Booking.com hinnad

Tere foorumlased !

Veidi küsimusi , kes teavad. :)

  1. kas booking.com hinnad on antud 1 inimese kohta või vastavalt 2 vm. inimese kohta
  2. kui sealt bronnida , siis lennupiletid tuleb ajastada vastavalt puhkuseajaga või on õigem enne lennuajad paika panna ja siis alles hotell ? Olen veidi uurinud, kinnitatakse, et läbi turismifirma on odavam ja mugavam, millised on teie kogemused ja soovitused ?

Booking.com hinnad on ikka toa kohta. Enne vast tuleks ikka lennuplaan paika panna ja siis kohad hotellis. Muidu võib juhtuda nii, et ei õnnestu soovitud ajaks lennupileteid hankida. Turismifirma kaudu on kindlasti mugavam aga kas ka odavam - seda ei julge öelda.

Kui tuba näitab 2 person, siis hind tuleb korrutada 2-ga ?

Ühinen arvamuse osas homeuseriga. Kuid väike soovitus: kui lennupiletid ostetud ja soovitud hotell booking.com-is valitud, siis igaks juhuks vaata ka valitud hotelli kodulehte, sest hinnavahe võib olla mitukümmend eurot booking.com kahjuks. Tegin alles hiljuti sellise apsaka ja viga ei anna enam parandada, sest hotellis vabu kohti selleks ajaks ei ole ja booking.com-ist tellides maksan paarkümmend eurot rohkem n.ö.kooliraha.

Kui tuba on 2 person, siis nii ongi. Midagi ei tule korrutada ega jagada. Hind on toa kohta, mitte inimeste arvu pealt.

Tänud teile. Veel küsimus, lennupiletid - on palju võimalusi, kuid mida soovitate teie ? Vaatasin hindu, krõbedad nagu ikka . Kuid mis mind imestama pani - nimelt lennuaeg, täpsemalt tahame minna Türki puhkama, üks kord käidud ja mulje vägagi hea. Tookord lend kestis umbes 4 tundi, selliseid lende aga ei leia.:(

http://www.finnmatkat.fi/ võib ka uurida, seal keskmine lennuaeg 3.50. Viimase hetke pakkumiste alt ja ainult lend valides, võib väga soodsa hinnaga saada.

Kui otse Türki ja peamise mõttega randa või basseini äärde puhkama, siis ei ole mõtet oma pead vaevata ja jäta kogu planeerimine reisibüroo hooleks - pakettreisi ostes pole vaja eriti midagi otsida ega mõelda. Piisab, kui natuke pakutavate hotellide ja reisifirma tausta vaadata.

Kui paketireise ei otsi, ja vaja otse ja kiirelt Eestist Türki saada, siis ainus lennufirmaga, millega (ühe otsa) Türki otse saab, on Turkish Airlines - www.turkishairlines.com. Kas see otseminek alati kõige soodsam on, on muidugi iseküsimus. Turkish lendab ka Riiast, Vilniusest ja Helsingist ning hinnad on erinevad. Võib ka küsida Eesti reisibüroodest Tallinast väljuvatele tšarterlendudele ainult lennukipileteid, äkki veab.

Hotellibroneeringute osas tuleks pigem kasutada enne booking.com lehte selliseid, mis võrdlevad erinevate saitide pakutavaid hindu. Ise käin enamasti üle hotelscombined.com ja kayak.com lehed, kust siis valin soodsaima vahendaja, kelle kaudu broneering teha. Ja muidugi tuleb hotelli enda kodulehte vaadata. Ning lennukipiletid osta kindlasti enne hotelli broneerimist!!!

Maxiga väga nõus. Kui on plaanis rannapuhkus, siis tsarteriga pakettreis kõige soodsam. Kui soov minna Istanbuli, siis Riiast märksa odavan, kui Tallinnast. Lendavad Turkish A ja Air Baltik. Tallinnast saab ka Turkishiga Istanbuli ja tsharteriga Antalyasse.

Majutus eraldi bronnides on igal juhul soodsam läbi a´la Booking.com ise otsides kui reisibüroode kaudu. Olen seda mitmeid kordi praktiseerinud ja nimelt uurinud ka reisibüroodest, mida neil pakkuda oleks.

Kui Türgis plaanida puhata peamiselt ühes hotellis, siis võib booking.com märkimisväärselt kallimaks kujuneda kui näiteks inglise puhkesaitide pakutav. Ise olen edukalt kasutanud lehti http://www.sunshine.co.uk/ ja http://www.hotels4u.com/. Hotellide valik kõvasti laiem, samadel tingimustel hotellide hinnad palju odavamad, kuhjaga igasuguseid kombinatsioone (hommikusöökidega, hommiku- ja õhtusöökidega, AI etc), mida Bookingus üldse ei pakuta jne. Nende konks on aga selles, et tuleb teha osaline ettemaks, millest osa on tagastamatu. Ühesõnaga ei saa tasuta tühistada ja mingisse teise hotelli end mängida. Kui plaanid on aga paigas, on hinnavõit korralik.

Ja veel - kui juhtuvad kuskil 250 € lennuhinnad olema ning plaanis võtta kaheinimesetuba, siis võib 7 päevaks hommiku- ja õhtusöökidega otse mererannal asuv mõnus personaalse lähenemisega (pere)hotell tulla alla 400 € (ehk siis sarnane või odavam hind kui reisibüroodel). Lihtsalt on vaja veidi aega parima valiku leidmiseks ehk teha eeltööd (uurida lende, uurida hotelle, lugeda hotellide kohta Tripadvisorist arvustusi).

Palju tarkusi sain juurde. Lugu algaski sellest, et ei booking ega reisifirmad paku piisavalt valikuid, millegipärast peatusime soovil Kusadasi (Türgi) ja minu imestuseks polnudki pakkumisi. Hakkan siis uurima neid värke-särke, hotelli saab bronnida soovitatud lehtedelt, aga lennupiletid peab vist ikkagi siinsetest lennupakkumistest vaatama, kui lennu algust soovime Tallinnast.

Kiire otsing booking. com lehel näitab augusti kuuks 140 hotelli, millest 118 on minu sisestatud kuupäevadel saadaval. Valikut tundub just nagu olevat.

Kui booking.com on hotelli juures märgitud tasuta tühistamise võimalus siis võib bronnida, lausa mitmeid bronnida ja hiljem mõelda ja tühistada ja ka kuupäevi muuta kui see võimalus juhtub olema.

Hosteli jagatud tubade hinnad on muidugi per voodi - nagu kirjas. Kahese toa hind on kahese toa hind.