Bali või Taimaa

Oleme planeerimas 3 nädalast reisi uue aasta jaanuari kuusse ja valikus on kas Bali või Taimaa. Eelmisel aastal olime Krabil 2 nädalat, seekord oleks valik pigem Phuket. Samas kripeldab mõtetes ka Bali.
Kumba rohkem soovitaksite ja kes Balil käinud, siis mis on Bali plussid ja miinused? :)

Tänud ette!

Kui rahas ei ole küsimus, siis mina soovitan Balile minna. Balil on majutus tunduvalt kallim ja odavama hinnatasemega hotelle vähem. Balil on aastaringi ideaalne kliima, erinevalt Taist, kus kannatab olla ainult jaanuaris-veebruaris. Kui kavatsed kükitada 3 nädalat hotellis, siis ei olegi väga vahet, aga Balil on palju paremad snorgeldamise võimalused ja saad ise valida, kas lähed musta või valge liivaga randa, mõõna ajal ilmub kaks korda päevas välja huvitav mereelu. Kui igav hakkab, võib lihtsa vaevaga auto rentida ja sõita Ida-Javale muda- ja väävlivulkaane vaatama. Loodus on vägev nii Tais kui Balil, aga elu pole nii pikk, et kaks korda ühes ja samas kohas käia. Balile minnes tuleb kindlasti teha reisitõrke kindlustus, sest vulkaanide tõttu on päris sageli lennuliiklus häiritud.

Muus osas ei oska kommenteerida, aga ära seda jaanuari ja veebruari kliima juttu tõena võta!

Võibolla valgustaks potentsiaalseid vastajaid, mis Indoneesiamaal ja Taimaal täpsemalt huvitab.

Bali 2,5 näd hotellid läks u 650-700 euri maksma, ei valinud kõige odavamaid. Kõik oli väga korralikud, kuskilt otseselt kokku ei hoidnud, tais teisalt käisime aasta varem kulus ikka 90-100 euri ööle. Balil on seni kõige parema suhtega hotellid ja kv suhe olnud. Lisaks kulus Balil 3x vähem raha ,kui Tais :D Imelik oli kohe koju tulla, kui eelarve,mis sai pandud , jäi palju raha üle ;) Nii on tore reisida,kuskilt kokku ei hoidnud,sõime,jõime,käisime siin seal ja ikka olime võidus :D

Tais kannatab olla ainult jaanuaris-veebruaris? :D Miks?
Viimati käisin novembris ja ilmad olid ideaalsed :) 2 korda saime vihma õhtuti (kolme nädala jooksul), kuid sedagi umbes 5-10 minutiks

Olles nüüd käinud nii Balis kui Tais, siis eelistaks Taid. Esiteks kallid hinnad Balil, teiseks mulle Indoneeslased eriti ei meeldi, kolmandaks kliima:

Balil on detsember - veebruar vihmaperiood, samas kui see on Tais just kõige kuumem aeg. Minusugune kliimapagulane tahab Eestist eemal olla just talvekuudel. Bali sobib rohkem Austraallastele.

Tere!

100% nõus Reaperi kirjaga!
Loomulikult on igal inimesel oma arvamus ja nägemus, mida ta tundis, nägi ja tegi oma reisil, ehk lihtsalt öeldes. Maitse asi.
Kõik oleneb mida sa loodad oma reisilt saada.
Rannapuhkuseks ei ole mõtet niikaugele lennata ja otsida ilusat randa, seda saab ka Tais.
Kui tahta head korralikku teravat Aasia toitu ja mõnusat fiilingut, siis kindlast Tai, kui Austraalia oma siis Bali.

Bali kallid hinnad siis tähendavad mida? Majutust on lihtne kõrvutada näiteks agoda hindade järgi aga kohapealne elu. Mis tähendab kallis. Näiteks söömas käimine... keskmiselt mis hinnaga saab lõuna või õhtusöögi. Võrreldes Tai'ga on milline vahe? Ise olen Tais Phuketil olnud... on Bali hinnad siis kallimad?
Või mõtlete kalliduse all seda, et shopata on seal kallis? Või on kallis näiteks mingi aktiivse puhkuse alla kuuluvad asjad (sukeldumine, mingid tripid jne)?

Tais ja Balil käinud, Balil kulus 3x vähem raha.

Aga mille arvelt sisi kulus vähe... siin on vastakad arvamused... mõned ütlevad, et Bali on kallis.

Siin on mingid ulme-eelarved jutuks. :) Igal pool saab ju alati ka sadu eurosid päevas kulutada, aga kalliduse küsimus tekib siis, kui on soov vähe kulutada. Tasub guugeldada seljakotireisijate foorumeist ja blogidest, neis on seda infot jalaga segada.

