Bali või Taimaa

Oleme planeerimas 3 nädalast reisi uue aasta jaanuari kuusse ja valikus on kas Bali või Taimaa. Eelmisel aastal olime Krabil 2 nädalat, seekord oleks valik pigem Phuket. Samas kripeldab mõtetes ka Bali.
Kumba rohkem soovitaksite ja kes Balil käinud, siis mis on Bali plussid ja miinused? :)

Tänud ette!

Kui rahas ei ole küsimus, siis mina soovitan Balile minna. Balil on majutus tunduvalt kallim ja odavama hinnatasemega hotelle vähem. Balil on aastaringi ideaalne kliima, erinevalt Taist, kus kannatab olla ainult jaanuaris-veebruaris. Kui kavatsed kükitada 3 nädalat hotellis, siis ei olegi väga vahet, aga Balil on palju paremad snorgeldamise võimalused ja saad ise valida, kas lähed musta või valge liivaga randa, mõõna ajal ilmub kaks korda päevas välja huvitav mereelu. Kui igav hakkab, võib lihtsa vaevaga auto rentida ja sõita Ida-Javale muda- ja väävlivulkaane vaatama. Loodus on vägev nii Tais kui Balil, aga elu pole nii pikk, et kaks korda ühes ja samas kohas käia. Balile minnes tuleb kindlasti teha reisitõrke kindlustus, sest vulkaanide tõttu on päris sageli lennuliiklus häiritud.

Muus osas ei oska kommenteerida, aga ära seda jaanuari ja veebruari kliima juttu tõena võta!

Võibolla valgustaks potentsiaalseid vastajaid, mis Indoneesiamaal ja Taimaal täpsemalt huvitab.

Bali 2,5 näd hotellid läks u 650-700 euri maksma, ei valinud kõige odavamaid. Kõik oli väga korralikud, kuskilt otseselt kokku ei hoidnud, tais teisalt käisime aasta varem kulus ikka 90-100 euri ööle. Balil on seni kõige parema suhtega hotellid ja kv suhe olnud. Lisaks kulus Balil 3x vähem raha ,kui Tais :D Imelik oli kohe koju tulla, kui eelarve,mis sai pandud , jäi palju raha üle ;) Nii on tore reisida,kuskilt kokku ei hoidnud,sõime,jõime,käisime siin seal ja ikka olime võidus :D

Tais kannatab olla ainult jaanuaris-veebruaris? :D Miks?
Viimati käisin novembris ja ilmad olid ideaalsed :) 2 korda saime vihma õhtuti (kolme nädala jooksul), kuid sedagi umbes 5-10 minutiks

Olles nüüd käinud nii Balis kui Tais, siis eelistaks Taid. Esiteks kallid hinnad Balil, teiseks mulle Indoneeslased eriti ei meeldi, kolmandaks kliima:

Balil on detsember - veebruar vihmaperiood, samas kui see on Tais just kõige kuumem aeg. Minusugune kliimapagulane tahab Eestist eemal olla just talvekuudel. Bali sobib rohkem Austraallastele.

Tere!

100% nõus Reaperi kirjaga!
Loomulikult on igal inimesel oma arvamus ja nägemus, mida ta tundis, nägi ja tegi oma reisil, ehk lihtsalt öeldes. Maitse asi.
Kõik oleneb mida sa loodad oma reisilt saada.
Rannapuhkuseks ei ole mõtet niikaugele lennata ja otsida ilusat randa, seda saab ka Tais.
Kui tahta head korralikku teravat Aasia toitu ja mõnusat fiilingut, siis kindlast Tai, kui Austraalia oma siis Bali.

Bali kallid hinnad siis tähendavad mida? Majutust on lihtne kõrvutada näiteks agoda hindade järgi aga kohapealne elu. Mis tähendab kallis. Näiteks söömas käimine... keskmiselt mis hinnaga saab lõuna või õhtusöögi. Võrreldes Tai'ga on milline vahe? Ise olen Tais Phuketil olnud... on Bali hinnad siis kallimad?
Või mõtlete kalliduse all seda, et shopata on seal kallis? Või on kallis näiteks mingi aktiivse puhkuse alla kuuluvad asjad (sukeldumine, mingid tripid jne)?

