Bali ja vaktsineerimine

Ees on sõit Balile aprilli keskel kaheks nädalaks. Paluks saarel käinutel anda infot, millised süstid oleks hädavajalikud teha enne sõitu. Milliseid haigusi seal esineb? Keset dzunglit ei ole plaan ronida.

Kollapalavik (osadel juhtudel nõutav kollapalavikuvastase vaktsinatsiooni tunnistus), malaaria, A- ja B-hepatiit, kõhutüüfus, poliomüeliit, jaapani entsefaliit, marutaud.

0
0

Bali on turistikas, ma eraldi mingeid vaktsineerimisi ei teinud, kuna sattusin sinna täiesti juhuslikult. A- ja B-hepatiit on varasemast tehtud.

0
0

Bali peaks ju malaariavaba olema, samuti pole kuulnud, et keegi ennast kollapalaviku vastu oleks vaktsineerinud.

Ise pidin see talv minema (aga Aasias kohapeal mõtlesin ümber:) ja mingeid eraldi vaktsiine Bali jaoks ei teinud. Tehtud olid varasemast hepatiidid, tüüfus-difteeria-teetanus.

0
0

Siiski jääb Bali malaaria ohupiirkonda: http://www.traveldoctor.co.uk/malaria.htm

0
0

Saar pidada malaariavaba olema. Siiski võib olla on võimalik, et mõni nakkusekandja mujalt kohale lendab. Ennast miski ebameeldiv ei tabanud.

0
0

Malaaria kartuses käisime enne Balile minekut ka meie nakkuskeskuses reisimed.nõustamisel ja saime vastuseks, et Bali turismipiirkondades malaariaohtu ei ole. Saarel küll liigub malaariasääski, kuid need on ikka väga remote kohtades ja tavalist reisijat ei ohusta isegi siis, kui natuke džunglis käia. Rohtu ei soovitatud võtta, sest nakkusoht on minimaalne ja ravimite kõrvalmõjud hoopis suurem risk. Ravimeid ei tarbinud. Käisime džunglis ja sõitsime saare risti-põiki läbi ning malaariamoskiitosid ei kohanud. Vaktsineerimised soovitatakse samad, mis eelpoolkõnelejadki mainisid - A- ja B-hepatiit, kühutüüfus, difteeria-teetanus.

0
0

Vaktsineerimissoovitused siin: http://www.vaktsiin.ee/reisijale

0
0

Arvestada tasub ka sellega, kas on vihmahooaeg või mitte - vihmahooajal on malaariat kandvate sääskede oht märksa suurem kui kuival ajal.

0
0

Ise käisime hiljuti ja nagu üks eelkõnelejatest ka kirjutas, siis Merimetsas paari-kolme nädalase reisi puhul malaariavastast profülaktikat vajalikuks ei peetud. Sääski ei näinud üldse. Samas A ja B hepatiit on suhteliselt sellised, mis kuskil kahjuks ei tule.

0
0

Hberti vastus oli vist natuke irooniaga mõeldud ja külvas veidi segadust. Malaariat ei peeta Balil tõesti ohuks, küll on aga seal hetkel korralik denguepalaviku puhang. Lisaks möllab marutaud.

Kollapalavikku aasias minu teada ei ole ja vaktsineerimistõend on vajalik vaid siis, kui oled vahetult saabunud Aafrikast või Lõuna-Ameerikast.

0
0

Tulime äsja Balilt ja dengupalaviku põdesime läbi. Muid vaksineerimisi peale A ja B hepatiidi ei ole teinud. Soovitan kohe kui tekkib kõrge palavik pöörduda arsti poole. Palavik kestab 5-6 päeva ja peale palaviku alandaja, vee ja on veel mingi spordijoogi sarnane jook ilma kofeiinita( müüakse igal pool kauplustes). Muud ravimit sellele ei ole ja ega ka vaktsiini vist.

0
0

Mina mingeid lisa vaktsiine ei teinud (hepatiidid olid varasemast tehtud). Malaariaohtu ei ole kui sa just dzunglis ei plaani pikemalt viibida ja ööbida. Sääsed sõid mind küll päris kõvasti aga mitte midagi hullemat ei juhtunud. Ilus ja mitmekesine saar, nii et soovin head reisi.

0
0

Kinnitan sama. Sääsed küll puresid korralikult (osaliselt ka oma viga- ei viitsinud alati sääsetõrjekreemi määrida), kuid ei mingit denguepalavikku, rääkimata malaariast.

Sääsed seal sellised pisikesed, kelle hammustust ei tunnegi.

Õnneks hotellides/villades enamjaolt sääsetõrjevahendid olemas (viirukid, kreemid jne).

0
0

Kui palju varem (enne reisi) vaktsiinid teha tuleks?

0
0

Siit võib leida infot: Bali saared

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased