Bialystok-Lublin-Rzeszow 2009

Tere

Lugesin eelmiste aastate kommentaarid Ida-Poola marsruudi osas üle. Kas on keegi ka sel aastal sõitnud? Kuidas need tänaseks on - kas pigem arvestada 60km/h võ 90 (päevasel ajal)? Siiani olen ise alati üle Varssavi käinud kui lõunasse asja, aga ehk on juba EU tõukefondid ka sealsed teed ilusaks teinud. Tõenäoliselt külast-külla käivad nad siiani.

Kas poolakatel on mõni webisait, kus nende planeeritud teeremondid ülal? Aitäh.

Minu kogemus pärineb nüüdseks juba üle-eelmisest aastast, marsruudilt Bialystok-Lublin-Zamosc. Teede kvaliteedile pole tegelt suuremaid etteheiteid, nt Läti omadele annab see marsruut silmad ette küll. Igatahes Ukrainaga võrdluses onli tee enam kui korralik. Pigem piiravad kiirust teeäärsed asulad. Keskmiseks kiiruseks mõistlik planeerida 70-75 km/h.

Mingi teeremontide veebisait on siin: http://www.gddkia.gov.pl/article/serwis_dla_kierowcow/mapa_planowania_podrozy/index.php. Viidatud kaart veel selles mõttes huvitav, et tähistab 500 kõige ohtlikumat teelõiku Poolas (s.t. kõige õnnetusrohkemad). Mis pole ju iseenesest sugugi vähem tähtis kui maksimaalne lubatav sõidukiirus.

0
0

Enne Bialystok'i on üks suurejooneline teede ümberehitus, kiirus umbes 40 km/h. Peale seda teel Lublini poole on veel nii mõnigi lõik, kus teeremont ja foori taga ootama peab. Aga midagi eriti hullu ei ole ja suure ringiga mööda sõita ei ole ka vaja.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased