Bali saare kaubandus

Küsiksin veel üle, et kuidas sealne kaubandus on ? Just riiete osas. Kas on võrreldav Taiga nii valiku kui ka hinnataseme osas? Ette tänades ;)

Tüüpiline tänavakaubanduse nodi on minu meelest väga odav. Sain Sanuris ühest ranna äärsest letist neli suvekleiti kokku 130000 ruupiaga, mis on umbes 130 krooni. Peatänaval oli reeglina tüki hinnaks 125000, aga kindlasti sai kaubelda. Oli ka poode, kus hinnad kirjas ja tavalisest ilusamad asjad. Ma pole mingi eriline ostuhuviline, aga kuna keegi ei vastanud ...

asjad on kvaliteetsemad, kui Tais, hind suht sama. Odavama otsa prahti ma üldse ei ostaks. 200-250 kroonine kleit kannatab juba presidendivastuvõtule minna :P . Kohalik materjal on kallim (ma ei saanudki päris pihta, mis asi see batika on).

Batika ehk batik on Indoneesia päritolu tekstiilikunsti tehnika - riide värvimine selle osalise katmise abil.

Katmismeetodeid on erinevaid. Neist enim levinud on kuumvahaga ositi valamine, mille puhul vahaga kaetud alale riidevärv ligi ei pääse. Vaha baasil batika arvatakse olevat enam kui tuhat aastat vana, selle juured ulatuvad tõenäoliselt iidsesse Egiptusse ja Sumerimaale.

Sa võid Balil kaubandusse üsnagi uppuda, eriti Ubudis (soojalt soovitan külastada!) ja ka näiteks Kutal. Kauplemine on turgudel/lettide juures ülioluline - mina näiteks ostsin Ubudil kena kolmeosalise käsitööna tehtud kandikute komplekti 120 000 ruupia eest, alghinnana virutati 700 000. Kõrvalt veel teisegi ja ilusama veerand tundi hiljem 100 000 eest (oli ka turu sulgemise aeg). Ehk siis venita, mõtle, teeskle lahkumist ja sa näed, et hinnad kukuvad kordades.

Fikseeritud hindadega poed on nagu meilgi, ehkki valik on teine ja suurem ning hinnatase siiski veidi odavam.

Aga kuidas on Balil kaubanduse osas fototehnikaga. kas sealt on võimalik ka normaalset varustust osta, eelkõige canoni tarbeks?

Ka minul on küsimus ostlemise kohta. Kas on keegi, kes on Balilt vōi siis Singapurist kaasa ostnud mōne taime ja kas see üldse on lubatud.

Millamann- mis taimi sa silmas pead ? " Apteekrite kokkutuleku " taimi ei saa ühestki riigist tuua :) ja muud leiad sa kindlasti siinsetest nn botaanika kauplustest.