Brügge

Täna tekkis mõte minna suvel puhkuse ajal (juulis) Bruges´isse. Pole sellest suurt küll kuulnud, aga tundub sümpaatne kanalitega väikelinn. Kes on seal käinud? On seal midagi üldse teha 3-5 päeva (ei plaani shopingut ega aktiivet ööelu nautida)? Samuti ei tea, kas minna autoga 4kesi läbi Poola või 2kesi lennukiga Ammsterdami,Brüsselisse või Londonisse ja sealt rongiga edasi. Mida teadjamad reisijad arvavad ideest? Varemalt pole autoreisi kogemust.

Selle linna nimi on eesti keeles muide Brügge.

Linna kohta leiab kohe esimese hooga päris mitu linki: http://en.wikipedia.org/wiki/Bruges http://www.brugge.be/internet/en/index.htm

Algselt kirjutasingi Brügge, aga hakkasin siinseid korrektoreid kartma :) Olen kuulnud hirmujutte. Brugge.de on läbu kammitud juba. Lootsin saada isiklikku kogemust-arvamust

arvan, et ka 3 päeva seal olla on palju. Linn on väike, teed enamvähem päevaga tiiru peale. Suvel on seal palju turiste, oli raske isegi tänavakohvikus vaba lauda leida.

Soovitan see linn teiste sihtkohtade hulka lülitada, viis päeva on vast liiga palju, võib igav hakata. Ise sai oldud kaks ja pool päeva (kahenädalasel teekonnal Amsterdam-Antwerpen-Brügge-Normandia-Pariis) ja see oli tõepoolest imeilus linn. Mida seal linnas teha? Meie üritasime mõnd koledat kohta leida. :)

Tuntud kui Põhjamaade Veneetsia. Tõesti ilus maaliline linn. Natuke häiris turistide rohkus. Ja tõesti päevaga läbijalutatav, vaadatav. Seal on ka väidetavalt Euroopa kõrgeim tellistest torn. Kuid ümberringi ju palju teisi linnu nagu Gent ja Antwerpen, autoga olles tasuks minna ka Põhjamere äärde Oostendesse.

Nõus eelkõnelejatega. Üle ühe päeva pole Brügges tõesti midagi teha. Päevaga saab jalgsi linnale kümme tiiru peale. Linn on väike ja kompaktne. Tõsi on ka see et linn on turistihordide poolt vallutatud. Iseasi on muidugi põhjalik tutvus Belgia suurepäraste kloostriõlledega. Selleks kulub aega:) Kui liiklusvahend, milleks sobib suurepäraselt ka jalgratas, on olemas võib sõita näiteks maalilisse Damme linnakesse. Mööda kanali äärt on sinna 9 km. Järgmisel päeval Põhjamere kaldal asuvasse Belgia kuurortlinna Knokke-Heist (20 km.). Seal saab kallites butiikides nõrkemiseni šopata ;). Samuti on seal ilus (ülerahvastatud) rand. Knokkest paar kilomeetrit eemal asub Zwini rannikukaitseala liivadüünide ja lindudega. Külastuskeskuses saab näha nii puuri pistetud metsvinte, vareseid ja parte kui ka vabalt rahva hulgas jalutavaid julgeid toonekurgi. Hollandi pool Cadzand-Badis asub samuti suurepärane liivarand kus natuke vähem inimesi kui Knokkes.