Beebiga Balil

Tere,

Kuigi oleme Balil varem käinud, siis seekord oleme minemas 9-kuuse põnniga. Eelmine kord ei osanud tähelepanu pöörata sellistele teemadele aga ehk on keegi hiljuti käinud ja oskab vastata:

  1. Kuidas on seal mähkmete ja beebitoidu kättesaadavusega?
  2. Kui on kaasas olnud juba käputavad ja ennast püsti ajavad beebid - kas olete lasknud ka vabalt ringi käputada?
  3. On keegi mingisugust haigust (okseviirus, kõhulahtisus)?
  4. Kuidas lennureisid möödusid?

Suured tänud ette :)

1
2

Riskin nüüd Tripi ajaloos kõige negatiivsema kommentaariga. Kuid. Ära mine väikese lapsega pikale lennule. Kõige tüütum kontingent on mitte keskeas purjus peaga lällavad noorsandid, vaid väikse, röökiva lapsega vanemad, kes arvavad, et neile on kõik andestatav. Tõepoolest, kaasreisijatega absoluutselt mitte arvestav seltskond. Puhka mõned aastad Narva Jõesuus , Pärnus.

16
3

Tere. Olen olnud samasuguses situatsioonis. Lend BKK-Helsinki juhtus meie pere taha istuma Soome mees koos oma tailannast elukaaslasega + kolm last. Kui mees veel tegeles lastega, siis tailanna oli nii soomestunud proua, et märkustele ütles ,et need on ainult lapsed. Peale 100 000 -dat jalahoopi vastu meie istmeseljatuge, teist samapalju sõrmi meie juustes, lisaks omavaheline röökimine, oli täiesti tahtmine poolel lennul küsida langevarju, et ainult pääseks. NB. Küll on mõnel inimesel komme, minnes tualetti, tõmmata ennast püsti, haarates kinni eesistuja seljatoest. Jääd just tukkuma aga siis lendab pea otsast.

10
1

Oijah, kartsin et kohe sellised kommentaarid platsis. Ma ei küsinud, kas minna v mitte. Olles ka ise mõned korrad Aasia poole lennanud, siis endal pole lastega sellist kogemust olnud nagu eelpool kirjutajad kirjeldavad.

Tänud siiski mõtete jagamise eest :)!

3
5

See lennureis sõltub alati lapsest. Palun kahel esimesel kommijal märkida, mitu last neil endal on :) Tohin oletada? Minu soovitus - mine ikka, kui arvad, et su laps lennureisi normaalselt üle elab! On lapsi, kellega tõesti ei tasu lennukisse ronida. Pole ise Balil käinud, mujal Aasias küll. Ja et eeskuju anda - mul on kolm last, kes korduvalt eri vanuses lennanud. See on selline igivana teema, millele ei tasu tähelepanu pöörata - kahtlevaid pilke pälvid niikuinii.

4
3

metsis: Minul on kolm last.Kaks neist juba täiskasvanud ja reisivad omalkäel. Pikal reisil (Tais) käisin kolmanda lapsega 2016.a. Siis oli ta 11.a. Lisatud. Arvan ,et ennem võiks teha mõne lühema lennureisi soojale maale. Laps harjub tavaliselt peale esimest lennureisi. Samas oskad ka ise käituda.

7
0

See laste teema on siin tripis kusagil olnud ka juba. Eks sebinist ja teistest tuleb ka aru saada, kui sul on osa reisist nässu seetöttu keeratud. Endalgi juhtunud, et oli plaan öösel kohe lennujaamast auto võtta ja hommikuks sihtkohta kimada, aga seljataga laps röökis kogu lennu ja plaanitud magamisest ei tulnud midagi välja ning magamata ikka pool ööd sõita ei suuda ja plaanid tuksis. Seega kui te ei suuda oma lapsi korrale kutsuda või ongi selline "vabakasvatus", siis ärge imestage kui sellise suhtumise osaliseks saate. Teine teema on lapsed ise. Väiksed lapsed ei mäleta tulevikus sellisest reisist midagi, reis on ikka vanemate löbu ja laps lihtsalt peab selle kaasa tegema. Lisaks kas enda puhkus ja löbu on tõesti olulisemad kui alla aastase lapse tervis. Siin on mitmed teemas, kus täiskasvanud räägivad oma terviseprobleemidest soojal maal, osa vaevu ellu jäänud, lisaks siis igasugu ohtlikumad nakkushaigued, mis lapsele palju ohtlikumad kui tervele täiskavanule, kes lisaks veel vaktsineeritud. Aga kui oma väikese lapse ohtuseadmine pole probleem ja suudate lennata kaasreisijaid häirimata, milles küsimus, lennake aga.

