trip-krainetrip-ukraine-dark
Bangkokist- Phuketisse tsiklitel.

Sai ka Bangkokki paar piletit ostetud ja esimene plaan, mis pähe lõi on minna tsiklitel Bangokist mööda Tai idarannikut Phuketisse. Niipalju kui ma google earthi pealt uurinud olen, siis esimene, selline huvitavam sihtpunkt, tundub olevat Kaeng Krachan National Park (ehk keegi teab midagi sellest kohast?). Seejärel suunduks edasi rannikualadele ja liiguks läbi selliste kohtade nagu Cha Am, Hua hin, Pranburi, Khao Sam Roy Yod, Prachuap Khiri Khan, Big Golden Buddha ja teised rannikualased huvitavamana tunduvad kohad, kuniks jõuame sadamani, kust saaks Ko Tao-le ja sealt edasi läbi Tai Phuketisse. Põhiline liikumine toimuks mööda kiirteed, millelt teeks vastavate sihtmärkide külastamiseks mahapööramisi ning sooviks oleks liikuda ca 250-350 km päevas(muidugi oleneb asjaoludest ja võimalustest, sest ajaliselt üle poole päeva ratta seljas ei tahaks olla.) Ööbimine toimuks seega rannikul asuvates linnades, külades, kus hotellimajandus natukenegi arenenud on. Ko Taol veedaks maksimaalselt paar kolm päeva ja sealt suunduks põhimõtteliselt ühe jutiga või äärmisel juhul ühe ööpeatusega Phuketisse. Kilometraaž tuleks jämedalt võttes ca 1000km sinna. Phuketil veedaks nädala ja seejärel liiguks tagasi Bangkoki poole mööda Tai läänerannikut.

Nüüd kõigil võimalus laita, kinnitada jne plaani. Kas võib juhtuda, et kõik on väga üksluine, st sõitmise osa suur ja midagi uut näha(võrreldes Phuketiga) on kesine. Muidugi võib soovitada kohti, mida ja kus peaks vaatama ja millised raskused võivad tekkida teel olles! Eesmärk näha kohalikku elu, loodust ja end lihtsalt hästi tunda midagi tehes.

Seal ju säärekad, õiged sikklid maksavad rentides ju miljoone.

Loodetavasti saab ikka vähemaga ka hakkama kui miljoniga, eelduslikult olen arvestanud kuskil 900 baati päev, kui võtta rattad kaheks nädalaks.

Panid lõpus ise kõik õigesti paika st.et nii pikka maad sõita on väga üksluine,sõitmise osa suur ja võimalus midagi uut näha(võrreldes Phuketiga) on kesine. Lisada võib veel suht närvilise vasakpoolse liikluse ja renditsiklite tavapärase nigela tehnilise seisukorra. Samas mingeid erilisi raskusi ei oska küll ette ennustada,kui just suurest väsimusest&palavusest tingituna tähelepanu ei kaota ja mõnda lehma või kohalikku alla ei aja. Bangkokist Phuketti võiks veel kõne alla tulla,aga edasi tagasi viskab kindlasti siibrisse(muidugi kui tegemist pole mingi paadunud motikahulluga,aga sel juhul pole vaja nii kaugele minna kummi kulutama.Anna minna näiteks Moskvasse ja tagasi,samuti 1000 km ots ja sama üksluine)

Ei ole küll nii pikki otsi tsikliga sõitnud... aga ma arvan, et see on väga hea kui mitte parim viis nurgataguseid külasid jms näha. Seda muidugi siis, kui te lihtsalt täiega ei sõida, vaid võtate ka aega huvitavatesse kohtadesse sisse keerata. 300 km päevas on seljuhul muidugi ülioptimistlik. Indias ja Sri Lankal rentisin mõlemal pool kaks korda tsikli (päevaks) ja need oli kindlasti antud riikide külastusel ühed highlight'id. Ma ei tea nüüd kui kaootiline on Tai liiklus võrreldes India omaga, kuid Indias oli ka 150-200 kilomeetri läbimisega päeva jooksul tükk tegemist.

Täiesti reaalne reis. Ise pead teadma, et sõita jõuad. Kaheks nädalaks ratta võttes on 900baani täiesti reaalne hind ja ratas peab olema suht uus ja väga korralik. Teed on ok. Sõidutempo olgu rahulik. Öömaja igal pool kui just 5x taga ei aja igal õhtul. Vabalt võib ka Birmasse sisse keerata, väga ilus koht. Viisad saab piirilt. Reisikotid unustage ära, kõik mida vajate saate ja ostate teepealt. Mõnulemine ennekõike.

