Muul ajal kahjuks pole võimalik reisile minna. Kõik kogemused igati teretulnud!

Käisin 1,5a tagasi veb.lõpp,märtsi algus, üleval põhja Balil sadas 1x päevas..aga see oli lemmik osa päevast,näha kuidas suured pilved mägede kohalt tulevad, VÕIMAS! Sadas 1h :) Oligi paras aeg tehe väike tukastus ja tunni möödudes päikese kätte tagasi. All lõunas,kuhu 99% jäävad oli kuiv ja ei sadanud.

Olen mitu korda Balil käinud ja eelmine aasta olin Balil 24.dets-24.jaanuar (oli vist) ja Google weather näitas, et iga päev on äikesetorm ja vihm..olin juba vaikselt pettunud, et äkki päikest ei näegi, aga tegelikkus oli hoopis teine, selle kuu aja jooksul ei tulnud MITTE kordagi vihma. Oli mõnus soe ilm, muidugi Eesti suvekuudel on seal veel mõnusam.

Sama siin, käisime jaanuaris 3 näd., kohalikud ka pärisid, miks madalhooajal tulime. Ise olin õnnelik, et just siis. Iga päev ju 30+ ja kui ka tuli paaril korral korraks vihmasabin, siis oli see ainult tore. Üldjuhul sadas öösiti. Vihm oli ikka korralik ja hommikul siras taevas jälle päike ja õhk oli mõnusalt troopiline soe ja niiske. Suutsin ilma kreemita oma jalalabad nii ära kõrvetada, et vajasin lausa arstiabi. Meil ka ilmateade näitas ainult vihma ja pilvi. Tegelikkuses oli ikka päike ja kui siis natuke pilvi ja soe on seal ju kogu aeg. Õhtuti oli rannas või restoranis väga mõnus istuda ja vaadata ookeni ääres pimeduses kauguses äikesest välgutavat taevast

Mitte just päris teemasse, aga lugedes viimast kommentaari, tuli meelde, kui ise Kariibidel oleme: päeval fun and sun ja õhtul või öösel siis tuli vihma paar tundi. Pea iga päev niimoodi. Päris värske õhk oli hommikuks, meile meeldis.

Sademete hulk sõltub väga palju piirkonnast. Rannikul ja eriti just all lõunas on vihma vähem, seevastu sisemaal (Ubud) ja üleval põhjas sajab rohkem.

Olen Ubudis pikemalt elanud ja eelmine aasta veebruar - mai sadas pea iga päev (1-2 tundi, harva rohkem), mis oli ka kohalike jaoks üllatav, mai keskpaigast läks ilusaks. Aasta varem olin seal al. novembrist ja üsna sama kogemus.

Suur suur aitäh vastuste eest! Need kogemused olid kinnitused mida ma vajasin, et mitte ilma pärast üle muretseda :) Mõned sõbrad rääkisid hirmujutte kuidas neil kaks nädalat ainult sadas ning päikest ei näinud üldse. Usun, et küll me saame selle 3 nädala jooksul nii päikest kui vihma! KLMi Jakarta pakkumine on lihtsalt liiga hea, et see kasutamata jätta!

Läheme nüüd viiendat aastat järjest veebruari löpp, märtsi algus ja siiani pole pidanud pettuma, oleme kogu saare ja ka lähedalolevad saared läbi söitnud. Vihma mönikord öösiti. Parim aeg minna, turistihooaeg pole veel pihta hakanud, hinnad on odavamad ja rahvast vähem.

Selle aasta jaanuaris käisin Kuta - Ubud ja Gili saared ja kahe nädala jooksul ainult paar päeva ei sadanud. Mõnel päeval sadas terve päev. Ma ise ütleks kui kindlasti päikest otsid, siis ei ole see õige aeg sinna minemiseks.

Piletid said ostetud jaanuari lõpp kuni veebruari keskpaik, eks ma veidike pabistan aga loodan, et läheb õnneks ning liialt palju ei saja. Oleme üle kolme nädala kohapeal, usun, et näeme ikka päikest ka :)

Saan aru, et jaanuar/veebruar Bali'l üsna vihmaperiood, aga mida see siis täpsemalt tähendab.... kallab järjest mitu päeva või et on pisikesed vihmasutsakad (1-2 h) ja siis jälle ilus päike väljas?

2016 veebruaris olime kolm nädalat Ubud-Gili Trawangan-Sanur. Lugesime ka, et on vihmaperiood, aga samas oli see meil ainuke sobilik aeg. Pettuma ei pidanud. Vihma nägime teisel hommikul Ubudis - kerge vihm umbes tund-paar. Ja siis ühel õhtul Sanuris nägime ka korraliku paduvihma ära, olime selleks õhtuks planeerinud päikeseloojangu õhtusöögiga väljasõidu :) Kallas korralikku paduvihma ka nii umbes paar tundi. Sellist päevade kaupa pidevat vihma ei kohanud. Küll läks taevas mõnel korral ka pilve (mis sealses kliimas on isegi kergendus).

Olles nüüd reisilt tagasi, siis ma sellistele päikeseotsijatele nagu mina ei soovitaks vihmaperioodil minna. Kindlasti on ka häid aastaid nagu paljud siingi kirjutavad, et sadas vaid öösel ning päeval siras päike. Meil nii hästi ei läinud. Olime kohapeal üle kolme nädala, sellist päeva kus ei sajaks ei olnud ühtegi, päikest nägime kokku vaid 9-l päeval ning enamusel, ehk siis kuuel päeval 1-2h hommikul. Canggus olles sadas lihtsalt 5 päeva järjest, muidugi oli päeva kestel hetki kus sadas vähem või ei sadanud üldse, kuid päikest ei näinud seal olles isegi mitte ühte minutit :P See oli ka kõige ebameeldivam osa reisist, lõpuks viskas vihm nii üle, öösel sadas, hommikul kui ärkasid sadas, kusagile minnes kui parajasti ei sadanud, hakkas sadama :D Samuti reisi lõpus 6 päeva oli nö päikesevaba aeg. Veidi kurb on ka see, et me mitte ühtegi korda kogu seal oldud aja jooksul ei näinud päikeseloojangut, sest kõik õhtud olid pilves või sadas. Räägitakse, et Bali päikeseloojangud pidid imelised olema! Võib-olla siis lihtsalt halb aasta. Kuid minu jaoks on Bali kindlasti päiksega mõnusam, seepärast veidi on kahju, et vihmahooajal seal käisime, sest mulle ikka esimene emotsioon kõige eredam. Kindlasti kunagi plaan Balile tagasi minna, siis loodetavasti juba paremate ilmadega. Kuid reis oli siiski imeline ning kui ilmaga oleks ka vedanud, siis oleks tegemist olnud tõesti täiusliku reisiga :)

Minu arust sõltub vihm hästi palju piirkonnast kus olete. Olin ise just Balil 10-20.02 ning saime iga päev päikest nautida. Peamiselt sadas öösel või 1-2h ennelõunal. Vihm meie tegevusi ei seganud ning jäime reisiga väga rahule. Peatusime Jimbarani ja Nusa Dua piirkonnas.

Vihmaperiood troopilises kliimas on alati suht riskantne aeg lühikese puhkuse nautimiseks. Piirkonnast sõltub palju ja loomulikult iga aasta on suht erinev. Näiteks viimased 9 päeva pole Ubudis vihma sadanud, päike kõrvetas aias kõik lilled ära :/. Õnneks tuli täna tunnikene vihma ja kõik jälle õnnelikud.