Ma olen praegu Bangkokis ja maksan oma toakese eest, millega ma igati rahul olen, 7€/öö, ja söön tänaval 1€ eest. Ei ütleks, et kallis. Samas muidugi kui Balil veel kolm korda odavamalt saab, siis see kõlab päris hea pakkumisena. ;)

Bali kohta , esiteks tasuks Kutast välja vaadata ja muud hullud tursti kohad, kus inimesed seal kulutavad. Hea näide, nende kuulus ahvide mets koos templiga. Kohalikud on saanud aru, et valge inimene võrdub raha. See nali 20-40 euri nägu! Jabur ju :D Sama hea, et seisad Kaarli kiriku kõrval ja küsid suvalise isikuna soomlastelt pileti raha, nt 50 euri! Aga kuna inimesed endal lasevad naha üle kõrvade tõmmata, seni seda ka kasutatakse. Ise veetsin enamuse aja Kutast nii kaugel,kui sai :D Olin seal 1,5p ja error .
Igatahes sai käia samamoodi ahvide templis, Pemuteranis, parkisime rolleri ära, seal oli väike putka, kus seisid kaks viiskat noormeest. Hoidsid meie kiivreid, andsid vastavad riided ja ühe väikese 10 a tüdruku teejuhiks, maksumus: annetus. Pane palju tahad, kasvõi see kõige väiksem rahaühik, mis neil on. Nemad ei müü enda usku või vaatamisväärsust, see on nö koguduse töö neil.
Teine näide turisti piirkonnast: pakuvad sulle appi su kotti tõstma, ikka teatud summa eest 2-3 dollarit. Jaksan oma kotti ise ka tõsta.
Näide kolm: sukeldudes sai GoPro kaamera vett, meie Pemuterani hotelli elektrik tuli aitas seda kuivatada ,jupi aega mässas. Järgmine päev lausa tuli lisa tööriistadega, et kaamera täiesti laiali lammutada ja tasu 0 .
Näide 4: Käisime saarel Nusa Penida, kus polnud ühtegi restorani,süüa sa vaid hotellis, mida oli tervele saarele koku 4! Käisime omal käel matkamas, sattusime väga kihvtile kaljule, kust mäe seest jooksid välja allikad ja oli väike tehis bassein, mis oli kogu selle allikaveega täidetud. Trepp, mis sinna viis oli tegelt mõeldud kohalikele, kes käisid seal kõrval hürdoelaktrijaamas. Reis alla kestis 30 min ja ülesse 20 min. Tasu null, vaade ja elamus triljon. Kaardilt seda kohta ei leia :P
Ülesse tagasi ronides oli hirmus nälg, esimesest külast saime juua ning väike küsimus perenaisele, kust saaks kõhtu? Tegi enda väliköögis meile neljale süüa, tasu oli kokku 2 eurot e 0,50 senti nägu. Kõik puuviljad jne. on tunduvalt soodsamad seal kus turisti hordid ei mölla. Ja ausalt loodus on kordades ilusam :)
Lisaks öömajad oli 3x soodsamad,kui tais ning ausalt seni elu parimad, meie ööhinnad jäid 25-35 vahele, kus on nö kõik mugavused :D Tais on keskmine selline mugavus 80-100! Üldise elu olupealt kulus vähem, ehk kindlasti öömajad ja toit! Öömajad on üldiselt sukeldus keskused, sellised väikesed ja toredad, ala 10-20 tuba, kuna sukeldume. Ja inimesed on sellistes hotellides/bongolotes rahulkud ja chillid.

Ma ei tea, mida see 6unauss siin sogab aga summa sumarium on Bali kallim, see vahe ei ole kuigi suur, kuid juba kohale saamine kallim. Kõik eluks vajalikud kaubad on sutsu kallimad kui Tais. Ainuke mis odavam, siis see on autojuht koos autoga.

No väga hea, et sain teada, et näigin enda rahakotis hallukaid :D
Vat suitsu ei tee ja kange alkohool ( mis aasias kallis , v.a Filipiinidel) ei tarbi.
Elamis pind oli 3x soodsam.

Olen hetkel Ballil ja kàinud ka mitu korda tais js tegelikult kogu aasias---ma útleks nii, etigal pool onhinnad tõusnud...aga Balil on ka külas kus turiste peaegu pole õlu poole kalim kui tais...toit lihtsates kohtades 2...3 EUR...nagu natuke parem koht siiis on4...5 EUR ja üles...samavààrsed hotellid on enamvàhem sama hinnaga...aga eks maitsed soovid ja rahakott on kõigil erinevad...

