trip-krainetrip-ukraine-dark
Berenice

Kas keegi teab soovitada, kuidas sinna saada, mida seal teha ja kuda seal ka on?

Ma ei tea mis see on, ma ei tea kus ta on, ja ma ei tea kuidas sinna saab.. aga ma tahan sinna minna! :) Kõlab nagu Alf Leila Wa Leila ehk 1001 öö muinasjutus :).

Olenevalt kus sa parasjagu viibid, Aswanist peaks minema sinna täpselt kiirtee. Äkki keegi viskab ära? Egyptair kindlasti sõidab Kairost Marsa Alamisse, sealt kindlasti läheb midagi edasi. www.egyptair.com

..selle artikli andmeil siin sõidab 5 bussi päevas Marsa Alamist Sudaani piirile läbi sealtkandi http://lexicorient.com/egypt/berenice.htm

Lõpuks need inimesed seal kohapeal võiksid ehk paremat nõu anda: http://weekly.ahram.org.eg/2005/766/tr4.htm (vt allpool Fustat Wadi El-Gemal ecolodge ja telefoninumber)

Kui sügavam ajalugu huvitab nende teede kohta, mis Niilusest punase mereni kunagi viisid ja mida nende ääres või juures veel näha oli või on, sh Berenice: http://weekly.ahram.org.eg/1999/417/special.htm

Mida seal teha? Heh.. http://www.orca-diveclub-hamata.com/english/divecenter.php http://www.regal-diving.co.uk/home/?m=destinations&resortid=73 http://www.aquatours.com/egypt/hurg_lahami.htm (viimases üks päris ülevaatlik kaart sukeldumispaikade ja vrakkide kohta allpool)

Kõige lihtsam on sinna saada Hurghadast:) Rendid auto ja lähed. Me isegi plaanime minna:) Kui meeldib näha turistide poolt rikkumata egiptlasi, siis see on küll õige koht kuhu minna:)

Tegelt ma tean kah yht teist ilmselt kui juba kysida oskasin, aga alati on tore targematelt inimestelt n6u saada. Olengi r66msalt Aswn'is, aga minu teada ei tohi v"alismaised rahalehmad omal k"ael seda teed pidi s6ita. Homme kysin. Isegi need l6unapoolsed rahvuspargid on ainult Egiptlastele. Kui keegi on seal k"inud, siis kui palju paberimajandust see n6udis. Ilmselt tuleb Marsa Alam'ist luba taotleda.

Katke yhest kohaliku ajakirjaniku erakirjast : "You can still visit the Bisharins in Shalateen. Tourists are allowed acces to the border town, but you first need to obtain a permit from the Military Intelligence Office in Marsa Allam.

There is only a dirt road from Wadi Al Allaqi to the Red Sea cost. If you want to cross from the Nile Valley to the coast, you can take the road from Edfu to Marsa Allam, or the one from Aswan to Berenice or the one from Qus to Quesir. Yet, I am not sure how would the police feel towards that, i.e. I am not sure if you need to be travel as part of a police-guarded caravan or not.

PS: Wadi El Allaqi requires a permit, from the Military Intelligence Office in Aswan.

For Wadi El Gemal, pls. check http://weekly.ahram.org.eg/2005/754/tr3.htm http://www.traveltodayarabia.com/article.aspx?ArticleID=4437

What is Wadi Al Alafi? Do you mean Wadi Al Allaqi?

For Elba NP http://weekly.ahram.org.eg/2005/757/tr5.htm Pls. note than only Egyptian nationals are allowed entrance to Elba NP. The NP is actually within the politically disputed area of Haleib Triangle

For beachs and ecolodges in the south Red Sea area http://weekly.ahram.org.eg/2005/766/tr3.htm

Yes there are plenty of beaches where you can just park your car and go for a dip.

Yes there is a daily bus from Cairo that goes all the way to Shalateen. "

http://www.lonelyplanet.com/thorntree/thread.jspa?messageID=13804319&#13804319 "Berenice:

An ancient city named by Ptolemy II, it became a trading port in 275 BC. A ruined Temple of Semiramis is located near the modern town; inland, there are the remains of the emerald mines of Wadi Sakait, which were worked from Pharaonic to Roman times. The coast is lined with mangrove swamps and unspoiled bays and cove. Offshore, visit the tectonic island of Zabargad a geological phenomenon that is also famous as the source of the semiprecious gem olivine, mined here form 1500 BC until the mid-20th century. From Peridot Hill there are breathtaking views of the surrounding blue lagoons, rich in marine life and home to many dolphins."

