trip-krainetrip-ukraine-dark
Bali puhkeküla, Kreetal

Kes on seal käinud, kuidas meeldis? Hotell Talea beach?

Vaata toptoursi lehelt... http://www.toptours.ee/est/rannapuhkus/TOPCLUB/TopClubHotellid Ise lähen nüüd sinna tööle mõneks ajaks:) ja räägitakse vaikne aga armas kohake:).

on seal liivane ja suht ok (puhtusega just ei hiilga nagu ongi keskmiselt kreetal), VÄGA hea koht lastega peredele, sest kujutab endast osaliselt väikest lahesoppi, kus ei lähe kiiresti sügavaks (kohalikud lastega pered sõidavad piirkonnast just sinna). Küla ei jätnud mingit muljet, sai korra läbi jalutatud lihtsalt.

Kas keegi teab muljetada, et kuidas seal eelnimetatud hotellis kah söögid on ? . . . Trip.ee lisas postitusele suurtähed!

Kohutavad söögid, tulin täna sealt (18.10) Tohutult rasvased, ilma soolata pläga. Kui pakuti lamba ribi, siis see kõlbas hotelli ees pesitsevatele koertele, sest seal liha kondi peal ei olnud. Tasub võtta kas või midagigi kodust kaasa. Aga kõik oleneb ka sellest millega keegi harjunud on. Meie seltskonna(10 inimest) meelest oli kohutav. Tehti isegi nalju et vene sõjaväes sai paremini süüa.

Toidud maitsetud, kreeka salatist võib und náha, oliive pole. Iga páev sama toit. Makaronid vees, kartul áádika maitsega, salatid kuivad. LAPS SÓI 3 páeva ainult arbuusi. Õlu oli hea, sai ise kraanist, palju jaksad. Veini oli ka valget ja punast, kohalik brándi ka normaalne. Jáátist anti ainult lastele. Ilmad olid 3páeva tuulised ja pilvised, 3 ilusad suveilmad. Rannas olime 10-st hommikul, kell kolm tápselt páike kadund. Top Club oli vága tasemel, lastega mángiti ja lastediskod olid vahvad, iga õhtu pidu nagu pulm! VERNEK oli SUPER!
Tahaks jálle puhkama minna, sinna kus TOP CLUB!

Tulin sealt just tagasi (10. mai). Lugesin enne minekut siit neid kommentaare ja mõtlesin hirmuga mis mind seal ees ootab. Aga kõik oli tegelikult väga hästi, jäin selle kohaga väga rahule. Söögid olid väga maitsvad, iga päev erinev menüü. Koht ise oli väga ilus. Meil oli kõik hinnas (3 söögikorda ja kõik joogid). Söögiks olid erinevad lihad, kala, kotletid, riis, makaronid, spagetid, kartul, juurviljad, värske kurk, tomat, salatilehed, riivitud kapsas, porgand, kastmed, puuviljad jne. Söögid olid hästi valmistatud. Jooke sai võtta baarist alates hommikul 10.30-st kuni õhtul 24.00-ni nii palju kui tahad(konjak, ouzo, vein, õlu, mahlad, karastusjoogid). Turistidele mõeldud poed olid iga nurga peal kus müüdi peaaegu kõike.

Kas Talea Beach asub küla keskel? Üksikus kohas? Kuidas on ühendus ühiskondliku transpordiga saare teiste kohtadega? Plaan minna juuni esimesel nädalal Kreetale või Kemerisse, aga hotelli pole kummalgi maal veel välja valinud. Oleme kaks erku keskealist suhtlemisaldist tüdrukut.

Keskel on suht lai mõiste, antud hotelli asukohta võiks nimetada küll keskel, kuid kuna tegu on rannaääre kaljumajandusega, siis mina nimetaks seda äärealaks :P . Ise bussi ei ole vist kunagi kasutanud aga nn kiirteeääares sebisid need bussid küll väga tihti. Kiirtee teisele poole sai lõdvalt läbi tunneli. Kiirteeni oli vast ca 1 km. Ajad leiad http://www.cretetravel.com/Bus_schedules/index.htm , suuna teemad http://www.cretetravel.com/Maps.htm#Map of Crete . Paljud tripibussid sõidavad ka Bali külasse ja korjavad sealt turiste peale, seda peate muidugi enne reisi ostmist täpsustama. Hotelli vastas on kaks autorenti ka, nii et kui juhiluiba taskus, tasuks ka autorendile mõtelda. Sõita on mägedes suht kerge, kui kiirusega ei liialda. Linnades ja külades võib nn kitsaks minna aga ei midagi hirmsat. Ettevaatust ringristmikutega, osadel kehtib paremakäereegel(annateed märk ringile sõites puudub), neid on küll vähemuses, nii et hoidke silmad lahti. Endal kogemused Kemeriga puuduvad, kuid võrreldes Türgi(Alanya) valiks siiski Kreeta, kuidagi inimlikum.