Tais ja Balil käinud, Balil kulus 3x vähem raha.

Aga mille arvelt sisi kulus vähe... siin on vastakad arvamused... mõned ütlevad, et Bali on kallis.

Siin on mingid ulme-eelarved jutuks. :) Igal pool saab ju alati ka sadu eurosid päevas kulutada, aga kalliduse küsimus tekib siis, kui on soov vähe kulutada. Tasub guugeldada seljakotireisijate foorumeist ja blogidest, neis on seda infot jalaga segada.

Ma olen praegu Bangkokis ja maksan oma toakese eest, millega ma igati rahul olen, 7€/öö, ja söön tänaval 1€ eest. Ei ütleks, et kallis. Samas muidugi kui Balil veel kolm korda odavamalt saab, siis see kõlab päris hea pakkumisena. ;)

Bali kohta , esiteks tasuks Kutast välja vaadata ja muud hullud tursti kohad, kus inimesed seal kulutavad. Hea näide, nende kuulus ahvide mets koos templiga. Kohalikud on saanud aru, et valge inimene võrdub raha. See nali 20-40 euri nägu! Jabur ju :D Sama hea, et seisad Kaarli kiriku kõrval ja küsid suvalise isikuna soomlastelt pileti raha, nt 50 euri! Aga kuna inimesed endal lasevad naha üle kõrvade tõmmata, seni seda ka kasutatakse. Ise veetsin enamuse aja Kutast nii kaugel,kui sai :D Olin seal 1,5p ja error .
Igatahes sai käia samamoodi ahvide templis, Pemuteranis, parkisime rolleri ära, seal oli väike putka, kus seisid kaks viiskat noormeest. Hoidsid meie kiivreid, andsid vastavad riided ja ühe väikese 10 a tüdruku teejuhiks, maksumus: annetus. Pane palju tahad, kasvõi see kõige väiksem rahaühik, mis neil on. Nemad ei müü enda usku või vaatamisväärsust, see on nö koguduse töö neil.
Teine näide turisti piirkonnast: pakuvad sulle appi su kotti tõstma, ikka teatud summa eest 2-3 dollarit. Jaksan oma kotti ise ka tõsta.
Näide kolm: sukeldudes sai GoPro kaamera vett, meie Pemuterani hotelli elektrik tuli aitas seda kuivatada ,jupi aega mässas. Järgmine päev lausa tuli lisa tööriistadega, et kaamera täiesti laiali lammutada ja tasu 0 .
Näide 4: Käisime saarel Nusa Penida, kus polnud ühtegi restorani,süüa sa vaid hotellis, mida oli tervele saarele koku 4! Käisime omal käel matkamas, sattusime väga kihvtile kaljule, kust mäe seest jooksid välja allikad ja oli väike tehis bassein, mis oli kogu selle allikaveega täidetud. Trepp, mis sinna viis oli tegelt mõeldud kohalikele, kes käisid seal kõrval hürdoelaktrijaamas. Reis alla kestis 30 min ja ülesse 20 min. Tasu null, vaade ja elamus triljon. Kaardilt seda kohta ei leia :P
Ülesse tagasi ronides oli hirmus nälg, esimesest külast saime juua ning väike küsimus perenaisele, kust saaks kõhtu? Tegi enda väliköögis meile neljale süüa, tasu oli kokku 2 eurot e 0,50 senti nägu. Kõik puuviljad jne. on tunduvalt soodsamad seal kus turisti hordid ei mölla. Ja ausalt loodus on kordades ilusam :)
Lisaks öömajad oli 3x soodsamad,kui tais ning ausalt seni elu parimad, meie ööhinnad jäid 25-35 vahele, kus on nö kõik mugavused :D Tais on keskmine selline mugavus 80-100! Üldise elu olupealt kulus vähem, ehk kindlasti öömajad ja toit! Öömajad on üldiselt sukeldus keskused, sellised väikesed ja toredad, ala 10-20 tuba, kuna sukeldume. Ja inimesed on sellistes hotellides/bongolotes rahulkud ja chillid.