6unauss, ma ei tea mida sa tarbid või mida sa ei tarbi, kuid Filipiinide Tanduay rum võiks olla Aasia kõige odavam. edasi tuleb Tai SangSom ja sealt taxfree Malaisia import. Kambodža asju igaksjuhuks ei reklaami, kuna see võiba ka suvaline underground olla. Vietnami rum ei tule kahjuks meelde. Aga kõik nad on odavad.

Minu meelest on mõtetu öelda, et seal või siin kallim, vähem kallim. Ja kellegi kogemust kahtluse alla seada. Kuidas saad öelda, et sogan, kas oled minu rahakotis käinud sobramas? :P Eks inimesed peavad ise kohal käima, seniks kõik on folkloor ;) Balil tasub kindasti kohalikku arki juua!

Sinu arust võib mõtetu olla aga inimese jaoks, kes nendesse maadesse reisib, on oluline, kumb maa kallim on. Kui Bali hinnad on 10-15% kallimad Tai omadest, siis nii ongi. Mind sinu rahakott ei huvita, mina võrdlen hindu kohapeal ja kogemust mul jagub - 5 korda Tais ja 3 korda Balil.

Bali..Infoks veel,et rahavahetuse koha pealt on parim kurss 50 EUR rahatähel...14200 kuni... 14450 õnnestus ka yhel korral vahetada ! 50 ja 100 dollarilised kupûürid 13200. Lennujaamas sees ei maksa vahtada seal kurss kehvem..asutuge hoonest välja kui kohe alguses vaja natuke va7hetada. Takso võtke ka tänavalt...samuti vana tõde....lihtsalt kõndige ka öösel tuimalt tüütajatest mööda.
Hotelle tuleb välja on parim bookida kohapeal agodaga...lihtsad öömajad 7 kuni 25 Eur ja edasi 5× korralikke on võimalik kohapeal 50 60 EUR alates bookida ei mäleta et oleksin eestist otsides sellised hindu näinud. Tuure müüakse iga nurga peal ja auto rentimisega sama ole ainult mees ja kauple. Rolleri rent päevaks 2...3 EUR
Kui kellelgi rohkem infi vaja siis kui oskan vastan. Ja veel algsele teema püstitajale vastaksin praeguse seisuga ...tasub ka Bali üle vaadata, kui Tais käidud.
Ja veel kallis-odav info pole info ja selle üle pole mõtet üldse vaielda. PS!Ahvitempli pilet on Ubudis 2,8 EUR mitte 20...

Uks odavamaid hotelle, mida reisides kasutanud, oli Bali Sandy hotell 5 ood 180 Austraalia dollarit ehk AUD 35 paev, vaiksem hotell basseiniga, 20 dollarit masaaz sealsamas basseini aares, vaga rahul

Elukalliduse hindamiseks leidub palju erinevaid allikaid. Siin üks neist:

https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Thailand&country2=Indonesia&city1=Ao+Nang&city2=Bali&tracking=getDispatchComparison

Minu subjektiivne arvamus läheb küll viidatud infoallikast lahku. Balil olime mõned nädalad tagasi, Tai erinevates piirkondades kaks aastat tagasi. Majutus Balil oli ca 2 korda odavam kui Tais kusjuures tase oli parem. (võimalik, et lihtsalt vedas). Toit restoranides umbes sama hinnaga, või veidi kallim, kui Tais. Õlu Balil kallim. Veini hind Balil 2. kohal maailmas, ehk päris kirves.
Ehkki November on Balil vihmahooaeg sadas kahe nädala jooksul kaks korda ja sedagi öösel ja lühidalt.
Bali inimesed jätsid südamlikuma mulje.

Kallis veini hind tähendab siis umbes mida... mingi selline lihtne veinipudeli hind on milline?
Samas ka näiteks ülu... et mis hinnaga keskmisel on poodides/baaris?

Kroks siin mainis, et lihtsamates kohtades söök 2-3 € ja vähe paremates 4-5 €. Minu arust oli täpselt sama hinnatase eelmisel aastaka ka Phuketil. Seega ma siin ei näe hinnavahet.

Kui rolleri hind 2-3 € ööpäev, siis ka see on soodsam kui Tai's (aasta tagasi rentisin Phuketis 7 € ööpäev rolleri). Majutusi võrreldes Agodast, siis on ka soodsam kui Tai (võrdlen Phuketiga, sest seal olen olnud).

Praegu jääb mulle mulje, et alkohol on ainuke asi mis on Balil kallim kui Tai's... või saan ma siinkõnelejaist kuidagi valesti aru?

to punkel, kust ta siis mõttetu on ? :D Ma just ütlesi,et mul kulus 3x vähem raha ;) Saan aru,et sinu kogemus on ainus tõde ja õigus, aga katsu kannatada ka teisi arvamusi ja kogemusi ;)

See suur vaidlus, et kus kallim ja kus odavam... Oma kogemuse põhjal ütleksin, et mainida tuleks ka, kuna ja kus käidud. Mina olen Balil käinud kaks korda, mõlemad korrad ainult Ubudis. 2013 ja 2015. Mõlemal korral sama homestay. 2013 oli kahese toa hind 80.000 IDR ja 2015 maksis samas kohas samaväärne tuba (korrus kõrgemal) 300.000 IDR. Söök maksis mõlemal korral suhteliselt sama palju - sai süüa nii 1-2 euro eest kui ka 5-6 ning rohkema eest. Transport lennujaamast Ubudi suhteliselt sama hinnaga. Sõber läks 2015 Ubudist Kutasse edasi ning ütles, et hinnad Ubudiga võrreldes mitmekordsed, süüa alla 5-6 euro naljalt ei leidnud.

Tais olen ma viis korda käinud ning hinnavahe põhjast lõunasse on mitmekordne. Kallim saartel, odavam näiteks Chiang Mais ja Bangkokis.

Kui ma võrdlen Chiang Maid ja Ubudi, siis ma ütleks, et Tais on oluliselt odavam kui Balil, samas kui võrrelda näiteks Koh Phi Phid ja Ubudi, siis on samaväärne elu Balil odavam kui Tais.

Palju näiteks õlu Balil maksab... minu jaoks annab see mingi hinnavõrdluse :D

Kas Balil mitte ei keelatud õllemüümist (väike)poodides? Seega peaks seda olema võimalik ainult baarides tarbida. Islamimaa hindadega. Tais saab õlut ka poest osta. Bali hindu mäletamata (võimalik, et maksime mingis peatänava baaris klaasi eest 45 IDR) julgeks ma selle alusel väita, et nii õlu kui muu alkohol on Balil kindlasti kallim :)

Ok teeme selle teema natuke puust ja punaseks. On ilmselt väga palju erinevaid reisijatüüpe. Üks reisib kord, elus, teine käib üle kuu, kolmas reisib siis kui seljakotis on 10 euri. Hinnavõrdlused tehakse üldjuhul siukese keskmise Tambovi koefitsendiga. Kui üks asi on ühe kohas summa sumarium kallim, siis sellisena seda tõde ka paista lastakse. Tulles tagasi reisijatüüpide juurde, siis võtame selleks Tambovi koefitsendiks umbese sellise inimese - kes läheb hommikult tööle ja õhtul tuleb koju, vahel harva käib kuskil hobiringis või sportimas, sööki jooki ostab suvalisest poest vastavalt vajadusele, on käinud paketreisidga reisimas ja suudab kokku panna ka suvalise reisi kuskile. Ehk siis tavaline inimene kelle elu käib suhtkoht mööda ratast. Selline inimene on ka reisil stereotüüpne ja üritab puhkust puhkusena kasutada. Sellise inimese jaoks on Bali kallim, kui Tai ja ei ole vaja siia tuua PhiPhi näiteid, kuna ka see läheb tal puhkuse sisse, mida ta teab, et on kallim, kui muu Tai. Sellised 1-2eur söögid ei kuulu sellise puhkaja menüüdesse, va juhul kui sellist asja on umbes sõbranna või sõber rääkinud. Miks peab õhtul kuskile karupeppu otsima minema natukene odavamat sööki või jooki kui 50m kõrvaltänavas kõik variandid saadaval.

to: 6unauss, sinul ei saanud mitte kudagi 3x vähem raha minna, kuna hinnaskaalad tarbimise juures on Bali ja Tais suht võrdväärsed. Kui sul on ettenäidata terve reisi kogukulu, siis võime edasi rääkida. Minu tavaline Aasia reis on suurespiirdes 2k euri, see sisaldab tavaliselt kahte erinevat maad ja minimaalseid lennuaegu. Kestus on tavaliselt 3nädalat pluss, hotellide hinnad variaeeruvad suuresti asukoha vajadusest ja mugavusastmest. Oleme kasutanud 35eur hotelle ja vajadusel ka 100+eur hotelle. Tarbin suht palju lahjat alkot, 1-2 euri kohtasi väldin. Tavaliselt rendin endale pikemaks ajaks mopi. Igasugu eksursioone teen minimaalselt või siis omalkäel. Meeldib puhata ja hästi süüa.
PS! Naine on reisil kaasas
mull21, kui mu mälu nüüd ei peta, siis 0,6l õlut on kõik üle 1 euri, pigem sinna 2uri kanti, igasugu kauplemiskohtades(baarid jms 2eur ja up).