Mina olen aru saanud, et sisemaalt rannikule on lihtsam pääseda kui rannikult sisemaale, kuid meie küll rannikult sisemaale saime:) (autoga, kahekesi) Tõsi, seal oli küll oma 15-20 checkpointi kes kõik tahtsid kontrollida ja pärida ja seletada, kuid õnneks keegi nii mõttetut maad kui Eesti ei teadnud.

Kuid, Aswan'st peab Marsa-Alamisse konvoi tulema hommikul, uuri seda. Sinna ikka kellelegi peale vast saad ennast istutada. Seega ma arvan, et pole mõtet põdeda.

Mis puutub aga veel sinna allapoole (Shalatayn), siis mina sain kevadel aru, et see hull asi on möödas, jah kunagi oli sinna küll pea võimatu saada, kuid nüüd ei tohiks probleeme olla.

Jõudu ja edu igatahes ja andke ikka märku, et mis ja kus ja kuhu saab ja kuidas saab. Kah hea teada. Oi ma sooviks ise ka seal olla:)

Selline küsimus teemaalgatajale, et kas käite nö. seljakotiga ringi või ikka hotelle mööda või nii ja naa?

Kui ma tuleks pühapäev (30-dal) siis sinna ja võtaks Hurghadast auto, äkki saaks Marsa-Alamis kokku ja läheks koos alla?

Et päris aus olla, siis algul olin hoopis ma ise see kes arvas, et see Berenice postitus on Su vales kohas :P see kõlas nii kariibimerelikult. Aga kui ma nägin, kus ta asub, siis mul mälus ikka midagi koitis.

Igaks juhuks ütlen, et Aswanist (kaudselt) viib küll ka tee Marsa Alamisse, aga viib ka Berenicesse otse tee, mis peaks olema uus ja igati heas konditsioonis.

"From the coast, one can take the Marsa Alam-Edfu motorway and then move parallel to the Nile Valley until you reach Aswan, or go southward following the Red Sea coast all the way to Berenice and then cross directly to Aswan using the new motorway", see on kah al ahramist.

See tee on nii uus, et seda pole isegi kõikidel kaartidel (v.a. satelliitkaardid) aga no kohalik valitsus arendab Punase Mere rannikut kogu täiega ja vähemalt seda võib autoritaarsete rezhiimide kasuks öelda, et elektri, vee ja teejupi nad veavad enam-vähem iga õueni. Ma olen isegi hakanud mõtlema, et võib-olla on selline poolsotsialistlik ajajärk ühele arengumaale isegi kasulik mingite suuremate sammude astumiseks. Nö. poolkohustusliku rahvaannetuse korras infrastruktuur välja ehitada, alles siis individualiseeruda.

Igaks juhuks ka et: kui sa kohapeal helistada soovid sisi ilma rahvusvahelist koodi +20 ette võtmata on mobiililt helistamine odavam, vististi 7 eesti raha minut ja mitte 33 või mis ta muidu roaming tingimustes on.

P.S. Aga selle kõrbeöösärgi ikka leidsid kuskilt, mutianpu, või lõid lõpuks käega? Mõtle ka foorumi naisperele, jaga vähe shoppingumuljeid.. :D

Nile Delta räägib muidugi õigust, uus tee on tõepoolest olemas. Mina sellest ei rääkinud põhjusel, et ma ei ole ise mööda seda sõitnud. Teist teed, seda väikse ringiga soovitasin just sellepärast, et olen seda ise kasutanud:)

Kondan jah seljakotiga. Marsa Alam'isse sain kuidagi Idfu'st. 1 buss (20 naela) p"aevas tuleb Aswan'ist. Peatub esimese silla ees mosee kylge ehitatud teemaja vastas. Jaamast otse minna 150 m. Kohalikud pidid mu juba marsaga kohale viima, aga siis peksis 1 paks mu sealt v"alja. Olevat ainult Egiptlastele. Ainus "hotell", mille yese Idfu'st leidsin oli jaama juures pensujaama vastas. 10 naela, aga puhastest linadest pole m6tet unistada. Pesemise roemu lykkasin kah edasi. Politsei peatusi oli ainult 1, kus passi vaadati. Marsa Alam on k6ige jubedam koht, kuhu ma Egiptuses sattusin. Hunnik uuseehitisi keset prygim"age. Yebisin 30 EURO = 225 naela eest Aquariuse "oaasis" = 14 km l6unasse. Kylmetuse t6ttu sukelduma ei l"ainud. Ujusin pisut ja vahtisin v"arvilisi koralle jms. Pange rannakingad jalga - korallp6hi kubiseb siilikutest. Mina ujusin sandaalidega. Aquaariuse "ecolodge" (tuleb s6nast "economy" mitte "ecology") oli puhas ja kena. Toredad nuubia ja bedja poisid tegid ylihead toitu ja kypsetasid sytel leiba, aga "oaasi" valli taga algab prygiv"ali, mis j"atkub randa.