12
0

Ma pole küll Balil käinud, kuid värskelt on seljataga reis kolme lapsega (sh. beebi) Sri Lankale. Püüa lennupiletit ostes või kohe selle järel saada lennufirmalt beebikohad, kuhu pannakse lennu ajal beebile voodike (sky cot) - see on hea võimalus panna beebi vahepeal käest ära, ning siis pole ka inimesi sinu seljataga, oled ise kõige ees.

Veel soovitan võimalikult kiirete ümberistumistega lennu valida, et lennureis kujuneks võimalikult lühikeseks.

Ära lennukis lase käputada, selle kohta palju lugemist, et kui must see kõik seal on. Mujal kasuta ikka sisetunnet. Lennukis on mähkimislauad väga väikesed, nõuab tõelist vilumust kõike seal ühe käega teha, kuid võta lennukisse mähkmeid topelt kogus kaasa - rõhuvahe võib kõhule mõjuda.

Minu meelest tasub just beebiiga reisimiseks kasutada, on ju lapsevanemana vanemapuhkuse aeg - saab palju paindlikumalt plaane sättida, alla kaheaastane reisib palju soodsamalt kui juba vanem laps ning mina olen just kogenud mitte kurje pilke, vaid igakülgset abi - aidatakse asju tõsta, lubatakse ette poole, räägitakse väga lahkelt. Kõik ikka sõltub kui meeldiv inimene ise lapsevanemana oled.

Jällegi ei tea, kuidas Balil, aga Sri Lankal olid suuremates poodides Pampersi mähkmed (aga neil on väga väikesed pakid). Meil jagus peaaegu varudest, kuid ostsime ikkagi ühe paki. Beebitoitu ei osanud poes märgata, kuid 9-kuune sööb juba päris erinevaid asju, usun, et saate enda toidu ja puu- ja köögiviljadega selle kõik kenasti lahendada. Lemmikpalad võtke ikka kodust kaasa.

Õnneks pole meil lapsed ühelgi reisil haiged olnud, kuid reisiapteegis võiksid ikka esmased vajalikud asjad kaasas olla. Kindlasti tehke reisikindlustus, kui tõesti peaks midagi juhtuma, siis on vähemalt kulud kaetud.

Teil tuleb kindlasti väga tore reis! Ja arvestage sellega, et teie beebist saab omaette vaatamisväärsus kohalike silmis :)

4
3

Ilmselt saan ka pahameele osaliseks aga see selleks, samas ei ole mingi lastevihkaja. Mõtlen alati kui päris väikestega reisitakse, milleks? Laps ei saa sellest mingit emotsiooni ega mälestust. Kas vanema jaoks puhkus tähendabki välismaal lapsega tegelemist peamiselt? Kui endalegi lend ja lennujaamad kurnavad eriti nii pikal reisil, ei kujuta ette mida need niigi rahutud lapsed tundma peavad... Mitu korda olnud London- Riia liinil kogemus nagu sõimerühmaga lendaks, pool lennukit väikseid täis, ise kuskilt pikalt lennult tulnud just. Eks nagu ikka niipalju kui inimesi niipalju ka eri arvamusi. Ilmselt kui ikka niiväga minna tahaks saaks pikalt ette ka planeerida, et keegi lähedane paar nädalat hoiaks last siis, võtab puhkuse selleks ajaks või misiganes.

9
1

Ja lisaks muidugi väikese lapse palju nõrgem immuunsus süsteem võrreldes täiskasvanuga. Euroopas veel vast aga kuskil Aasias jne. reaalne oht riskida lapse tervisega?

5
0

GoHouse - Sul lapsi on? Paraku on nii, et lapse titeaeg (pluss lasteaed) on nähtavas tulevikus ainuke, mil lapsevanem saab vabalt reisida. Hiljem käib laps, või vanim neist koolis ja sel ajal pole võimalik pikemat puhkust korraldada. Lapsel on pärast puhkust koolis krdi raske ka siis, kui ta on muidu viieline. St tähtis pole mitte lapse mälestused, vaid vanema ja lapse koos veedetud aeg. London - Riia pole miski distants, et selle pärast nutta. See ju nagu Tallinn - Riia bussisõit, kas siis sinna ei tohi ka enam titega minna? Kellegil oli plaan hommikul autoga sõita - kuid kellelgi oli plaan paar nädalat rahus patareisid laadida, kelle plaan on tähtsam? Kuid nagu eespool öeldud - see teema on siin korduvalt läbi nämmutatud.

