Bulgaaria

Tere! Sòidan 31 mai Bulgaariasse Kuldsele Liivale. Tahaks igast infot ja nòuandeid. Mitte mingit ametliku ajalugu ega vaatamisváàrsuste tutvustamist. Siin on ka kôik suht vanad postitused. Vòibolla mul rumalad küsimused aga siiski.. Kraanivee kohta nàiteks :) Kas seda vòib juua? Olen lugenud, et kohalikud pidid olema suht negatiivselt hààlestatud turistide peale? Kuidas hinnad on? Palju nàdalaks umbes raha vòtta? Sooviks lugeda siit igasuguseid muljeid, soovitusi jne. Kas kuskil mingit foorumit pole Bulgaarias elavate eestlaste kohta?

Tere! Olin eelmisel aastal mais Kuldsetel Liivadel ja 17 mai jälle tagasi. Kraanivett ei joonud, ostsime pudeliga poest, ei olnud eriti kallis, täpset hinda ei mäletagi. Kohalikest nii, et taksoga Varnasse sõites ja isegi hotellis ei saadud aru ei inglise, ega vene keelest, pursiti nii üht kui teist segamini. Ostusid sai tehtud jalanõude poes, hinnad olid head sel momendil ja ka giid soovitas jalanõusid Bulgaariast osta, üldse nahast tooteid, hinna ja kvaliteedi suhe olevat hea. Ostsin täisnahast sandaalid mehele 10 euriga ja endale täisnahast kingad 15 euro eest. Suveniire eriti ei uurinud. Nüüd minnes tahaks ringi liikuda ja tutvuda ümbrusega. Kui keegi oskab soovitusi jagada huvitavate kohtade kohta ja teab ühistranspordiga liikumise kohta infot, siis on kõik teave tänuväärne.

Kuldsed Liivad (Golden Sands) - internetis on infot küll ja veel https://www.google.ee/search?q=golden%20sands&ie=UTF-8&hl=et Kuldsed Liivad on kuurort ja peatänava ääres on kõik kallim kui sealt väheke eemal. Suurlinn Varna on umbes 20 km kaugusel ja sinna saab nii taksoga kui liinibussiga, mis väljus iga 15 min tagant Liivade Varna poolsest otsast ja sõitis vist otse lennuväljani. Huvitavaid väljasõite pakkuvaid kohalikke reisibüroosid on igal sammul. Rahana kehtis vaid kohalik raha ja seda soovitati vahetada kohapeal pangas, mitte tänavaputkades.

Tànan vastuste eest. Ma pigem tahtsingi kuulda teiste lugusi, soovitusi jne asju. Google otsingut oskan vàga hàsti ise ka kasutada. Kas on keegi juhuslikul peatunud Golden Beach Park Hotellis?

Külastasin eelmise aasta juuni alguses Golden Sandsi. Tehti usinalt ettevalmistusi hooajaks, hotellis oli basseinibaar suletud, välibasseinil polnud soojendust kuid soojema ilma korral kannatas korraks sisse minna küll, hotelli sisebasseini polnud võimalik mingi remondi tõttu kasutada. Merevesi olevat olnud kusagil 17 kraadi. Ilmad olid nädala jooksul pooleks (nii päikselised kui vihm ja tuul), ööd olid väga soojad. Peatänavalt võtsime Nessebari ekskursiooni (vene ja saksa keeles) ilus, väike linn, vaba aja jooksul jõuab läbi käia. (Pakuti veel igasuguseid, pakkujatel samad hinnad enamasti, tuleb vaadata kellega jutule paremini saab, huvitav ekskursioon oli nt bulgaaria õhtu kohaliku meelelahutuse, toidu ja joogiga kellegi kodus) Endal natuke kahju et ei võtnud seda. Varna jättis halva mulje läbisõidul, sinna ei soovitaks aega raiskama minna. Kuna meil oli all inclusive pakett siis väljas söömas ei käinud, kuigi söögi-ja joogikohtasid seal lai valik. Õhtuti käisime ka ööelu avastamas, peatänaval mitmeid hubaseid välikohvikuid, hea muusika ning kokteilide happy houritega. Hinnad pidid olema odavamad kui eestis, kuid erilist vahet tähele ei pannud. Kõige parema elamuse kogu reisist jättis Malibu beach club, nädala sees käisime ka Pr Beach clubis. Kohalikku raha ei võtnud palju kaasa, kasutasin ka sularahaautomaati ja klubis maksin kaardiga, teenustasu oli minimaalne.

Kraanivett jõime ja jääd kasutasime ka, kummalgi terviserikkeid sellest ei tekkinud.

Edith mis hotellis sa peatud?

31-7juuni ma ka Kuldsetel Liivadel, kas lennukis näeme:)?