Hmm, Instructor. Birma viisat vist ikka piirilt ei saa. Või on hiljuti midagi muutunud?

2 nädalat tagasi sai. Sõidad Taist Birmasse ja tagasi samal päeval. Mõlemal pool ostad viisa.

Esialgu Taist välja minema ei hakka, kuna eeldatavasti on kahe nädala jooksul tais vaatamist küllaga. Oleks tore kui keegi oskaks infot jagada selle kohta, mis on kekmised kiirused kiirteel? Kas on oluline ka rahvusvaheliste juhilubade olemasolu? Muidugi võib soovitada kohti, milles kindlasti käia, sest ega eesmärgiks pole käia võimalikult paljudes kohtades, pigem kohtades, kus midagi vaadata, teha on.

Olen sellise reisi teinud ise. Täitsa võimalik. Uuesti tehes sõidaks enne selle pisikese Honda tsikliga kui nende pakutavate rendimotikatega, ehk siis 900 bahti saad mingi üsna kaheldava väärtusega pilli. Kui võtad Phuketilt ja praegusel aastajal. Enamasti on ka lepingus sees see, et mitte väljapoole saart. Kui saad diili, et võid minna outside island, siis pead arvestama sellega, et kui pill laiali läheb siis tagasi saarele on oma riisikol. Juhiluba võiks olla jah mingi. Kiirtee peal liiklus super. Kõige ebameeldivam oli Phang Nga ja selle ümbrus, seal oli segadust kõvasti. Vahepeal mõõdetakse kiirust ka ikka, võimalik.

Bangkok on tsikliga keeruline, sisse ja väljasõit võtab aega, erilist pointi nagu pole, sest takso on bangkokis odav ja tsikliga seal sõitmine paras piin.

Soovitav on sõita valges ja pimedas nautida elu kuskil külas või resordis sest Tais on selline asi, et seal vahest koer magab tee peal jne. Ei ole hea kui loomale haiget teed.

Lisaks, kohtasime seal ühte UusMeremaa tüüpi kes oli kuu aega üksi ringi chillinud mööda taid, põrra põrra. Kutil oli see 250cc Honda Chopper, ostis uue.

Kui jalad harkis sobib, siis see on vast tark valik rentida, need pillid on enamasti uued ja korralikud, ehk siis originaal Hondad, mitte kuskil third hand jaapanist toodud ja juppidest ehitatud hybriidid.

Mingit võimsusepuuduse juttu pole advekaatne ajada, sest mingit erilist võimsust seal vaja ei lähe. Liiklus on rahulik, kiirtee on tühjust täis ja külakestes ikka, mai pen rai. Ole ise õnnelik ja naerata teistele :)

meil ikka plaanis võtta ratas Bangkokist mitte Phuketist. Ja kui aus olla, siis lootus on ikka võtta vähe võimsam masin kui 125-250cc. Sest arvan, et kiirteel parem liikuda väheke võimsamaga. Kuidas seal lood tanklatega on või peab olema mingi kütusevaru igaksjuhuks kaasas?

Osad räägivad, et uue ratta rent ei pidanud mingi probleem olema, olema pidi kõiki uuemaid mudeleid alustades yamahadest ja lõpetades teab millega. Ideaalis sooviks saada mingit matka ratast, millel oleksid ka mõned kohvrid.

Kas on ka olemas mingid veebiadressid, kus saab infot renditavatest masinatest ja nende renditingimuste kohta?

Kurjam mul lingid läpparis ja see hetkel eemal. Pane otsingusse big bike thailand vms. Big bike on hea märksõna.

Tanklaid kiirteel on päris tihedalt. Mu motikal oli miski 10l paak ja see tühjenes päris kiiresti, probleemi polnud.

Külavahel on neid kohalikke tanklaid, ehk siis pudelist tankimin,põleb küll, pole häda midagi. Tark on muidugi ära tankida. Tuleb arvestada ka sellega, et kiirtee tankla oli 24h, kuid linnakestes ja mujal võivad tanklad olla peale kella viite-kuute kinni, ehk siis enne pimedat juhul kui tarvis liikuda tuleks paagid täis hoida.