tsheburashka
07.02.16
Gilbert gin
285 000,00 IDR
Ma arvan, et tegemist oli 1l pudeliga

Bintangi hind varieerub 35 000 kuni 70 000. Oleneb kust ostad.

hmm.... ehk siis õlu alates 2 € Balil.... seega 2x kallim kui Tais, (mäletan nagu seal oleks õlle eurtsiga saanud).
Hmm... peab vist oma reisieelarve siis suuremana arvestama kui Balil on alko/toit kallim. Hetkel on 3 nädalase Vietnam-Bali reisi eelarve kusagil 2,5k € nägu... kuna suurem osa ajast Balile planeeritud, siis vist peaks igaks juhuks arvestama 3k € nägu.

to mull21, anna siis hijem teada palju kulus ;)

to mull21, anna siis hijem teada palju kulus ;)

Minul kulus kaaslasega koos oktoobris Balil 2 nädalaga 7 tuhande ringis. Majutus keskmiselt 150 eurot/öö, eine kahele alates 13 eurost..enamasti küll 30-40 eurot. Rollerit me ei rentinud, taksoga linnasisesed otsad läksid vähemalt 3-5 eurot. Pikemate sõitude jaoks rentisime auto koos juhiga. Samal ajal olid mul tuttavad seal ja nemad elasid palju säästlikumalt. Käisid jalgsimatkadel, einestasid koos kohalikega ning hotelli eest maksid 30 eurot/öö. Õlle hinda ma ei mäleta, seda me ei ostnud. Aga väikepoodidest saab osta õlut, coolereid, veini, viina, mõnest poest ka siidreid. Osad poed olid ka alkovabad, aga teisest või kolmandast leidsid ikka oma snapsi. Kummaline oli ainult see, kuidas alkoholi hind poodides varieerus- 700ml Smirnoffi viina nt võis osta nii 20 euroga kui 80 euroga. Enda vaba valik.

punkel, miks see Phi Phi näide ei sobi? Ma ju kirjutasingi, et ei saa võrrelda tervet Taimaad ühe väikse saarega Indoneesias, teadmata, mis kohad ja aeg aluseks on võetud. Üks käib ainult Phuketil ja Pattayas ning on veendunud, et Tai on kallim, teine veetis nädala Kuta rannas ning Tais on ainult Bangkoki näinud ning selge, et tema jaoks võis elamine Kutal märksa kallimaks minna kui Bangkokis.

Minu näited on toodud kõik samaväärseid majutus- ja toitlustusasutusi silmas pidades. Lihtsalt erinevad piirkonnad ja erinevad aastad.

PS. Mis ma selle gini hinnaga peale peaks hakkama?

tsheburashka, no ei saa ju võrrelda Eesti hinnataset Raekojaplatsis asuvate asutuste hindade alusel. Selleks ongi ju vahemikud. Kui turist tuleb siia, siis talle jagatakse infot, et Eesti on üldine hinnatase odav aga Raekoja plats kallis :) Sama on Baliga, üldine hinnatase on vs Tai kallim.

gini hind oli toodu võrdluseks Taiga :P

Jällegi, miks ei saa? :) Suur osa paaripäevaturiste ju Tallinna vanalinnast ning Kadriorust kaugemale ei jõuagi. Aga see selleks.

Kui nüüd lähtuda teemaalgatusest, siis Phuketil pole ma käinud, küll aga olen käinud Koh Phi Phil ning korduvalt Koh Lantal (mainitud Krabi piirkond). Koh Lanta ja Ubud on suhteliselt samas hinnaklassis. Ubudis oli võimalik soodsamalt süüa, samas transport on kallim. Majutus oli ka Ubudis kraad odavam, aga Koh Lantal sama raha eest otse rannas.

Ma ei tea gini hinda ka Tais ja pean tunnistama, et mul on sellest ka täiesti ükskõik :)

Aga miks inimesed sinna Ubud'i piirkonda lähevad... see pole ju isegi rannas !?!

Või siis on rolluga väga lähedal randa käia?

7000 eurot Balil kahe nädalaga vau..