Kui te kl 12.20 lennuga làhete siis jep. Kus hotellis oled?

sõidame septembri keskel bulgaariasse Kuldsetele Liivadele , reisibüroo soovitusel võtsime hotelli Golden Yavor. Kas keegi on seal ööbinud? Olen aru saanud, et seal on ka tänavatel nn. kohalikud reisibürood. Kas tasub nende käest ekskursioone osta? Teab keegi mõnda head bürood soovitada? Kas inglise keelega saab hakkama? ette tänades :)

Keegi Holiday Park 4* kohta oskab midagi kosta? :)

Hotelli kohta ei oska infot anda. Käisin kuldsetel liivadel selle aasta juunis ja kasutasime promenaadil end reklaamivat kohalikku reisibürood Pašas Holiday travel. kena tõmmu kohalik noormees müüb reise ja tema isa sõidutab ja on siis ekskursioonijuht. Teenindus oli super, kui olime reisi ostnud(ettemaks 5 levi in,)andsime oma andmed. Kokkulepitud ajal tuli buss hotelli juurde, reisimüüja Pavel isiklikult kontrollis kõik üle kas on õiged inimesed ja kas kõik on peal. Ostsime reisi Nessebari ja jäime väga rahule.Reis oli 38 levi inimene. Hinnad meie jaoks soodsad, tasumine sularahas. Raha soovitan välja võtta hotelli Admiral alt asuvast automaadist. Hotellis sees on ka rahavahetuspunkt.

Tulin Kulsetelt Liivadelt juuli lõpus. Soovitan Eestist sularaha eest kaasa osta levi'sid, sest mitte kuskil pole arveldust eurodes ega dollarites ja vahetuse puhul seal lisandub teenustasu. Söök, alkohol, suitsud, tööstuskaup pea poole odavam kui meil ja 24h Supermarketeid iga nurga peal

Hotell Holiday park4* (kui see on golden sandsi hotell) asub kõrgel mäe otsas, milleni viib kõrge, sadade astmetega, trepp. Kui oled noor ja jaksad, siis pole hotellil häda midagi, täiesti norm.Hea koht, melu ja meri lähedal.Eakamatele ei soovita(trepp!!!) Rahavahetuspunkte on seal igal sammul(kohati veel tihedamaltki :) ). Vahetatakse sula eurosid ja kaardi pealt saab võtta rahavahetuspunktides. Paar eurot läheb vahelt ka ilmselt kaardiga võttes. Minu meelest on kõige kasulikum võtta kaasa sularahaeurosid ja siis vajaduse järgi kohapeal vahetada. Tulin eile Sunny beachilt.

Oleme elukaaslasega 27august kuni 3 september hotellis Golden Yavor. Tagasitulles kui meeles on võin muljeid kirjutada. Niipalju kui uurind olen siis seal tuleb igalpool võimalikult inglis keeles rääkida. Venekeelseid turiste pidid hirmsasti tõmbama ja koorima seal.

Kas kohapeal ekskursiooni käigus mägedesse ka saab? Tahaks ikka liustikujärvesid ja kõike :)

Raha oli sulas kaasas ja vahetasime sedasi. Tänaval lihtsalt vaata,et putka kuhu vahetama lähed kannaks silti,et ei ole vahetustasusid.(CROWN Change näiteks on selline,kellel norm kurss ja tasu ei võta).

Ekskursioonide kohalt saime head hinnad, sest leidsime ühe eestlanna, kes selles vallas seal töötab. Travel agency “Riviera”, nimi Victoria ja sealne number +359 899 301 810/ +372 56 502 661, soovitan soojalt :) Tal küll põhikontor Sunny Beachil, aga ehk oskab soovitada või on partnereid.

Nii puhkus veedetud nädalake kuldsetel liivadel Golden Yavor hotellis. Hotell oli täitsa asjalik. Asub täpselt kuldsete liivade keskel ja rannast paarsada meetrit, aga samas piisavalt kaugel Party-streetist, et magada saaks. Koristaja käib toas iga päev ja hommikusöögi valik oli ka okei. Ekskursioone ei soovita kindlasti võtta reisikorraldaja käest. Panevad meeletu raha vahele ja müüvad täpselt samu reise, mis kohalikud tänavatel. Raha vahetasime pool siin ja pool võtsime eurodes kaasa. Lõpus sai veel ka automaadist välja võetud. Igatepidi mõistlik ja ei tee vaeseks. Üldiselt jäime kogemusega väga rahule. Ainuke asi mis jäi silma ja kõrva oli see, et ka seal on eestlased mingisuguse vähe sita maine endale külge pookinud. Paljud hakkasid imelikult suhtuma kui kuulsid, et eestist.