Bali, Nusa Lembongan

Tervitus, reisirahvas!Kas kellelgi on kogemust Nusa Lembongan ja Nusa Ceningan saartel viibimisega? Lähen esimest korda Balile (jaanuaris) ja plaan osa ajast ( 5 ööd) viibida Nusa Lembongan või Nusa Ceningan saarel, eelnevalt 6 ööd Sanur-is. Nüüd olen hakanud natuke kahtlema, kas seal saartel on nii pikalt midagi teha? Pidu ei otsi, rõhk on ilusate kohta avastamisel ja lõõgastusel. Rollerit või mootorratast saab seal ikka rentida? Palju sealne elu erineb Sanur-ga? Kui juba küsimiseks läks, siis kuidas on sealne liiklus, liigelda rolleriga? Paljud kirjutavad, et on rentinud auto koos juhiga. Mul endal mõte vaatamisväärsuseid ja üldse Bali't rolleriga avastada. Näiteks Agung vulkaani juurde näitab maps Sanur-st 61km. Kas see on väga ulmeline mõte sellist vahemaad rolleri või mootorrattaga läbida? Lisaks mainin, et mootorratta käsitlemine ei ole võõras teema :)Parimat!

Lõõgastumiseks on need saared ideaalsed. Ise peatusime Lembonganil 3 ööd ja selle aja jooksul külastasime ka Ceningani saart. Saartel liigutaksegi kas motika, golfikäru või siis autoga, kus turistid istuvad tagapool kastis ja pea kohal on varikangas. Saarel mitmed restoranid, tehakse snorgeldamisetrippe jne. Sanur on elavam koht ilusa rannapromenaadi ja paljude veespordi võimalustega.

Aasta tagasi öö saarel vahelduseks Sanuri elule(säilitasime toa). Ehk mõned ööd kui motikaga tiirutada. Majutuse valisime läänepoolsel osal(veidi eemal rannikust),tundus rahuldav.Tegelikult saar väike ja vahemaad üldiselt ka aga ikka motikas. Teed sellised maatüüpi ja kitsamad.Turismigrupid tiirlesid eelpoolmainitud autodega. Agungi kandi avastamiseks elasime Ubudis mõned päevad,oli seda väärt. Seal majutustel omad tuttavad autod juhiga või tänaval tülikuse piirini, samas motikasõidule vahelduseks võiks küll. Vahemaad lühikesed aga kulged aeglaselt.

Samuti viis ööd Lembonganil olnud, ei hakanud igav ja meeldis rohkem kui Bali. Mõned päevad liikusime piki rannikut jalgsi, teistel sõitsime rolleriga. Tasub majutuda Kuradipisarate (Devil's Tears) kanti, et oleks mõnus loojanguid vaatamas käia.

Mina 6 ööd Sanuris ei ööbiks. Oleks Ubudis mõnes hotellis vaatega riisiterassidele ja naudiks seal loodust. Sealt on mugavam saartele ka minna.