Bangladeshi viisa

Tere!

Kas viisat Bangladeshi saab ka India piirilt riiki sisenedes? Või peab Moskva saatkonnast sebima? Plaan on siseneda mööda maad Indiast... Tänud!

Kohapeal saad taotleda ainult Dhaka lennujaamas ja seda ka vaid 15 päevaks. Muudel puhkudel peab eeltööd tegema. Ägedat reisi!

Tegin kadalipu Moskva saatkonnaga läbi. Postiga saatmine Venemaa puhul ei toimi, keegi peab kohapeal asju ajama. Konsul räägib telefonis, et no problem, no problem, aga tegelikult on kogu selle asutusega suhtlemine üks suur problem. Läksin ka maadmööda, üle Kalkutta. Piiril viisat minu teada ei saa, hoolimata sellest tuleb paar-kolm tundi aega varuda. Kui plaanid rongiga piirile sõita, siis lahku Kalkuttast võimalikult vara. Kui lahkud Kalkuttast lõuna paiku, jääd piiri ületades pimedasse ja siis on suht jama sealt edasi saada. Bussiga Jessoresse siiski peaks õnnestuma saada. Jessores on suht ok hotell ka. Kui tahad lihtsamalt Kalkuttast Dhakasse saada, siis suht pingevaba on otsebussiga sõita. Sel juhul jääb muidugi seiklusi hulga vähemaks. Bangladeshi kaarti on suht keeruline leida. Sain pika otsimise peale Jessorest ühest raamatupoest suure lamineeritud koolikaardi. Maksis kopikaid. Kui vajad täpsemat infot, anna teada. Tel. 51922589 Käisin Banglas eelmisel aastal samal ajal, kogu info on aasta tagune.

Kas Rootsis olevast saatkonnast ei oleks parem viisat sebida? Tänud!

Helista sinna ja küsi. Aasta tagasi nad Eestis resideeruvate reisusellidega ei tegelenud. Kui targemaks saad, kirjuta siia ka.

Nii leidsin tuttavad kes aitavad Moskvast asja ajada.

Küsimus aga suuremale ringile järgmine- kas te esitasite viisat taotledes ka hotellibroneeringu? Saatkonna kodulehel on selline nõue- II.Hotel booking/air ticket or copy of ticket. See siis vist eeldab kas 1 v teist? Samas ma ju tulen Indiast üle piiri, seega... Minu mäletamist mööda sooviti hotellibroneeringut ka Hiina viisat taotledes aga siis kuulsin kuskil, et see ei ole tähtis ja ei teinud broneeringut ja viisa sain kiiresti ja probleemivabalt. Asi selles, et ma ei tea täpselt ju millal ma kus olen jne. Või siiski on mõistlik suvaline hotell broneerida, et asi kindel oleks? Arvestades sealset hinnataset ei ole see just väga suur kadu kui ei jõuagi broneeritud hotelli...

P.S kui dokumendid on saatkonda toimetatud kas nad siis tegutsevad kiirelt ja kui palju viisalõiv on? Sest nende kodukal on ainult hinnakiri Vene kodanikele(50$) aga samas Estraveli veebiküljel on selle aasta septembrikuu seisuga hinnaks kõigest 10$ 1 sisenemisega viisa. Oskate kommenteerida?

Tänud ette!

Kui ma esimest korda Bangladeshi viisat taotlesin 2005. aastal, siis ajasin küll asju Moskvas asuva saatkonna kaudu. Tol ajal õnneks ei olnud neil veel sellist seadust, mis ei võimalda kolmandal isikul sinu passi kaasas kanda, seega sain asjad DHLi kasutades aetud.

Hotellibroneeringut mul küll ei olnud ja aadressiks oli vist ühe kohaliku tuttava aadress. Ma arvan, et panna võib ka mingi suvalise hotelliaadressi.

Trikk selle saatkonnaga (ja üldse Bangladeshlastega) on see, et tuleb helistada ja isiklikult nende konsuliga või mõne muu konsulaarametnikuga asjad selgeks rääkida. Olla sõbralik ja jätta endast hästi tore mulje, see on tihti palju tulemuslikum kui hästi palju pabereid...

Neile, kes Bangladeshi tahavad minna mõnest naaberriigist ja sellest riigist ka turismiviisat taotleda, siis infoks niipalju, et Bangladeshi saatkond Calcuttas(Kolkatas) on kõige ebasõbralikum üldse! Olen näinud inimesi, kes on sealt tagasi saadetud. Samas, Delhis, Katmandus ja ka Birmas asuvad saatkonnad on päris ok ja peaks suht lihtsalt hakkama saama.

  1. aasta jaanuaris taotlesin viisat töötamiseks - seda ka Moskva saatkonnas. Aga kui mul oli vaja seda 2007. aastal pikendada, siis tegin seda küll Stockholmis asuva saatkonna kaudu - seda põhjusel, et Venemaale ei saanud siis enam DHLiga saata ja ma ise ei tahtnud küll minna. Helistasin Stockholmi ja küsisin, kas nad võtavad mu jutule, et mul jube häda ja Venemaal on seadused muutunud jne. Öeldi, et saada paberid faksiga. Saatsin. Siis tuli välja, et nad ei saanud kätte. Saatsin uuesti, nad ei saanud pabereid kontrollida, sest neil konsulit ei olnud parajasti majas ja tema kabinet kinni ja faks konsuli kabinetis. Aga mul hakkas juba kiire oma asjadega. Siis neil vist hakkas must kahju ja ütlesid, et ok, teeme ära. Ja siis ma lihtsalt saatsin neile kõik oma paberid jälle DHLiga ja sain oma viisa kätte, samuti DHLiga...

Kui ma õigesti mäletan, siis mina downloadisin oma viisaavaldused üldse Bangladeshi Saksa saatkonna kodulehelt, sest ma mujalt lihtsalt ei leidnud neid. Seal oli mingi hinnakiri ka.

Aga ma küsisin ise telefonis üle. Kui ma 2005. aastal turisimiviisat taotlesin, siis oli mu meelest mul 10 USD - otsustamine nädal aega (7 tööpäeva) ja 20 USD - otsustamine mitte rohkem kui kolme päevaga, võib olla isegi ühe päevaga. Muidugi ei oska öelda praegu, kas nad tänaseks on hindu muutnud...