Bergamost Centralesse öösel

Kui valida Ryanairi odavlend, siis see teatavasti maandub Bergamos veidi enne südaööd. Olen kord külitanud Bergamo lennujaamas ühe öö, magada ei saanud; kord võtsime Bergamos hotelli, aga siis veetsime seal linnas paar päeva ka. 

Tahaks seekord öösel Milano Centralesse saada kuidagi, va taksoga. On kellelgi kogemusi?

Kui mina mõni aasta tagasi Bergamosse lendasin, käidi Ryanairis reavahed läbi ja pakuti 5€ pileteid bussile Milanosse, küllap nad Centralesse sõitsid. Endal oli hotell Bergamos ja jõudsin viimasele öisele bussile, mis viis Bergamo kesklinna.

Buss sõidab tunniga Milaanosse. Aga mitte öösel. Viimane väljumine on 23.45. https://www.terravision.eu/italiano/files/2021/01/cadenzato-bgy-ridotto_GEN2.pdf

TLL-BGY on kavas alates 01.04, Terravisionil veel selle perioodi sõiduplaani ei ole. Tavapraktika näitab, et see sõiduplaan koostatakse lendude järgi - tuleb kesköine lend, tuleb ka bussiaeg. See aeg võib olla napp, aga oodatakse lend ära.
Flixbus peatub ka seal, aga hetkel nii hilist väljumist ei näinud. Varasemast mäletan, et need läbisid BGY ka öösel.
BlaBlacari võib ka proovida, kui miskit paremat ei teki.
Variant on ka Wizziga Malpensasse lennata, see maandub inimlikumal ajal, lennud planeeritud samasse ajajärku.

Ma ei tea kuidas nüüd on, aga eelmine aasta jaanuaris läksin selle sama hilise lennuga ja lennujaama ees oli 3 bussi millega sai milanosse, pileti hinnaks 7 euri.

Aitäh info eest, vaatan üle, kuidas nüüd. Need lennujaama kapslid väga ei ahvatle. Kas keegi on kasutanud?

Teoorias see nii on, et buss võiks lennu ära oodata, kuid praktiga on näidanud vastupidist seega ma päris 100% sellele ei loodaks ja arvestaks asjaoluga, et ehk tuleb takso võtta. (ca 100€) või siis juba eelnevalt transport ära organiseerida.

Eriti kui lend veel hilineb siis ei saa kindel olla selles bussist . 

Ise küll pigem võtaks majutuse bergamos (kui linna buss eest läheks sellega ,kui ei siis takso) ja magaks rahulikult , hommikul jooks kohvi ja istuks rongi peale .

Bergamost  Centealesse saab öösel bussiga, otse lennujaama välisukse ees oodatakse.

Centralesse, Milano Centrale.  Seal lähedal hotelle ootamas  piisavas valikus.

Kuulge, kas praegu saab Itaaliasse?  Saan aru, et piirnagud kehtivad kuni 06.04.2021 ja edasist ei ole veel otsustatud. Ryanair nagu plaanib lendama hakata.  Siit Synlabi teemats lugesin, et inimesed on just läinud, samas üks tuttav itaallane väidab, et ei saa sisse.

Eile (6.aprilli) Ryanairi Tallinn - Bergamo kogemus näitas, et ei olnud busse, millega Centralesse jõuda öösel. Kell 23.45 buss oli täis (max 29 inimest) ja lahkus graafikust varem. 

 Ootasime, et äkki ikka tuleb veel busse. Lõpuks võtsime inimesed kokku kellel soov Centalesse jõuda ja saime takso juhiga kokkuleppele (100 eur).  Ps! Taksod ei tohi võtta peale inimesi, kes koos ei reisi. Meie taksojuht õnneks vilistas sellele ettekirjutusele. 

Tavaolukorras on busse aga viirusega seoses on busse maha võetud.

Aga miks seal Centrales parem on öösel? Hakkas huvitama lihtsalt, ärge pahandage. Ma olen selle hilise lennuga Bergamosse lennanud palju kordi, tavaliselt jalutanud sealt NH Orio al Serio hotelli (väga ok), mõnikord  taksoga Bergamosse või oma auto / rendiautoga kuhugi lähedusse hotelli/korterisse. Muidugi kui väga vara hommikul on töökohtumine Milanos, siis saan plaanist aru, mul seda muret pole olnud... Milanot turismi eesmärgil ma ei kaaluks, seal ümbruses ikka palju ilusamaid kohti.

Bergamo normaalajal ilus linn. Vanalinn ei jää Tallinna omale alla. Restoranid/baarid ülihead.

Loen neid erandeid Itaalia kohustuslikust eneseisolatsioonist ja kahjuks ei leia transiidi erandit avaliku transpordi kohta. Eratranspordi erand on selgelt kirjas, aga mis toimub lennureisijatega, kelle lend ei ole ühel piletil ning on vaja teha uus check-in ja turvakontroll? On keegi neil päevil läbi Itaalia lennujaamade edasi lennanud?