Berenice'sse ei saavat minna, sest see olevat s6jav"aebaas. Mingi looduskaitseala olevat 20 km Berenice'st p6hja pool. Olin omal k"ael j"atkamiseks liiga v'asinud, aga Aswan - Marsa Alam'i buss s6itis u 13:00 edasi Berenice ja Bir Shalatain'i poole.

Kahju "Domenico", et kokku ei saanud. Oleks hea meelega Bishariin'ide maal kah k"ainud, aga olen juba Kairo's. Marsa Alam'ist l"aks umbes 18:00 yebuss = 90 naela. Aquariuste munemise t6ttu j"ain Qena bussist maha. Isegi Idfu kaudu tagasi minnes oleks odavam ja mugavam. (2. klass Aswan'ist Kairo'sse maksis 65 naela). Bussis olid algul ainult seisukohad ja jahutus puhus metsikult nagu ikka.

See ongi yks Egiptuse m6istatus: Miks peavad inimesed endale k6ige soojemad riided selga panema selleks, et bussiga s6ita.

Olen peris kindel, et Aswan'ist otse yhistranspordiga Marsa Alam'i ega Berenice'sse ei saa sest nuubia divemaster'id s6idavad sama Idfu bussiga.

P.S! Teemav"aliselt: Galabeya yes"arki myydi Siwa's 100 naelaga, aga ma ei tahtnud teda kaasa vedada. Eks oleks saanud ka igast teisest oaasist. Kui aega j"aeb, siis otsin Kairo'st m6ne khakiv"arvi. Lennuk l"aheb reede yese'l inshaallaah.

Mnjah. Idapoolsetes paikades vähemalt käivad enamasti vaesemavõitu Ida-Eurooplased, siis ei saa seal hindu nii lakke ajada aga Siwa, Luxor, Aswan on kõik ameeriklaste, prantslaste jne poolt ära rikutud, kes ilma mõtlemata maksavad, mis küsitakse. Isegi Sharmis maksab galabeya ainult 50LE aga see on turisti-galabeya ilmselt nagu seal Siwask - viletsast materjalist ja (naiste puhul) mõttetuid tikandeid täis. Kairos tänavatel kolades leiad kindlasti ka ehtsa meeste galabeya, tikandivaba jne. Üle 30LE ei peaks maksma (odavam võib olla miski polüester vms).

Seda sõjaväebaasi lugu ma veidi kahtlen. Ära iial usalda et (harilik) egiptlane midagi oma riigi kohta teab, geograafiast või ajaloost vms. Sest kuidas need sukeldumisfirmad seal siis hakkama saavad?? Nad isegi ei maini midagi eriloa kohta. Võibolla Berenice neemetipp konkreetselt on suletud (kuigi fotosaidi põhjal nii ei ütleks, ega paista seal ka mingit sõjaväge) aga vähemalt Hamatani ikka pääseks (mis on veidi enne). Anyway eks midagi peab elus ka veel avastada jääma :).

Mikrobusside kohalik nimetus on: lendav puusärk. Viitab sõidustiilile ja lõpptulemusele, kuna nad on ju pisikesed ja harilikult ka täis pakitud siis kui midagi juhtub, ei pääse sealt keegi välja. Võib-olla sellepärast üritatakse turiste neist eemal hoida, kellel seda rahvusvahelist lärmi jälle vaja. Sharmi/Hurghada vahel võib nendega muidugi loksuda küll.

Mnjah, eks ta ole, see prügi värk on üsna karm jah, kuid ma olen tegelikult mõelnud, et eks meil ole see samamoodi, kuid meil jääb see lihtsalt metsa kinni või siis poetatakse metsa alla, seal ju põhimõtteliselt ühtegi takistust pole ja seega ongi kogu ilm prügi täis:( Kõik lendab vabalt ringi.

Mis teekonda puutub, siis see ju tulebki Aswanist Idfusse ja siis vasak, ei parempöördena läbi kõrbe Marsa-Alamisse. Marsa-Alamiga on jah see imelik lugu, et nö kõik hotellid mis seda nime kannavad on Marsa-Alamist mitmekümne kilomeetri kaugusel, kuigi tõsi, üks väga vinge hotell peaks olema ka kerkinud otse "linna:)" külje alla. Eks ta sihuke 10-ne tänavaga kolgas on jah, kuid seal olid väga lahked inimesed ja keegi ei peetinud, lasti Sul rahulikult toimetada. 1 koalik viis mind ka turule, mida no way poleks oma peaga üles leidnud, ostsime sealt toitu, pärast peasime merevees ära:) Üldiselt on nii, et läheb veel 10-15 aastat ja siis pole seal enam meiesugusel rännumehel enam midagi teha.

See Berenice jutt on jah kuidagi kahtlane, sest meile küll sellest keegi midagi ei rääkinud kui suhtlesime inimestega kes seal looduskaitse alal pildistamas käisid. Öeldi jah, et kunagi oli küll, kuid enam mitte.

Sõidustiili kohta ütleks nii, et mina hästi kohaliku rooli küll ei julgeks maanteel istuda:) Sõitsime seal maha pea 3000km ja kõige kindlam on ikka siis kui ise roolis oled:))) Mu sõber keeldus kategooriliselt rooli istumast, et tema jaoks on seda kõike natuke liiga palju:))) Aga kui sellele ajale tagasi mõtlen, siis oli tegelt vinge sõita politsei ekskordi saatel 150-ga:))) Aga see selleks. Seda räägime mõni teine kord...

To Nile Delta: Ei, päris kõrbematkal pole käinud, kuigi tahaks...me reisisime küll magamiskoti ja telkidega, kuid jah, ma ei nimetaks seda veel kõrbematkaks.

Minu kõige suurem mure on see, et kas tõesti pole mitte kedagi võtta omale reisikaaslaseks sellisele reisile mis ei eelda ainult kuskil hotellis lebotamist ja turismibüroo giidiga kuulsates kohtades tolgendamist?

Võiks ju minna kuskil veebruaris või märtsis kui on uuesti soojaks läinud:)

Ma usun, et meiesuguseid on ikka veel, aga raske on kokku saada. Ma oleks heal meelel osalenud ja oleks kah alati parema meelega rooli taga istunud kui k6rval. (Ja maasturitega reisivaid euro paarikesi on muide terve läänepoolne k6rb täis.) Lihtsalt valdav osa egiptuse külastajatest on umbes sellised nagu eile Kairo lennujaamas kohatud hollandlane, kes küsimusele, et kus ta siis täpsemalt käis, vastas nii: "Aswan'is ja mis see teine SUUREM linn oligi ... ah Hurghada, just."

Ja prügi m6ttes ma ei arvagi, et eestlased egiptlastest millegi poolest paremad on. Lihtsalt kogu see kant nägi välja jube masendav. Korallrahu iseenesest oli muidugi kena.

Ja Berenice'sse ma olekski peaaegu sama bussiga edasi s6itnud, aga olin hetkel pisut väsinud ja lasin kahel kiivitibul end pehmeks rääkida. Noh nägin sellist Egiptust kah nüüd. Mis seals ikka.

Kuid veebruaris märtsis pole mind kahjuks teekaaslaseks loota. Vahepeal tuleb tööd kah pisut teha, et Abu Simbel'id ja muud odavreisid tagasi teenida.

Mis puutub sellesse läänepoolsesse kõrbe, siis seal on küll kohad või oleks õigem öelda koht? mida külastada tahaks. Sahara el Beyda e. siis Valge Kõrb, see on ju üks paras ime:) Kui mina isiklikult neid Bir Shalatayn ja Sahara el Beyda kokku ei paneks vist? Samas muidugi kui on seltskond kellel on mingi miinimum 2 nädalat aega, siis miks mitte:)

PS! Mis või kes on "kiivitibu"?

See läheb ju pealkirjast täitsa mööda, aga too on üks tibu Uus-Meremaalt. Mustas ja valges kõrbes ma käisin ise kah. Eks varsti panen pildid kuhugi näha, aga sellest peaks vist uue jutujoru tegema.

küll, et kiivi on Uus-Meremaalt, kuid ma ei saanud aru, et kuidas need on Egiptusega seotud? Seega arvasin, et Sul oli seal miski muu tibu:))) kes pehmeks rääkis.

Ootan siis huviga muljeid ja pilte!

Noh nad käivad vahel harva ka Egiptuses sukeldumas, kui siia poolkerale satuvad. Sealpool on muidugi paremaidki kohti.

Kuidas Teiega ühendust saab?