Eeldan, et selle 7000 sees on kogukulu ehk lennupiletid, hotellid ja kõik muud kulutused. Ja kui valitakse 100 € öö ja üle selle hinnaga hotellid, siis tuleb just selline summa kokku.
Eks kulutada saab mitmeti.... aga hotelli ja lennuhindasid oskab igaüs ise ka otsida. Pigem oli soov saada teada muude asjade keskmisi hindasid.... ja noh enam-vähem on siit "pildi" ette saanud küll.... et siis ikkagi kallim kui Tai levinumad kuurortpiirkonnad (Phuket, Krabi)

Minu aasia reisid 3 nädalat on olnud enamvahem 1 500 Eur per in. millesr lennupiletitele kulub 50 ..60 .% koos siselendudega.. .. ..oomajad vahemikus 10..40 eur jagada 2 transport rollerid kohalikud bussid. Teine suur osa 150...200 Eur per in. laheb tavaliselt tuuritamisele...
Seekord ntx vulkaani tippu 2h enamvahem jarjest suurtest trepiastmetest ules kui seda millegiga vorrelda..elik suht korralik trenn..maksis 22 $ koos giidide transpordi ja hommikusoogiga aga vaade oli seda vaart jne...
Olu 330 ml 18000 ja yles
0,5ltr 29000 ja yles

Jah, 7000 tuli koos piletite ning majutusega.
Minule sobisid elamiseks just Kuta ning Seminyaki piirkonnad, pealiskaudse inimesena hakkas mul igal pool mujal lihtsalt võimatult igav:P Jäin Bali reisiga ülimalt rahule, minu poolt külastatud üheksast palmisaarest oli see kahtlemata parim. Lähen veel selle talve jooksul tagasi.

Ei no inimeste ootused ja nõudmised on erinevad. Lihtsalt pani imestama, et kahenädalasele Aasia reisile niipalju kulub.

Kui hotellid on isegi mingi 150 euri/öö. Siis koos majutuse ja lennupiletitega peaks kohapeal jääma kulutada ikka mingi 4500 euri. Tundub ulme kahe nädalaga selline summa seal kulutada. Aasia ikkagi tunduvalt odavam kui Lääne-Euroopa või USA.

aga eks maitse asi, peamine, et lõpuks ise reisiga rahule jäädakse :)

Tnt - kui ööbimine 150 € öö (kahele), ja lennupiletid võimalikult otse umbes 1000€ inimene, siis 2 nädalat puhtalt nendelt kuludelt on 4100 €:
ööbimine 14x150= 2100
lend 2 x 1000= 2000

Seega eelarvega 7000 jääb kohapeal laristamiseks veel 2900 mitte 4500 nagu mainisid. Ning kui arvestada et inimesel on ööbimiseks ok maksta 150 € öö, siis võib pigem ka eeldada, et ka muudele asjadele kulutatakse rohkem... peenemad restod jne.

Ma usun, et selline eelarve kahe nädala kohta peaks vist pigem olema selline luksuslik variant kus raha ei pea lugema üldse kui puhkad. Ma tean inimesi kes suudaksid aasias ka paari päevaga shoppamisega 3k siledaks lasta kui eelarve seda võimaldaks :D

Samas sellise eelarve jutt pani natuke enast muretsema kuna oli ka plaan just Kuta piirkonda minna.... lootsin varasemalt, et Balil umbes samad hinnad, mis näiteks Phuketil.

mull21, kui sa saad norm hinnaga lennud(minul oli see aasta lend(Tallinn-Helsinki-Singapur-Denpasar-Singapur-Helsinki-Tallinn) Finnair 750EUR+100EUR AirAsia. Minnes oli Singapuris ümberistumine AirAsiale ja pilet oli eraldi, ooteaeg 3,5h. Tagasi oli kõik ühe pileti peale(et reistõrget ei peaks kindlustusega jagama). Valid omale norm hotelli, mitte üle 50€ öö, siis on muu nii marginaalne, et erilist vahet ei tunne, seda enam, et bati kurss polnud ju ka suurem asi. Aga jah, Balil on naistel päris palju võimalik odavat riietust osta ja ei ole ohtu, et keegi sama kleidiga Eestis vastu tuleb.

noh ise olen ma selline reisija, et peale eelmise aasta kogemust ei taha enam väga ümberistumistega lende. Seega valin maksimaalselt ühe ümber istumisega lennu ja vahepeatus ka mitte pikem kui 2h. See teeb lennupileti hinna enamjaolt kergelt kallimaks, aga tegelikult hoiab meeletult puhkuse aega kokku. Hotellid vaatan ka võimalusel hinnas kuni 50€ öö.
No ja hetkel on meil reisiplaanis kaks riiki... Vietnam-Indoneesia(Bali).
Ja lennud ning hotellid on hetke plaani järgi saanud kokku 3600 € (kaks inimest).... lennud ja hotellid tuleksid sama hinnaklassiga ka näiteks siis kui sihtkohaks oleks Tai+Vietnam.
Kuna Vietnamis ja Balil pole varem käinud siis püüdsingi välja nuputada umbkaudset elukallidust Balil (Vietnam ka, aga see sihtkoht pole antud postituse teema).

