Birminghami tööle ja elama.

Tere

Märtsi alguses lähen elama ja tööle Birminghami. Tahaksin teada natukene eluolust seal, kui palju maksab söök ja esmatarbed eluks? Millised hinnad on linnas sees bussipiletitel? Oleks kena saada kokku mõne eestlasega, kes seal juba elab :) Kui kellelgi oleks midagi rääkida mulle sealsest eluolust ja oleks soovi ka kohtuda siis saatke e-mail mulle antonjeta@hot.ee Aitäh ja kohtumiseni :)

Transport on kallis lõbu, sellega tuleb kohe arvestada - inglased silkavad üldiselt palju jala, ent pikki vahemaid juba jalgsi ei kata, teine arvestatav alternatiiv oleks jalgratas (taas sõltub distantsist, korterivalikul võiks olla hea mõte leida midagi töökoha lähedale). Söök ei pruugi Eesti hinnatasemest kallim olla, esmatarbed samuti, pigem ehk odavamadki, kuid sõltub, kust ja mida osta. Võib loomulikult ka palju kallimalt:)

Kui palju maksab rongi- ja bussipilet Birminghamist Londonisse näiteks? :)

Bussipiletite hinnad leiad National Express leheküljelt, buss on reeglina rongist odavam.

http://www.nationalexpress.com/coach/index.cfm?utm_source=Google&utm_medium=ppc

Kas oskab keegi öelda, et milline tulumaksuseadus on Suurbitannias? Kas on ka mingeid soodustusi vms peale mõningast aega elamist seal? :)

Võid tagasimakse saada kui tulu deklareerid....ja see vastavasse suurusse jääb.

Kui palju maksavad Suurbritannias läpparid ja muu selline elektroonika?

Vähem kui Eestis. Hind sõltub tootemargist.

Kas keegi elab konkreetselt Birminghamis või seal lähistel? Kui jah siis andke julgelt märku endast: antonjeta@hot.ee :) Oleks tore kui saaks vahel ka eestikeelt rääkida ;)

Elan ja töötan juba pool aastat Birminghami lähistel. Kui soovid Birmist Londonisse vahel sõita, siis book'i rongipiletid mõni nädal varem ära ja saad edasi-tagai reisi ca 14 naela eest (väga soodne ja ajakulu 1,5 tundi). Süüa osta ASDA-st, Tesco-st ja teistest odavamatrst marketitest. Läpparid ja telefonid ning elektroonika on siin tunduvalt odavam kui Eestis. Üleüldse on UK-s elu parem kui Eestis :)

Missugune linn iseenesest on? Olen teadlik, et see on endine tehaselinn. Palju neid tehaseid seal praegu alles on? Et äkki keegi oskab anda mingisugust omapoolset hinnangut :)

Elasin umbes 3 aastat tagasi Birminghamis üliõpilaselu ja meeldis seal väga. Käisin ka tööl. Olin samuti varem kuulnud, et Birmingham on tööstuslinn, kuid kesklinnas elades ei jäänud absoluutselt sellist muljet. Kohalike sõnul oli juba sel ajal väga palju uusi ehitisi tekkinud ning kesklinn on väga modernne, ilus ja kena. Ka kesklinnast kaugemal on piisavalt parke ning rohealasid ja rahulikke elamurajoone, kus jalutamas käia. Üldiselt aga Birminghamist nii palju, et seal elab hästi palju erirahvusi ja pilt on päris kirju, toimub palju erinevaid kultuurisündmusi/kontserte, ööelu on täitsa tasemel, palju šoppamisvõimalusi - ühesõnaga kõik, mis ühele suurlinnale kohane. Tean ka, et seal elab päris palju eestlasi - nii õppivaid, kui töötavaid.

Kui keegi tahab lobiseda v kokku saada,siis asusin ka ise just siia elama:) cattlin666@gmail.com

Praeguseks olen 6 kuud Birminghamis elanud ja mulle linn väga ei meeldi. Ei oskagi seletada miks, aga tean, et koliks parema meelega kuhugi mujale. Kuigi võimalust ja otsest vajadust selle praegu ei ole. Jällegi töö- ja elukoht meeldivad mulle väga ja ka inimesed on hästi sõbralikud siin. Selles suhtes on B'ham hea linn, et siin on nii palju erinevaid kultuure koos, et võõrana siin end küll tunda ei saa. Aga kui soov tulla on, siis on Birmingham üsna hea koht alustamiseks, ei ole nii kallis kui London, aga samas suuruselt teine linn ikkagi. Võin abi ja infot pakkuda emaili teel, kui kellelgi soovi on: teeletoom@gmail.com. :)

Tere!

Pea kolmandat aastat "kannatan" Bhami elu välja. Mulle siin kohe üldse ei meeldi. 330 päeva aastas sajab vihma ja kõik on niiske ning kole. Korterite kvaliteet on siin vägagi nigel ning selle nigeluse eest küsitakse juba pea Londoni hinda. Inimesed on siin üldiselt väga kummalised ja rassistlikud. Tööturg on minu jaoks siin suletud.

Kohe Mais kui Ülikool läbi, lähen Londoni, kus on juba tehtud ettepanek erialast tööd teha. Seal algas ka minu elu Inglismaal ning igatsen neid aegu. Seal on lihtsalt lahedam elu.

Palun pidada meeles, et räägin oma kogemusest ning ei võta sõna kellegi teise eest. Igal ühel oma elutee.

Teemaalgatajale soovitus, tule ja proovi. Kuid varu hea summa raha kaasa, kuna esialgu kulutad rohkem kui kohalik, kes siin juba sisse elanud on.