4
7

metsis, ära aja jama. Koolivaheaeg on koos nädalavahetusega praktiliselt 10p ja täiesti piisav kus iganes puhata, korduvatl nii lastega kui ilma läbi proovitud. Lisaks võib enne vaheaega 1-2 päeva puududa ja peale päev ja ongi juba 2 nädalat puhkust. Mis puutub seda, kelle plaan on tähtsam, siis see ei puutu asjasse. Sõida oma autoga kui sa ei oska teistega arvestada. Ei ole vahet, kas need on kasvatamatud lapsed või purjust täiskasvanud, teiste reisi rikuvad nad ühtmoodi ära. PS sain aru, et vihjasid minu autosõidu näitele, aga ega seal vahet pole, kas oli soov niisama linna peal chillida või ringi sõita, kui ikka mõne sinusuguse pärast pead öö läbi üleval passima, siis ongi osa sellest akude laadimise ajast rikutud. Eespool juba sai õeldud, et reisige imiku või kellega iganes, aga arvestage lapse ja teiste kaasreisijatega.

9
1

Metsis, sa siin korduvalt üritad kasutajaid kiusata küsimusega, kas meil ikka lapsi on. Minu lapsed saavad koolis ilusti hakkama, aga sinu lapsed ei ole vist just kõige terevamad kriidid, ega ju? Reisimiseks leiab ALATI sobiva aja ja väikese lapsega maakera kuklapoolele sõitmine olgu ikkagi hädavajadus, mitte oma egolaks instagrami ja FB jaoks.

5
2

Pole siin koolivaheajaga midagi pistmist. Kolm nädalat Taimaal 11. aastasega toimus täiesti kooli ajal. Samuti on sügisel WRC rallid siis kui on kool 1. Tuleb kokkuleppida kooliga. 2. Kaasa õppevahendid. 3. Lapsega läbirääkimised, et ka puhkuseajal tuleb tööd teha. Metsis: Kas sa midagi oled kuulnud, e-koolist ? Seal on igapäevaselt näha mis täna õpiti ja mis edasi võeti. Õppisime järgi kahe -kolme päeva tagant, et töö ei segaks puhkamist. Pärast reisi polnud lapsel koolis mingit raskust/mahajäämust.

6
2

Eks paljuski oleneb lapsest ja ka vanematest ja samuti ettevalmistusest reisile. Meie viimasel reisil Taisse olid meie naabriteks noor pere ca 9 kuuse lapsega. Olin natuke ootusärev, et rahulikust magamisest ei tule vist küll reisil midagi välja. Üllatusin meeldivalt kui hästi olid noored vanemad ette valmistunud reisiks lapsega. Lapsele oli kotti pandud erinevaid tema jaoks väga põnevaid esemeid ja uusi mänguasju, lisaks erinevad söögid, joogid ja beebimaiustused. Magamiseks oli kaasaskantav magamiskott/korv millega sätiti beebi ema istme ette/alla magama. Lapse ärkvelolekuajal tegelesid vanemad lapsega korda mööda.

6
0

Ciao, mina kàisin 15 kuuse kàputava titega just Bali saarel, pàrast veel ka Gili airil. Beebitoite minu laps pole kunagi sòònud seega sellest ei tea ma midagi, sòi koos meiega riisi, kala ja puuvilja. Màhkmeid leidis igast poest ning peale rahvusvaheliste huggieste ja pampersite oli ka erinevaid hiinakaid ja hulga odavamaid mùùgis. Lasin palju rannas kàputada, templites... muudkui pesin aga kàed jàlle puhtaks ja polnud hullu. Midagi kùlge ei jàànud kùll ja haigeks ka ei jàànud. Samas sai ta mul palju rinnapiima veel, eks see kaitses ka palju. Soovitan sul kas lapsekandmiskoti vòi kandelina kaasa vòtta sest bali saarel kàruga ringi kàrutada on suht vòimatu. Lennureisi sàttisime òòseks, beebi magas paremini kui mina :) Meil on reisiblogi ka aga vaid itaalia keeles, aga saad pilte ja filmilòike vaadata, kui sul on veel kùsimusi siis kùsi julgesti! http://www.tripfamily.it/2017/04/20/bali/

3
1
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased