Brasiilia viisa

Tere ! Et siis mure järgmine.Olen õpilane ja plaan minna Brasiiliasse reisile,mismoodi see viisa tegemine siis käib ?Lugesin siit eelnevaid sama teema küsimusi,aga jääb ikka segaseks et kas on mingi hull probleem selle taotlusega või mitte ? Paluks ,siis kui keegi saab äki aidata ,et mis täpselt vaja on taotlemisel ? suur aitähh teile ,loodan et aitate !

Helsingi saatkond ja umbes kuu aega läheb aega. Vajalik pass, fotod, vist 1000 eek raha läks. Söida Helsingisse ja lase käia.

Mul läks Helsingis umbes 3 tundi.

Täna andsime taotluse sisse, järgmise nädala lõpuks lubati valmis teha, reis algab juba 15.ndal jaanuaril, nii et loodame, et nad lubadust ka peavad:) www.brazil.fi lehel on kõik info olemas, palun loe sealt, mida vaja on! Samuti on info näiteks Estraveli lehel eesti keelsena olemas, sealt saad otse ka viisa tellida kui ise jännata ei viitsi, siis maksad kuskil 600krooni tegemise eest juurde. Kui ise isiklikult viisat sisse ei vii, on hinnaks 40eur, kui viid ise, siis 14 euri soodsam aga arvesta siis soome sõidukulud juurde:)

Mina tegin läbi Estraveli (mõtlesin lihtsalt et ei viitsi ise jamada dokumentide saatmisega) ja läks isegi alla nädala, muidugi mul oli kiire ka. Umbes nii, et kolmapäeval viisin dokumendid kohale, neljapäeval helistati mulle saatkonnast, et mõned asjad üle küsida. Ja üks dokument oli veel puudu, see sai vist reedel saatkonda faksitud. Aga viisa sain järgmisel teisipäeval kätte. Ja kolmapäeva hommikul oli minek.

Dokumentidest oli minul ankeet, töökoha tõend, piletite koopia, küllakutse Brasiiliast ja pass.

Meie saime viisa ilusti viimasel hetkel kätte. Tuleb arvestada, et miinimum aeg käsitluseks on 5 tööpäeva sellest hetkest kui neile ülekanne laekub. Me sellega ei arvestanud ja pidime telefonitsi nurruma ja paluma, et ikka õigeks ajaks kätte saada aga nad tulid meile vastu ja esmaspäeval saime ka telefonitsi kinnituse, et viisa olemas, teisipäeval enne lennukile minekut saime passid saatkonnast kätte. Oma viga, et jäi väga viimasele minutile aga saatkonnale kummardus, et nemad tegid omalt poolt küll kiiret ja head tööd.

Läksime ise kohale Helsingisse. Kaasas oli töökoha tõend palganumbriga, fotoga avaldus. Brasiilia vanaproua istus meiega laua taha ja puhus mõne sõna juttu. Vaatas meie avaldused üle, imestas, et me NII PEENES hotellis peatume (panime avaldusele esimese hotelli, mis googlest leidsime - tegelikult üürime odava korteri), sodis paberile riste ja ringikesi. Mõned minutid hiljem ütles, et "after 1 hour you get visa ok" :) Kell 13:00 hakkas lõuna, mis tähendas, et pidime enne seda tagasi olema. Proua lisas ka veel: "at 1 we have lunch, then is no possible". Läksime istusime mereäärses "Ursula" kohvikus, sõime salatit, läksime tagasi saatkonda ja VOALAA! Olemas. 1 tund!

Tere, On plaanis samuti Brasiiliasse minna ca 3 nädala pärast. Kas Ülikooli tõendist on ka mingit kasu. Et ei ole niisama looder, kes tahab parema elu peale minna. Muidu käin kooli kõrvalt tööl ka aga see on selline veits kahtlasem variant. Ja kuidas see tõend palganubriga numbriliselt välja võiks näha=)? Ette tänades.

Vot sellest väitest ma aru ei saa. PAREM ELU seal küll ei ole. Elu on tunduvalt hullem. Ent seal on ilus. Elu on enam-vähem sama kallis, kui Eestis. Palganumbrist rääkides, siis ma arvan, et see peaks enam-vähem näitama seda, et sa oled suuteline oma reisi eest tasuma ja et kohapeal oleks kaa mõni kopikas kulutada. Ent ega ma kindlalt ei tea.