Mis asjaga tegu oli? Alla 12L paaki nagu suurel sikklil ei teagi. Kuda nendel suurtel seal kindlustusega on? Kas need mitte 100% omavastutusel ei ole?

Omavastutus jah. Kindlustust enamasti pole, kuigi mingisugune on hakanud levima. Tuleb kindlasti üle küsida. See kohalik liikluskindlustus nö. tuleb jälgida, et oleks tsiklil kleeps peal selline ca 10x15 latakas. Aastaarv on seal märgitud kohalikus skaalas, ehk siis praegu peaks olema aasta 2552.

Esimese küsimuse kohta.... ma tean peaaegu kõiki maailmas seeriaviisiliselt toodetavaid tsikleid suurusjärkudes kaal, võimsus ja veel mõned üldisemad andmed peast, kuid ikkagi on asju mida ma ei tea tohutult palju.

Kui aga nii palju meeldib küsida jne. siis on soovituslik tellida ikkagi tuur mõnest vastavast firmast, saab garantiiga teenuse ja uusi tuttavaid. Tuuride puhul tuleb aga arvestada suurema väljaminekuga any way, HD tuur on tsikli eest ca 2-3 tuhat bht päev. Aga on ka teisi, ise pole teenuseid kasutanud, kuid pillid vastavates asutustes olid hooldatud välimusega.

Samas rendipillid mis olid uued ja korralikud, samatmoodi ikkagi 1500bht min. Levinumad pillid on 400cc Honda Shadowid, CBR400 naked ja HD. Eesti võimsusenäljas inimesele on seega ainuke valik R1, mis on ka üsna popp seal.

Ma soovitaks ikkagi asja rahulikult võtta, liiklus on minu kogemusel sedavõrd hea, et pole mingit elulist vajadust kuhugi tõmmelda ja 90-100 km/h on 250cc jaoks ka mõistlik kiirus. Kui on kiire siis tasuks veel enne puhkama minekut nati töötada, ehk läheb üle :)

KUi äkki keegi ei oska googlet kasutada siis http://www.geocities.com/bkkriders/links.html

Seal ongi enam vähem kõik kohalik motoelu linkidena kirjas.

Kurjam ma oln täna kuidagi irooniline, vabandust kui kellegi tundeid riivan!

Head liulaskmist !

Iga motomees teab, et suured sikklid võtavad keskelt läbi 5+ l/100km ja paak on arvestatud mitte vähem kui 200km, pluss reserv. Sellest ka minu imestav küsimine 10L paagi kohta. Kui mõni kroomirott välja arvata, siis on paagid ikka 14-16L mõnel ka üle 20L . Kuna penapaagi suurus on trippide juures väga oluline, siis on ka loomulik, et sellele ka tähelepanu pööratakse. Ja lepiks kokku, et suure all mõistame ikka üle 900 kuublisi sikkleid, kuigi osad loevad suureks alates 1500.

Kokkuvõttes hakkan järeldusele jõudma, et ikka Bangkokist seda trippi alustada on väga keeruline, kuna tsiklit raske leida, bangkoki liikluse keerukus ja ohtlikkus.

Ehk keegi oskab nõu anda selle kohta, et kui tõenäoline on see, et ma leian Phuketist tsikli(alates 500cm3) ja võin sellega sealt saarelt lahkuda teadmata arvuks päevadeks?

Phuketil kipuvad tsikleid andma välja päeva kahe kaupa. Rat U Thit tänaval Patongis,(see tänav mis Kamala, Kathu poolt tulles jookseb välja Banglani) siis hakates algusest sõitma jääb peale Subway-d( mis on viimasel suuremal ristmikul enne Banglat) vasakule selline äri kus tehakse neid rauast kolle ja samas on rollu laenutus, sellle kõrval üsna vahetult, ei meenu kas enne või pärast on üks Big Bike kompanii, kust võid proovida küsida.

Kas keegi Pattayal ka mingit tsiklit rentinud on? Kuidas saadavuse ja hindadega? Pean silmas mopeedist või rollerist suuremat asja. Tänud!

250 ccm cruiseri stiilis Honda maksis 700 THB 2 päeva eest (2009 jaanuari lõpp). Bensiin maksis oktaanarvust sõltuvalt 18 - 24 bahti liiter. Kaherattalisega maanteel tossavate veokate vahel sõites saab üleni tahmaseks ;-)