trip-krainetrip-ukraine-dark
Brüsseli lennujaamast kesklinna

Kas keegi oskaks pakkuda välja parimat võimalust Brüsseli lennujaamast (Zaventem) kesklinna jõudmiseks?

Kahtlemata mugavaim on takso, ülejäänud sõidvad rongiga.

http://www.belgianrail.be/en/Default.aspx

Ma küll ei ütleks, et takso on mugavaim. Brüsseli kesklinna ummikud on masendavad. Minu meelest on parim ja mugavaim viis rong, millega saab nii Gare du Nord´i kui Gare Central´i.

Minu soovitus oleks kindlasti rong.

Taksoga pole sõitnud, ainult rongiga ja sellele pole küll midagi ette heita, üle poole tunni pole kordagi pidanud ootama ning sõiduaeg Gare du Midi peatusse on ca 25 minutit. Eelmine nädal sai just käidud Brüsselis ning 1 otsa pilet maksis 7.60. Lennukilt rongi peale ümberistumine on üsna lihtsaks tehtud, tuleb vaid suuri silte jälgida, kassast pilet osta ning samas majas alla korrusele minna. Kassast tasub pileti ostmisel küsida õige platvormi number, kust rong väljub, muidu suurt kohalikus keeles infotablood vaadates ei pruugi tekstist midagi aru saada.

Kui asja on Eurokvartalisse või soov kokku hoida, siis on buss muidugi odavam. Buss nr 12, pilet maksab automaadist ostes 3,5 eur; juhilt ostes 6 eur ja 10-korra kaardi saab 25 euriga:)

Buss sõidab u 30-35 minutit, kui just reede õhtu pole.

Kui juba linnas kohal oled, siis soovitan seal metrooga ringi liikuda, see on ikka väga mugav ja kiire ning ei maksa ka palju - 3 päeva pilet on 13 eurot, 1 päeva pilet 6 eurot ning sõida selle aja jooksul palju tahad. Kes pole enne metrooga üldse sõitnud või teeb seda väga harva, siis paras elamus omaette. Keskmine ooteaeg 3-4 minutit, max 6-7 minutit ja nt Gare du Midi peatusest Atomiumi juurde jõuab ca 20-25 minutiga. Teemast vähe mööda juttu ka - Brüsseli ainuke veepark Oceade on suht mõttetu koht. Sissepääs maksab 17.50 eurot ning lahti on see ainult kella 6-ni tööpäeviti (absurd). Selle raha eest saab nautida laste hordide kisa ja möllu, keskmine külastajate vanus jääb sinna 10-13 aasta kanti ning ainuke rahulikum koht on saunamaailm, kuhu alla 18-aastasi sisse ei lastagi. Saunamaailm on samas suht mõttetu, kuna seal on ainult 3 tavalist ja 1 aurusaun ning 1 mullivann ja ongi kõik. Ühesõnaga sellesse veeparki uuesti läheks ainult siis, kui pilet maksaks nt 5 eurot.

Kas keegi jagab hästi Brüsseli ümbruse rongide piletisüsteemi. Olen varsti minemas viieks päevaks Brüsseli kanti- esimene öö Brüsselis, siis 3 ööd kohe läheduses asuvas Leuvenis ja viimane öö jälle Brüsselis ja sealt lennujaama. Ühesõnaga, rongiga tuleb üksjagu sõita. Kas on ka mingit mitme korra pileti süsteemi, mis väheke soodsam tuleks? Leidsin sellise toote nagu "Key card" aga hinnast ei saa nagu hästi sotti. Või oskab keegi veel midagi kasulikku soovitada.

No see Key kaart maksab 20 või 30 euri olenevalt sellest, mis klassi vagunis sõita soovid. On olemas 10-ne korra pilet, paraku ei mäleta enam, palju see maksis, see vist sõltub mingitest tsoonidest. Aga kohalikud seda mulle soovitasid. Põhimõtteliselt üsna selle Key sarnane. Selline siis: http://www.belgianrail.be/en/travel-tickets/passes-cards/10-journey-card.aspx Ma arvan, mõistlik on kassas küsida, milline on soodsaim pilet. Sõltub ilmselt sellest, kas soovid ainult Brüsseli ja Leuveni vahet sõita või kuhugi kaugemale veel.