Ma ei tea, mida see 6unauss siin sogab aga summa sumarium on Bali kallim, see vahe ei ole kuigi suur, kuid juba kohale saamine kallim. Kõik eluks vajalikud kaubad on sutsu kallimad kui Tais. Ainuke mis odavam, siis see on autojuht koos autoga.

No väga hea, et sain teada, et näigin enda rahakotis hallukaid :D
Vat suitsu ei tee ja kange alkohool ( mis aasias kallis , v.a Filipiinidel) ei tarbi.
Elamis pind oli 3x soodsam.

Olen hetkel Ballil ja kàinud ka mitu korda tais js tegelikult kogu aasias---ma útleks nii, etigal pool onhinnad tõusnud...aga Balil on ka külas kus turiste peaegu pole õlu poole kalim kui tais...toit lihtsates kohtades 2...3 EUR...nagu natuke parem koht siiis on4...5 EUR ja üles...samavààrsed hotellid on enamvàhem sama hinnaga...aga eks maitsed soovid ja rahakott on kõigil erinevad...

6unauss, ma ei tea mida sa tarbid või mida sa ei tarbi, kuid Filipiinide Tanduay rum võiks olla Aasia kõige odavam. edasi tuleb Tai SangSom ja sealt taxfree Malaisia import. Kambodža asju igaksjuhuks ei reklaami, kuna see võiba ka suvaline underground olla. Vietnami rum ei tule kahjuks meelde. Aga kõik nad on odavad.

Minu meelest on mõtetu öelda, et seal või siin kallim, vähem kallim. Ja kellegi kogemust kahtluse alla seada. Kuidas saad öelda, et sogan, kas oled minu rahakotis käinud sobramas? :P Eks inimesed peavad ise kohal käima, seniks kõik on folkloor ;) Balil tasub kindasti kohalikku arki juua!

Sinu arust võib mõtetu olla aga inimese jaoks, kes nendesse maadesse reisib, on oluline, kumb maa kallim on. Kui Bali hinnad on 10-15% kallimad Tai omadest, siis nii ongi. Mind sinu rahakott ei huvita, mina võrdlen hindu kohapeal ja kogemust mul jagub - 5 korda Tais ja 3 korda Balil.

Bali..Infoks veel,et rahavahetuse koha pealt on parim kurss 50 EUR rahatähel...14200 kuni... 14450 õnnestus ka yhel korral vahetada ! 50 ja 100 dollarilised kupûürid 13200. Lennujaamas sees ei maksa vahtada seal kurss kehvem..asutuge hoonest välja kui kohe alguses vaja natuke va7hetada. Takso võtke ka tänavalt...samuti vana tõde....lihtsalt kõndige ka öösel tuimalt tüütajatest mööda.
Hotelle tuleb välja on parim bookida kohapeal agodaga...lihtsad öömajad 7 kuni 25 Eur ja edasi 5× korralikke on võimalik kohapeal 50 60 EUR alates bookida ei mäleta et oleksin eestist otsides sellised hindu näinud. Tuure müüakse iga nurga peal ja auto rentimisega sama ole ainult mees ja kauple. Rolleri rent päevaks 2...3 EUR
Kui kellelgi rohkem infi vaja siis kui oskan vastan. Ja veel algsele teema püstitajale vastaksin praeguse seisuga ...tasub ka Bali üle vaadata, kui Tais käidud.
Ja veel kallis-odav info pole info ja selle üle pole mõtet üldse vaielda. PS!Ahvitempli pilet on Ubudis 2,8 EUR mitte 20...

Uks odavamaid hotelle, mida reisides kasutanud, oli Bali Sandy hotell 5 ood 180 Austraalia dollarit ehk AUD 35 paev, vaiksem hotell basseiniga, 20 dollarit masaaz sealsamas basseini aares, vaga rahul