Kas kellegil on hiljutisi kogemusi Brasiilia viisa ise posti teel taotlemisega Helsingist?? Eelkõige kuidas tasuda viisa fee ja see täiendav 9 euri fee (sularahas seda ju saata ei saa)? Saatkonna kodulehelt ei leia selle kohta üldse infot....

See ei ole ametlik soovitus ning ei võta vastutust et ka järgnevatel samamoodi õnneks läheb. Aga 23.12 sai siit Eestist posti pandud ümbrikus kaks passi, kaks täidetud viisaankeeti, koopia lennukipiletitest, kaks "response coupon"-i, enda aadressiga tühi ümbrik ning 55 euri sulas (18+18+9+9, 1 lisaks kuna ei tahtnud münte saata). 8 jaanuaril saime postkontorist kaks passi koos viisadega ja ühe metalleurosega mis oli A4 paberile peale teibitud, tagasi. Seega toimis täpselt nagu 5a tagasi India viisaga ... kuigi jah, ametlikult vist nii teha ei tohi :-)

Kas keegi on üritanud ühekordse Brasiilia viisaga päevaks üle Argentiina piiri Puerto Iguazusse minna ning mis tulemustega? Rough Guide väidab et peaks justkui võimalik olema.

Vähemalt 2008.a. oktoobris sai küll ilma probleemideta.

Argentiina on ju 90 päeva viisavaba või ei saanud ma küsimusest aru?

Kas kellelgi on uusi kogemusi viisa posti teel taotlemisega? Ma ei tea kas ma sain valesti aru kuid tundub, et viisa taotlemiseks posti teel peab tasuma 18+18 ning postitama tasutud ümbriku passide tagasisaatmiseks.

Reisini on mul veel pikalt aega kuid ei taha viimasele minutile taotlemist jätta, salaja muidugi loodan, et järgmise aasta jaanuariks on Brasiilia meile viisavaba :)

Kas on ka infot selle kohta, et kui vahemaandumine on Brasiilias, kas siis on kindlasti vaja ka viisa teha?!

Vahemaandmise korral kindlasti viisat vaja ei ole. Viisa vajads tekib reeglina alles siis, kui on vaja nt lennujaama vahetada.

Lihtsalt infoks, kui kellegil vaja peaks minema. Taotlesin Brasiilia viisa Asuncionis, Paraguays.

  • Aega läks umbes 2h koos pangas käimisega.
  • Esitada tuli pass ja edasi-tagasi lenupiletid. Võimalik, et palutakse ka pangaväljavõtet (kontol peab olema minimaalselt, kui ma ei eksi, 35 EUR päeva kohta) ja kollatõve vaktsiini kinnitust. Minult viimaseid ei palutud.
  • Viisa tasu oli 120 000 bolivanot (13,5 EUR), mis tuli tasuda Banco do Brazili kontoris (pank asub kesklinnas, Brasiilia saatkond umbes 5km kesklinnas väljas, seega pangas käimisele kulub umbes 45 min).
  • Kui teil kiiret ei ole, siis võiks arvestada viisa taotlusega umbes 1 päeva, minu viisa nad tegid kiirkorras kuna mu lend lahkus tuleval päeval. Ametlik viisa taotluse aeg on 72h.

Kui on plaanis külastada Iguazu juga, siis on võimalik Brasiilia viisa taotleda ka Iguazus.

Response coupons- kui palju Soomest kirja tagasi saamiseks vaja lisada?

Tere,

pean saatma Soome Brasiilia saatkonda passid viisa tegemiseks. Kuid ma ei suuda tuvastada kusagilt informatsiooni selle kohta mitu response coupon'i pean ma dokumentidega kaasa panema, et Soomest saaks mulle tagasi saata kaks passi? Oleksin väga tänulik kui kellelgi on jagada kogemusi või infot? Eesti Post ei osanud kuidagi mind aidata…

Üle maailma kehtib reegel - 1 kiri - 1 kupong.

Helista. Nad räägivad vabalt inglise keelt, kuigi väga vastutulelikud nad just pole, minu kogemus; st. pidin juurde andma ühe dokumendi, mailiga ei tohtunud saata, kuna väljaprintimine pidavat palju maksma ning selleks pidi kuluma lisaks 3 päeva :))