Tulime neli päeva tagasi sealt. Talea Beach on lihtne hotell, aga imeilusa aiaga ja väga heas kohas. Bali külas on kõik olemas, mis vaja - tavernad, autorendid, supermarketid, väiksed suveniiripoed, ööklubi (Crazy Town), ilusad rannad, kanuude, vesijalgrataste jms. laenutused jne. Hotelli basseini äärest läheb väike trepp alla rannabaari ja sealt otse randa - nii et võid otse ujumisriietega hotellist randa minna. Paljudes teistes hotelides on rand kaugemal - pead läbi linna või üle kiirtee minema. Toit oli hea ja üsna vaheldusrikas. Meil oli kõik hinnas pakett ja see tähendas pidevat söömist. Söögikordade vahel pakuti võileibu ja kooki, lastele jäätist. Õlu ja vein olid head, mehed kiitsid ka kohalikku brändit. Rannabaarist sai kõik hinnas paketi puhul lisaks jooke poole hinnaga (kokteilid siis 3 euri). Ainus halb asi, et Bali kla asub Hania lennujaamast kaugel, nii et meie oölime viimased, kes bussi pealt maha said ja esimesed, kes peale korjati enne 2 h sõitu lennujaama. Samas saime ülevaate ka teistest hotellidest, kuhu osa reisijaid välja poetati ja võin kindlalt öelda, et Talea Beach tundus neist üks parimaid. Soovitan julgelt.

See 2h lennujaamast ja tagasi lennujaama on tühiasi, kui aga soovid ekskursioone juurde võtta, siis paras bussiga loksumine Hania ja Kissamo poole, sest enamus TT ekskursioone just seal regioonis-sõidad suure osa lihtsalt sihtkohta ja tagasi. Parem rendiauto võtta ja ise ringi uhada, saad ka ilusamates kohtades peatuda. Aga hotell keskpärane, hommikusöök rootsi lauas ja munapots viineritega soojaks roaks, sink, juust ja puuviljad lisaks. Õhtuti erinevaD LIHAD JA KALA, salateid igat sorti. Milleks kõik hinnas võtta, kui ekskursioonidelt alles peale kuut tagasi jõuad? Need kaasavõetavad lõunad ikka suur bullikaka. Aga kui lähed ekskursioonile, siis buss juba enne 7.45 lahkub ja soojast söögist jääd ilma, tuleb võisaiaga kohvi kõrvale leppida. Sobib ilmselt neile, kes kuhugi ei kavatse liikuda ja 35 kraadises kuumuses peesitada viitsivad. Nüüd veel mäe otsas igaõhtune tantsulka ka, mis kajab üle terve küla ja kell 2 alles lõpeb. Ja neid vesirattaid ja muud atribuutikat saad laenutada ainult siis, kui laineid pole. Kõige odavam autorent alumises rendis sadama juures,55 EUR 2 päeva. Ise aga suvitaks ikka Hania juures, kuid ka lõunarannikul on veel metsikum ja ilusam rannaelu.

Selline loll aga vajalik küsimus....kas seal hotellis juukse föön ikka on? Kuskil nimekirjades seda küll ei ole aga hea kui saaks teada kas on või ei ole :)

Selle suve hakul tavanumbrites küll fööne ei olnud. Toad pigem kasinad.

Palun hirmutage või kiitke? Lastega minek.

Hotell ise on heas kohas...kohe mere ääres...saab otse bassust mere äärde minna. Küla, kus hotell on on suht vaikne koht aga samas hea bussiühendus nii läände kui itta. Toad annavad soovida:) aga ellu jäime. Söök suht üksluine ja teenindav personaal ka ükskõikne. Samas hea rahulik koht. Tagasi sellesse hotelli küll ei läheks. Nii ja naa koht, oleneb kui nõudlik olla.