Kas keegi teaks veel rääkida ka mingite Balil leiduvate trippide umbkaudseid hindasid.... a la sukeldumine või kalastusretk jne. Sellised infokillud aitaks jälle asja paremini ette kujutada.

Äkki võiksid mainida kuidas oleks võimalik Eestist lennata ühe ümberistumisega Balile? Isiklikult Indoneesia meeldib, aga Balil on sellega väga vähe ühist. Hinna kvaliteedi suhe on selgelt minuarust Tai poole kaldu, kui Baliga võrrelda.

kui on küssa, et Tai või Bali, siis soovitaksin Goad :)

isaac - kui panid tähele, siis meie reisiplaan ei hõlma ainult Bali't,seega on meie lend esmalt Vietnamisse kus veedame pisut üle nädala aega ning seejärel edasi Bali'le. kus oleme 2 nädalat, siis tagasi Vietnami kus oleme veel umbes 2 päeva ja seejärel jälle tagasi koju. Lennud algavad meil Helsinkist ;)

koorevurr - palun täpsusta oma soovitust, et miks Goa?

No ma peamiselt elasin villades ja einestasin kallimates restoranides. Korra käisime kaaslasega delfiinivaatlusretkel sellise firma nagu Bali Hai Cruises kaudu, hinda saab vaadata nende kodulehelt. Komodo draakoni nägin ära Bali Bird Parkis, seal oli pilet 800 000 ehk umbes 50 eurot inimese pealt.

PS! Raha vahetuse kohta Balil, et nn autoriseeritud rahavahetusputkad mis asuvad riidepoodides või mônes muus taolises" äris'' ca iga 10 meetri tagant on kőik sullerid ja seepärast on ka kursid ülikõrged. Vahetage raha ainult sellistes kohtades kus antakse tšekk ja mis on ära tuntavad eraldi ettevõttena. Proovisin vahteda 100 EUR ...ja see oli päris huvitav kogemus... Lõpuks tekkis päris hasart .. algul vihastas aga pärast ajas lausa naerma. Üks vend ladus
500000 kaupa raha letile 3 pakki ja siis pani pakid kokku aga libistas väga osavalt 1 pakki sahtlisse..kusjuures lasi enne raha üle lugeda aga kuna mul on kogemust väga palju erinevate aferistidega siis jäi ta oma loodetud teenistusest järgmine ullike leida ilma:)..sama tüüpi nippi proovisid veel paar ''ärimeest''..teine variant on et laotakse samuti pakid letti ja siis a la 70000 elik ca 5 EUR või muu summa üritatakse väita kas ''nälgivale perele '' annetuseks, komisjoniks, kusjuures on suurelt kirjas no commsion:) vms... Lõbustasin ennast selle asjaga ca 0,5 h. Vot sulle Bali ''mentaalset vaimu'' ..
lisaks on turistipiirkondades hinnad toidule samad mis Eestis kui tegemist on vähegi normaalsema kohaga ja alko on kallim. Streetfood on muidugi odav...ports riisi koos kastmega käru pealt 10000 ...Võrdluseks veel ntx 0,5 Coca maksab suures poes ca 4000 ja vaiksemas 7000....10000...rannas 15000...20000. Värske mahl toidukohtades ca 2...3 EUR lisaks on valik üldjuhul mitte just kõige parem...koksid 4 EUR ja üles...
Samas majutuse odavama aga normaalse kus on voodid linad isegi bassein , kont ja töötavad dussid jne saab alates 7...9 EUR. Autojuht päevaks ca 40 EUR kui ntx 4 jagada on päris odav inimese kohta.
Sinise veega randu Balil endal pole....va. Ehk Nusa Dua aga sinna jõuan homme nii, et hetkel ie tea veel.. sinise vee jaoks peab sõitma lähedal asuvatele saartele pileti hinnad edasi tagasi ca 30...50 Eur sõltuvalt saarest. Randadest Sanur oli väga vaikne ja täitsa ok. kuta rand võib sõltuvalt tuulest olla prügine...legian kõrval oli samas täna väga puhas ja OK. Viimased on algajale lainesurfarile väga head kohad . .toolid rannas varjuga maksavad ca 7 Eur päev...ise ei näe pōhjust küll raha kulutada sellele aga lihtsalt infoks.

