trip-krainetrip-ukraine-dark
Bangkokis Laosesse?

Oleme kahekesi ja kahe nädala pärast ja kaheks nädalaks lendamas Bangkoki ja planeeritud oli sealt Kambodžasse lennata, aga ootamatu mõte tuli hoopis kõigepealt Laos ära käia, seal juba kohtume sõber-õega, kes kohalike olusid tunneb ja kellega edasi seikleme. Küsimus: kuidas oleks kõige õigem ja parem Bangkokist Laosse jõuda? Kui lennata, siis kus bronnida ja mis oleks õiglane hind või kasutada mingit muud liiklusvahendit?

Oota, mis te mõtlete 2 nädalaga 3 riiki ära näha või. Mõttetu rabelemine, pange kõigepealt paika, kuhu te Laoses tahate, põhja või lõunasse. Üldiselt saab Bangkokist rongiga üsna Laose piiri äärde ja siis veoauto kastis või suure paadiga juba konkreetsesse piiripunkti. http://karavanserai.bluemoon.ee/Aasia/laos.htm

Kes on sõber-õde, kas nagu kõhuõde? Kui teie tekst koosneks mitmest lausest, mitte ühe hingetõmbega välja pursatud jorust, siis ehk saaksid inimesed aru ja oskaksid teile vastata. Olete kahekesi, kas kahe peale kokku suutsite sellise postituse valmis teha?

  1. Vaadake kõigepealt Laose kaarti. Nagu juba öeldud, on see põhjast lõunasse päris pikalt välja venitatud.
  2. Mis mõttes kõige õigem transpordivahend? Tahate kiirelt ja mugavalt või aeglasemalt ja odavalt?
  3. Kui lennata, siis jällegi kuhu? Luang Prabang? Vientiane? Pakse? Kui tahate teada saada, mis lennufirmad neisse lendavad, siis trükkige wikipedia otsingusse vastav lennujaaam. Näide Luang Prabangi lennuvälja kohta. Võite ju lennata ka Air Asiaga Bangkokist kuhugi Laose piirile lähedale jäävasse linna. Üldiselt on tegemist klassikaliste küsimustega, millele iga normaalne reisijuht vastuseid pakub. Või kavatsete ilma minna?

Kui te olete kokku kas nädalat ja sinna mahub nii Bangkok kui Kambodža, siis läheb teil jooksmiseks nii või naa.

Veel tekkis küsimus, kas inimene, kes on Laoses kohapeal, ei oska tõesti teile öelda, kuidas kõige lihtsamalt Bangkokist tema juurde saab? Milliseid kohalikke olusid ta siis üldse tunneb? Natuke rohkem tervet mõistust ja eeltööd on vaja, et kuskil Kagu-Aasia kolkakülas edukalt toime tulla. See ei ole mingi Euroopa "citybreak" ega Phuket või Pattaya. Oma rahast vabanete kindlasti, kuid kas te sinna välja ka jõuate, kuhu tahate, selles ma küll kindel pole. Naaberriigid pole sugugi nii arenenud nagu Tai.

Meie kaks blondiini, mis siis, et brünetid, mõtlesime küll minna sinna kuhu jalad viivad, umbes sellises taktis, et oluline on teekond ise mitte kohalejõudmine. Kui kellegil on siiski häid nippe-nõuandeid, selliseks eesmärgituks teekonnaks, kuulaks huviga. Ja ainult kaks nädalat sellepärast, et me vaesekesed oleme Eestis asendamatu tööjõud:)

Teekonna, mitte kohalejõudmise mõttes on Laos ju suisa väga lahe maa. Aega kulub mõnuga. Selles see värk ongi, et kaks nädalat jääb teile planeeritu jaos selgelt väheseks. Otsustage ära, kas Laos või Kambodža. Kulgemise mõnu nautides on üks neist ajaliimiti arvestades ülearune. Lugemiseks mõned mõtted Laosest.

Kui te Eestis nii asendamatud olete, siis peaksite ikkagi veidi eeltööd tegema, nagu juba ülalpool soovitasin. Aasias ei garanteeri pileti ostmine veel lubatud kellaajal lubatud sihtpunkti jõudmist. Ja see, kas te oma kojulennule jõuate õigeks ajaks või viiepäevase hilinemisega, on kohalike arvates suht savi. Neil puudub selline mõõde nagu aeg. Ka lihtsalt kulgemine (eriti riigist riiki, mitte kodumetsas) eeldab alguspunkti ja lõpppunkti, vahemaade pikkused ja läbimiskiirus tuleb endale selgeks teha. On kohti, kus sõidad 150 km 7-8 tundi, ka igasuguste busside-autode remontimine poolel teel on väga in. Kui ainult lennukiga liikuda suurte keskuste vahet, siis ei näe kohalikku eluolu ja võiks pigem Tais kuskil ilusas rannas vedeleda.

Nõuanded juba viivadki meid meie reisi tuumale lähemale ja hetkel seda eeltööd just alustasimegi koos teie abiga. Loeme ja tuhnime netis niipalju kui oskame. Tegime reisitõrke, et kui juhtub, nii nagu juhtuda võib, jääme sinna kauemaks. Mõtlesime isegi, et mööda maad sobib meile esialgu paremini, eks hiljem näe. Tabada tahaks pigem hetki ja inimesi ja loodust ja ka mõned templid on kohustuslikud..

kui pole veel muretsetud, siis soovitan hankida Lonely Planet või Rough Guide reisijuhid. Saate paljudele küsimustele vastused ja tekib palju uusi ja sisukamaid küsimusi. Raamatud ei ole kallid võrreldes selle koolirahaga, mis maksate, kui lähete nagu kaks ullikest kohale.

Ma ei oleks nüüd päris kindel selles osas, et te kuskil Laoses saate paberi bussi hilinemise vms kohta, mis kõlbaks reisitõrkele... reisitõrge on selliste asjade puhul üldse väga kahtlane, nii et selle peale pole mõtet nagu lootma jääda.

Ma juba kujutan ette, kuidas teil Laoses see asendamatuse illusioon puruneb ;) Lihtsalt Laos on selline koht, kus lihtsalt kulged ja aeg on hoopis miski muu mõõde. Pakun, et need 2nädalat saab teile olema rikkamad, kui 3 aastat Eestis. Seega enda soovitus : 2 nädala asemel olge seal paar kuud. Laose lastele viige postkaarte Eestimaast.

Bangkok Airways lendab nii Luang Prabangi kui ka Vientiane'i. Selle lennufirmaga lennu ostmisel tuleb aga olla ettevaatlik. Kaasas peab olema täpselt sama krediitkaart, millega ostsid lennupiletid. See tähendab ei saa kasutada SEB panga e-krediitkaarti.

Pakun vålja sellise plaani: Lend(Airasia) vøi rong vøi buss BKK-Chiang Mai. Chiang Maist saab hølpsasti Laosesse. Igas guesthousis ja hotellis pakutakse viisateenust ja transporti.

NokAiriga Udon Thani ja seal millega iganes Laosesse.

siis seni ainuke mul loetu on: "Tualettis mitte sittuda" , ja ma arvan miskipärast, et ka viimane. Kui Peter just mõnda uut välja ei anna:) See on ka ainuke, mida Teile kindlalt soovitada julgen.

Ei tea, kuidas see käesolevasse teemasse läheb, aga Peter Moore on raamatuid rohkemgi kirjutanud. Näiteks:

  • Swahili for the Broken-hearted
  • Vroom with a View: In Search of Italy's Dolce Vita on a '61 Vespa
  • The Wrong Way Home