Mulle ka asukoht ja küla väga meeldisid. Meile sattus täiesti ok tuba (vaade oli merele ja basseinile), aga sõpradel sattus algul kehva (läppund õhk ja vannitoas trapid puudu). Õnneks said välja vahetada. Söögid olid minu arvates täitsa head. Teenindus oli muidu ok, ainult üks Albaania poiss oli vist küll hooajast väsinud... Lastebasseini ei ole, aga rand oli ok. Toolid tasulised, aga paremale poole on vaba ruumi küll, et rätikud maha panna. Hea oli see, et meri läks suht aeglaselt sügavaks. Me kaevasime lastele vee lähedale "basseini" kus nad siis sulistada said. Hea hinnaga läheksin sinna tagasi iga kell. Oli positiivne kogemus :)

Külas elanud ei ole sai ainult rannas paaril korral käidud.Tundus mõnus koht olema .Rand ka väga hea.Ainuke asi mis võib rändajale miinuseks osutuda et vaatamisväärtustest jääb kaugele ja autoga palju edasi-tagasi sõitu ühte ja samat teed mööda.Kuid tee see eest hea nn kiirtee.

On ehk kellelgi vahepeal kogemusi lisandunud? Tänud!

Lugesin enne reisi selle hotelli kohta hästi palju kommentaare, mis kõik olid seinast-seina, oli neid, kellele väga meeldis ja neid kes väga laitsid. Kohale jõudes, veendusime oma seltskonnaga, et asi pole üldse hull. Lihtne hotell, oma 3* igati väärt, mis asub väga ilusas ja rahulikus kohas - mägede vahel, Bali külas. Töötajad kõik sõbralikud ja meeldivad Kreetalased. Eesti keelt selles hotellis ei kuulnud, palju oli igasuguseid slaavi rahvusi, lätlasi-leedulasi. Aga see ei häirinud, sest oli väga rahulik rahvas. Hotelli asukoht lihtsalt super, sest asub mere ääres, mis omab oma liivaranda. Ekskursioonidele sõit ei olnud ka hullu midagi, sest kui on korras ja kondinsioneeridega bussid ei ole sõit vaevarikas. Teenindus oli "kõik hinnas"! Väga mõnus variant puhkamiseks, ei pea muretsema söögi-joogi pärast, sest palavaga kulub juua tõesti palju, nii hea on mere ääres kuumaga lonksata külma õlut, "kõik hinnas" jooke sai hommikul kella 10.30 - 00.00. Täiesti piisav aeg, mehed said ka rakit ja ozot piisavalt õhtuti libistada, naistele sobis aga suurepäraselt brändi koolaga (veinid sellised ehtkreetalikud). Ei tekkinud ka mingisugust probleemi sellega, et ei võinud õlut näiteks randa klaasiga kaasa võtta, osades kohtades seda ei lubata. Seal keegi ei keelanud, ainult klaasid tuli kindlasti tagasi viia. Hommikusöögid olid pisut üksluised, aga lõuna- ja õhtusöögid väga rikkalikud ja maitsvad!!! Toad olid muidugi tagasihoidlikud, san-sõlmed vajaksid renoveerimist, aga sellest meie seltskond probleemi ei teinud ja kui oligi mingi "mure", siis kõrvaldati see kohe. Rannas olid Tezi reisijatele toolid-varjud tasuta, meie viibimise ajal selles hotellis jätkus neid meile alati. Kahju, et eestlased peaaegu üldse ekskursioonidest osa ei võta, seepärast peavad need, kes tahavad "trippidel" käia, vene keelega leppima. Lõppkokkuvõttes oli meie seltskond 5-liikmeline ja jäime hotelli ja reisiga tervikuga väga rahule. Erilised tänud reisisaatja Lianale, kes elas ka Bali külas ja oli meile nõus alati jagama igasugust infot selle küla ja näiteks Tezi poolt pakutavate ekskursioonide kohta. Väga sõbralik ja armas inimene. Ka Kristel oli väga tore, palusime avaldada tal Tallinna büroole survet, et firma koduleheküljel peab korda tegema pakutavate ekskursioonide lehe, mis ei vastanud üldse sellele, mida nad pakkusid ja muidugi hindadest ärme üldse räägi, need olid väga valed, praeguseks on kõik ju kallimaks läinud. Ja positiivse üllatusena, kui juba koju jõudsime, oli seal juba tõesem info avaldatud. Tore, tänud Sulle Kristel! Lõppkokkuvõttes tahan öelda, et inimesed arvestage ikka alati sellega, mitme * hotelli te lähete, üldiselt ikka vastavalt sellele on ka teenindus ja kvaliteet. Ja ise tuleb oma puhkus nauditavaks teha, iga pisiasja pärast ei pea ju ometi virisema , nautige kuuma päikest ja mõnusat merevett, olge ise lõbusad ja positiivsed! Reisimise aeg 23.06-30.06.2011