Majutus alates 7-9 eurot? See on siis motelli moodi asutuses või rentisite mitme peale villa?
Me elasime kaaslasega vahepeal kolm päeva selles majas:

http://www.booking.com/hotel/id/villa-kukur-by-bali-coconut-living.et.html?aid=357026;label=gog235jc-hotel-XX-id-villaNkukurNbyNbaliNcoconutNliving-unspec-ee-com-L%3Aet-O%3AwindowsS7-B%3Achrome-N%3AXX-S%3Abo-U%3AXX;sid=a652ddb87b6f7d2282a531c75b44256f;dist=0&sb_price_type=total&type=total&

Maksime veidi alla saja euro ööpäeva eest. Tegelikult on seal kolm magamistuba ning kuuekesi saaks lahedalt elada, hind tuleks kõigest 15 eurot päevas inimese pealt. Asukoht on majal väga hea, Seminyaki üks populaarsemaid tänavaid Kayu Aya asub vähem kui kilomeetri kaugusel. Maja vahetus lähiümbruses on kaks poodi, pesumaja ja paar söögikohta.

Pesumajadega, muide, ei ole Kutas ja Seminyakis vähemalt küll mingit probleemi. Iga kord, kui majutust vahetasi, leidsin kohe max 300m raadiusest mõne pesumaja. Suure kilekotitäie pesu pesemise eest tuleb turistipiirkondades maksta 5-6 eurot, vähemkäidavates kohtades saab 4 euroga hakkama. Mõned pesumajad kaaluvad koti ära, enamasti loetakse riideesemed üle ja arvutatakse hind. Väga kvaliteetne on see teenus seal.

Olime just natuke alla 3 nädala Javal, Balil, Gili saartel ja Lombokil. 4 peale (2 täiskasvanud ja 2 last) oli eelarve kokku nõksa üle 4000 euri (koos lennuga Eestist), ei elanud kehvasti (4 tärni hotellid), saarte vahel kasutasime lennukeid, kuna need on väga soodsad (alates 14 euri inimene) ning kohapeal autot autojuhiga (saab alates 25 euri 8 tundi). Balil olime pikemalt Ubudis ja Nusa Duas (rand on ilus ja puhas), tuleb jälgida viimasehetke pakkumis Bookingus (hotell 4 peale c 30-50 euri öö - saad c70m2 läbi kahe korruse toa või maja). Balil ja Lombokil on masendavalt lihtne kõike korraldada :)

  1. EUR jäh töötav konditsioneer,, soe vesi, bassein... jah lihtne ja Mitte 5 aga täiesti ööbitavred ntx red doorz lebak Bene ...legiani ja kuta vahepeal...nusa dual on väga ilusad hotellid ja rannapromenaad mis on otsast lõpuni jalutatav ja eriti ilus õhtul aga hinnad promenaadi ääres on mitte just odavad...koksid ntx ca 8 Eur ja üles toidud ka suhteliselt kallid samas tänaval kus on hotellide sissepääsud leiab ka odavalt süüa. Poed ka igal sammul. Meri siiski sinine pole ja vee läbipaistvus jätab soovida. Samuti ei ole ka kõikide 5 hotellide juures meri ujumiseks just Könige parem valik. Les tahab skuutriga kimada siis selleks on siin hea koht. Meremõnude nautimiseks soovitaks pigem Legiani aga inimese moodi tundmiseks Nusa Duat siin ei tüüta müügimehed ntx.niii palju... Hotellid on rannas paraku 100 eur kanti...endal õnnestus agoda kaudu 4 väga korralik rannas 40 eur bookida..Bali relaxing Resort and spa... Korralik toit , rand...väga korralikud toad ja eeskujulik teenindus...Pigem on tegu 4 + tegemist ja 5* on ka hotelli nimel fuajees...
    Rannailu on aga tòepoolest lähedalasuvatel saartel....
    Edu ja päikest kõikidele reisisellidele

Minule meeldis Bali väga, sealne kultuur on lihtsalt nii super, nad on nii sõbralikud ja rahulikud, mitte sellised rahmeldised ja vastikud turukutid ja mutid Tais, et asjadele ei saa kordagi pilku peale heita, vihastavad ja kukuvad sõimama- kohutav.

Tai loodus oli minu arvates ägedam, eriti veemaailm, Bali oli selles suhtes nõrgem, aga meile sai saatuslikuks ka liigselt hea hotell, muidugi käisin kõik UNESCO pärandisse kuuluvad kohad läbi, mis olid tõesti väga kaunid ning lisaks sai ka kõrgklassi perekonna kodu väisatud- soovitan Balit.

//Peatusime enne Balit Singapuris Marina Bay Sandsis 3 ööd ja siis olime paar nädalat Balil ja tagasitulles olime siis 2 ööd Singapuris. - vanaa-aastaõhtu (Balil) sai kell 21.00 meie hotellis läbi, lasti ilutulestik varakult ära, et müra kedagi keskööl ei segaks!